Студент ?

EzRoLiT

New Member
Има ли смисъл да се кандидатства със специалност Маркетинг ? То все нещо ще се научи, но дали ще са само общи неща (то образованието ни е такова че се учат само излишни неща) или нещо което може да се използва и ще бъде в плюс за всеки интернет маркетолог.Все пак има разлика да четеш за СЕО и т.н и да четеш за материал пряко свързан със офлайн бизнеса.Има ли хора които учат тази специалност или са завършили ?
 
Ами аз бих гласувал с две ръце че ще тие от полза но няма да е лесно а разбирасе има и много суха материя ... :) Аз се само определям като маркетър. И това което съм чел в книжките за маркетинг (чел съм доста такива - макар че на последък не съм отделял време затова ) ми е било само от плюс особено когато става дума за конверсия ....
 
Мен ученето не ме плаши.Щом ми е интересно пък и в тоя случай важно не ме бърка.Колебая се защото за да премина трябва да си пълня главата с простотии които не ми трябват.Първа година се учи математика (дето не ми трябва изобщо) и стопанска история :shock: .Като гледах има смисъл само последната година да се кара понеже всичко от там ще е полезно.Ама няма как направо нея.А пък и след като гледах и четох Rich Dad Poor Dad осъзнах колко е прав човека, а точно това дето се чудя сега е против теорията му :) . То ако е аз мога да изуча целия материал който ми трябва за маркетинга и сам само дето няма да имам някаква хартийка удостоверяваща това (ох тази толкова прехвалена диплома).Но ще видим..времето ще покаже.
 
EzRoLiT каза:
Колебая се защото за да премина трябва да си пълня главата с простотии които не ми трябват.

Кажи ми една специалност в който и да е университет в България, в която се учат само полезни неща - тоест неща които те интересуват теб? Така че ако се интересуваш от маркетинг записвай го, навсякъде има "шлака" за съжаление.
 
Ясно ми е че навсякъде е така понеже образователната ни система се ръководи от олигофрени.Има време до другата година ..ще видим.
Blinky то в това лошо няма ама след това приятелката ми познай какъв таргетиран ще ми нацепи :D
 

Горе