Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

alabalist

New Member
Чудя се дали си струва да си играя с неподходящо заснети снимки за един сайт или да пратя хората в професионално студио?

Ето една от снимките като изходен материал:
PICT8418-orig.jpg

И колкото и да се потя изглежда изкуствено:
PICT8418.jpg
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

То ако се загледаш и в оригинала, пак изглеждат леко изкуствено. Иначе пробвай да сложиш поне малко сенки в основата на тия торбички, че така изглеждат все едно леко левитират над масата :D

П.П. И също мисля, че ако масата на преправената снимка не е огледална и лъскава, а нещо по-матово, би седяло по-добре
 
От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Напълно точни наблюдения :) Но това само ме навежда на решението да ги пратя в студио. Ако обработя всичко до степен на реализъм ще им струва по 50 лв. на снимка, в студио ще им снимат 30 такива сцени за 50 лв. Няма смисъл.

То ако се загледаш и в оригинала, пак изглеждат леко изкуствено. Иначе пробвай да сложиш поне малко сенки в основата на тия торбички, че така изглеждат все едно леко левитират над масата :D

П.П. И също мисля, че ако масата на преправената снимка не е огледална и лъскава, а нещо по-матово, би седяло по-добре
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Определено не си заслужава да го правиш, загуба на време и ресурс е.
Пращай си ги в студио, или ако не искат да се охарчат, директно им пляскай в сайта тези сними..
Рано или късно ще се усетят че не стават.
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Изкушавам се да пусна оригиналните снимки, но стила ми е друг :)

Определено не си заслужава да го правиш, загуба на време и ресурс е.
Пращай си ги в студио, или ако не искат да се охарчат, директно им пляскай в сайта тези сними..
Рано или късно ще се усетят че не стават.
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

ротирай ги, смени цвета на дивана, добави някакъв бърз филтър и прецени сам :)
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

ротирай ги, смени цвета на дивана, добави някакъв бърз филтър и прецени сам :)

Не обичам бързите неща :) Пратих ги в студио, за мен сайт за продукти се прави от снимките. С добри снимки става и лош сайт, но с лоши снимки добър сайт няма да се получи.
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Прави си, аз се замислям сериозно за използване на жив манекен. По този начин, най-добре човек ще придобие представа за големината на даден продукт.
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

С жив манекен е най добре,
обаче трябва да имаш на разположение такъв.
Някоя готина приятелка примерно да се навие, или да си платиш на манекенка/агенция.

По евтиния вариант е да снимаш дрехите/нещата върху изкуствен манекен.

Но се замислете и върху това: Примерно в Спорт Директа си пляскат само снимки на продуктите, без манекени. И избиват рибата от към продажби.
В Амазона има и с манекени и без.
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Не си губи времето , прати ги на професионален фотограф
ако имаш други фотографски въпроси може да пишеш на лично

Иначе много добре си се справил , поздравления :D
 
Последно редактирано:
От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Благодаря, признанието за труда винаги гали душата.
Добавих и малко сенки по съвет на @dobrevbranding.

PICT8418-shadows.jpg

Не си губи времето , прати ги на професионален фотограф
ако имаш други фотографски въпроси може да пишеш на лично

Иначе много добре си се справил , поздравления :D
 
От: От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Благодаря, признанието за труда винаги гали душата.
Добавих и малко сенки по съвет на @dobrevbranding.

Виж файлът 11157

Не такава сянка имаше предвид колегата. Непосредствено под пакетите трябв да има много тъмна, почти черна сянка, съвсем леко отдолу. Така ще се "заземят".
 
От: От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Не такава сянка имаше предвид колегата. Непосредствено под пакетите трябв да има много тъмна, почти черна сянка, съвсем леко отдолу. Така ще се "заземят".

Да - също като сенките, които се виждаш в оригинала - тънки, почти черни ивици. Легналата торбичка вляво например има почти от край до край сянка, докато тази правата най-отляво има само в лявата си част, по-нататък почти няма. Но тези различния в сенките се предизвикват от неравността на материала отдолу. Когато искаш да ги направиш на равен материал (както е в случая), сенките трябва да са почти еднакви по цялата дължина на допирните повърхности и да зависят само от неравността на торбичките, която в случая е нищожна.

Но ти и без това вече си ги пратил в студио, това е само с информативна цел :rolleyes:
 
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Да, пратих ги в студио, но съветите са много полезни. Сенките, които добавих според мен са нужни, но тънката "залепваща" сянка наистина липсва в случая. Винаги е по-лесно да украсиш реалността, вместо да я създаваш :wink:
 

Горе