Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

mantaman

Well-Known Member
Ако имаме основен домейн домейн.ком на който освен една индекс страница с малко текст няма нищо друго, но пък имаме 100 суб домейна суб.домейн.ком които са на различни тематики и всичките са с ПР поне 2 - това как ще се отрази на основният домейн въпреки че в него няма съдържание - ще му се вдигне ли ПР или не.
 
Ще го вдигне
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Води се, че когато субдомейните и главния са добре линкнати помежду си, гугъла се усеща и ги третира като един и същ сайт.
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Това всъшност че ги третира като един сайт в чия полза е на основния или на субдомейните и значи ли това че тогава никой от основните няма да може да надскочи ПР на основния.
А ако само част от субдомейните са линкнати тук таме по между си ще им помага ли или ще им пречи
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

За надскачането на домейна - виждал съм домейни с ПР3, пък някаква вътрешна страница (не субдомейн), дето хоства известен проект - ПР6. Така че предполагам е възможно. Но за другите някой доста по-компетентен от мене трябва да се изкаже :)
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

На един от моите сайтове субдомейн има по-голям PR от домейна.
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Имах сайт в който имаше 4 под-домейна с ПР6, ПР5 и ПР4, докато основния бе с ПР3
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Още един много важен въпрос ако Гугле банне някой от субдомейните може ли да пострадат другите субдомейни или основният домейн, особено при положение че са на различна тематика и я имат линкове помежду си я не
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Еми то си е различен сайт все пак.
com, domain.com, subdomain.domain.com са три различни домейна.
Все едно домейн.хит.бг и хит.бг
Разликата е че са на едно и също IP, ама и това може да се промени.
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

По принцип в някои отношения ги възприема като един сайт, в други като различни. Някои сайтове в hit.bg се класират така добре, че единствената възможна причина е да черпят все пак от доверието към домейна-гигант. За наказанията - имал съм наказани поддомейни (за преоптимизиране или дублирано съдържание), което не се отразява на целия домейн.
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

Това ако е така е супер - обираш позитивите не хващаш от негативите
 
От: Субдомейните Вдигат ли ПР на основният домейн

ThinkFast Ви е отговорил най-точно и изчерпателно. В света на DNS sub.dom.com и dom.com са 2 абсолютно различни зони. Все едно vashdomain.com да хване хубав PR защото аз имам moidomain.com който е с висок ПР. Ето и малко да визуализираме нещата :
dns.gif
 

Горе