Структуриране на Url

macrogrand

New Member
Пиша си нова фрейм, но не знам как най-добре да структурирам рутирането. В общи линии схемата е тази /locale/controller/action/slug -> /bg/news/details/zaglavie, а неяснотите са тези:

  1. По-добре ли е да завършва на .html -> /bg/news/details/zaglavie.html
  2. По-добре ли е да в различните локализации да имам предефиниране на рутирането -> /bg/новини/детайли/заглавие (по-просто казано да адреса да е на кирилица)
  3. По-добре ли е да използвам сепаратор '-' (тире) вместо '/' (наклонена черта) -> /bg/новини-детайли-заглавие.html
Питам защото забелязвам, че структурирането на файловия сайтмап (/news/index.html, /news/details/zaglavie.html) не оказва влияние. Като имам по-висок PR в root директорията и рефлектира на файловете в него (новини-детайли-заглавие.html) ама за това нямам доказателства, само така съм забелязъл.

А другия въпрос:
да имам ли съдържание на root директорията ввв.site.com или да го редиректна към локализацията към ввв.site.com/en/ за да нямам повтаряне на кънтент. Защото на ввв.site.com пускам BG кънтент/версия (ако браузъра на клиента е от BG) после търсачката като иде на ввв.site.com/bg/ има същия кънтент. Другия недостатък е че ввв.site.com понякога е на BG понякога на EN. Та затова ще се прецакам ли ако пусна редирект.

Предварително мерси за съвети и отговори
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Структориране на Url

завършването на хтмл някога имаше по голямо значение от сега но може да завършва така ако искаш. Адреса на кирилца е лично предпочитание има известен бонус и при това но само известен новият фаиърфоикс три ги показва нормално уртата на кирилца но ие потребителите ще им е голяма чудо.... сепарато с тире мисля че ще е по добре отново ти си решаваш аз бих го направил така :)

и направи редирект 301 на главаната към /бг/ както го пишеш защото наистина става дупликеит :)
 
От: Re: Структориране на Url

завършването на хтмл някога имаше по голямо значение от сега но може да завършва така ако искаш. Адреса на кирилца е лично предпочитание има известен бонус и при това но само известен новият фаиърфоикс три ги показва нормално уртата на кирилца но ие потребителите ще им е голяма чудо.... сепарато с тире мисля че ще е по добре отново ти си решаваш аз бих го направил така :)

и направи редирект 301 на главаната към /бг/ както го пишеш защото наистина става дупликеит :)
IE6 и 7 си ги показват url на кирилица, за разлика от FF2 ..
 
От: Re: Структориране на Url

завършването на хтмл някога имаше по голямо значение от сега но може да завършва така ако искаш. Адреса на кирилца е лично предпочитание има известен бонус и при това но само известен новият фаиърфоикс три ги показва нормално уртата на кирилца но ие потребителите ще им е голяма чудо.... сепарато с тире мисля че ще е по добре отново ти си решаваш аз бих го направил така :)

и направи редирект 301 на главаната към /бг/ както го пишеш защото наистина става дупликеит :)

почти с всичко съм съгласен с coolice, само за сепаратора аз бих го направил със /, а тиретата бих ги използвал, ако примерно детайлите и заглавието се състоят от повече от една думи :wink:
редиректа също го направи и внимавай да не го объркаш, че наскоро едни клиенти сложили 302 вместо 301 (къде са бляли и аз не знам) и се чудеха на някои резултати :)
 
От: Структориране на Url

Едно време имаше разни теории за "/" че google ги приема за директории и колкото са повече значи страницата е забита надълбоко и не и се придава толкова важност колкото ако разделителите са тирета "-". Не знам дали все още е вярно но има логика да е така.
 
От: Структориране на Url

според мен / или - не играе толкова роля Гугъл отдавна е разбрал номерата на мод реурайт и друго ако / в Wp урлта си се държи добре и едва ли гугъл го приема за дълбока папка всяка статия си ми е ПР3 колкото е и главния така, че нема значение за мен.Единствено значение има къде са разположени основните ти ключови думи колкото по-ляво по-добре :)
 
От: Структориране на Url

Ей не бях идвал на гости от доста време. Мое наблюдение е че разделянето с тирета е по-успешно от наклонени черти.
 
Re: Структориране на Url

Ами ти не си влизал от преди да сменим скрипта на форума :) Добре дошъл отново :) и подписа ти се реактивира автоамтично при първо влизане :) но не поддържа каритнка... така че може да разчовъркаш и това бате :)
 

Горе