Студентски кредит

От: Студентски кредит

Никакъв гарант не трябва за студентски кредит. В този случай държавата ти е гарант и нищо не трябва да доказваш. Нито доходи, нито нищо. Освен това ако вече си платил семестриалната такса можеш да си възстановиш сумата чрез кредита. Тогава ти дават парите на ръка. Аз така направих, защото ставаше въпрос за прилична сума. Тези нецелеви кредити са съвсем друго нещо. Тях не съм ги ползвал. Приличат ми на рекламен трик.

Да, да, не искат гарант друг път - искат. Държавата е гарант - пак дръжки. Тя освен да смуче, друго не прави.

Плюс това, при кандидатстване се иска и бележка от унито (ама не знам каква беше - май, че си студент или нещо такова).

Иначе да, парите се дават на ръка.

Може би зависят от конкретната банка условията.
 
От: Студентски кредит

При мен е по сложно, защото съм освободен от семестриални такси и получавам наследствена пенсия
 
От: Студентски кредит

И затова искам да дръпна 3 до 5хил.лв. и с парите от наследствената пенсия да покривам месечните вноски
 
От: От: Студентски кредит

Да, да, не искат гарант друг път - искат. Държавата е гарант - пак дръжки. Тя освен да смуче, друго не прави.

Плюс това, при кандидатстване се иска и бележка от унито (ама не знам каква беше - май, че си студент или нещо такова).

Иначе да, парите се дават на ръка.

Може би зависят от конкретната банка условията.

Дай да не спорим, защото съм взел такъв кредит и знам какво искат и какво не. Не зависи от банката. :) Разбира се, че искат бележка от университета, че си студент. Логично е.
 
От: От: Студентски кредит

Да, да, не искат гарант друг път - искат. Държавата е гарант - пак дръжки. Тя освен да смуче, друго не прави.

Плюс това, при кандидатстване се иска и бележка от унито (ама не знам каква беше - май, че си студент или нещо такова).

Иначе да, парите се дават на ръка.

Може би зависят от конкретната банка условията.

Изобщо не си запознат. Парите изобщо не идват на ръка и държавата ти е гарант.
Отпуска ти се дадена сума и като дойде нов семестър ходиш да подаваш молба, че искаш от кредита да ти се плати дадена сума. Ако накрая се окаже, че в някои от семестрите имаш намалена такса, ще ти намалят заема. И обратното, ако не достигат трябва да подпишеш нов договор. Така или иначе, събитието за първата вноска е година след завършването.
 
От: От: От: Студентски кредит

Дай да не спорим, защото съм взел такъв кредит и знам какво искат и какво не. Не зависи от банката. :) Разбира се, че искат бележка от университета, че си студент. Логично е.

О, извинявай - аз говоря наизуст. ;) Знам от първа ръка, затова споря. :)
 
От: От: Студентски кредит

Изобщо не си запознат. Парите изобщо не идват на ръка и държавата ти е гарант.
Отпуска ти се дадена сума и като дойде нов семестър ходиш да подаваш молба, че искаш от кредита да ти се плати дадена сума. Ако накрая се окаже, че в някои от семестрите имаш намалена такса, ще ти намалят заема. И обратното, ако не достигат трябва да подпишеш нов договор. Така или иначе, събитието за първата вноска е година след завършването.

Абе я не ми говори глупости, щото се дразня. Нещо, при което имам опит, НЕ МОЖЕ НИКОЙ ДА МИ КАЖЕ, че не е вярно.

Пак казвам - сигурно ЗАВИСИ ОТ КОНКРЕТНАТА БАНКА!!!

П.П.: Говоря за ЦКБ.

Единственото условие е всеки семестър да се носи бележка, че си платил семестъра. Ама иначе сумата се отпуска наведнъж, в началото при одобрение.
 
От: От: От: Студентски кредит

П.П.: Говоря за ЦКБ.

Единственото условие е всеки семестър да се носи бележка, че си платил семестъра. Ама иначе сумата се отпуска наведнъж, в началото при одобрение.

Мисля че в тази тема се поизгуби в превода. Твоето не е студентски кредит по смисъла на закона, а обикновен кредитен продукт, наречен "студентски". Само четири банки дават истински студентски кредити и ЦКБ не е сред тях. Това са ДСК, Райфайзенбанк, Алианц и Пощенска банка. Чети тук за допълнителна информация.
 
От: Студентски кредит

Тези условия са ми ясни, защото са поместени в сайта на ДСК. Не знаех, че са само 4-ри банките за студентския заем дето отпускат...

Но тогава що ЦКБ отпускат "студентски" кредит? И то при условие, е в сравнение с останалите кредити техни, има някакви там преференции, щото е уж "студентски"?

Както и да е. На кой където и както му изнася, там да се паркира. :|

Но най-добре без заем. :beer:
 
От: Студентски кредит

Общо взето нищо не разбрах, освен да ходя да лягам и утре сутринта като стана да ги почвам наред
 
От: От: Студентски кредит

Но тогава що ЦКБ отпускат "студентски" кредит? И то при условие, е в сравнение с останалите кредити техни, има някакви там преференции, щото е уж "студентски"?
Правят го за да наберат повече клиенти покрай официалната кампания за студентски кредити, гарантирани от държавата. Общо взето разчитат да подлъжат хората и явно успяват. Според мен това не е коректно.
 
От: От: От: Студентски кредит

Правят го за да наберат повече клиенти покрай официалната кампания за студентски кредити, гарантирани от държавата. Общо взето разчитат да подлъжат хората и явно успяват. Според мен това не е коректно.

Не виждам да подлъгват с нещо. Условията са ясно дефинирани. Отърва ти - взимаш. Не ти отърва - не взимаш. Не четеш - прецакан си. Общо взето така стоят нещата във всички банки, с всички кредити.
 

Горе