СуперШит е паднал...

nsevimov

Well-Known Member
Приятели цяла сутрин се опитвам да вляза в СуперХостинг за да добавя 2 допълнителни нейм сървъра ама в общи линии "Ярак.." пробвах от 3 различни PC в офиса и няма ефект директно са дръпнали шалтера.

При вас отваря ли се ?
 
Опитвам се да отворя техния уеб сайт но не се отваря директно ми гърми грешка че не намира такъв сървър.

Живея в Белгия и пробвах през 3 различни PC в офиса и през мобилните данни на телефона ми.

П.С. Дори в момента пиша от телефона

П.С. Вече се отваря.. 4 часа downtime

П.С. Натискам бутона запази и ме посреща прекрасния надпис:

Няма достъп до този сайт
IP адресът на сървъра на superhosting.bg не можа да бъде намерен.
 
Последно редактирано:
j6j90OX_d.jpg
 
При мен в Белгия не се отваря пробвах и през мобилни данни и няма ефект.

П.С. Jump.bg и Delta.bg се отварят за секунди така че не мисля че има проблем в Telepoint с интернет магистралите.
 
Последно редактирано:
Има нещо гнило в Белгия.
 
Има нещо гнило в Белгия.
Jump.bg и Delta.bg се отварят за секунди така че не мисля че има проблем в Telepoint с интернет магистралите.
 
Jump.bg и Delta.bg се отварят за секунди така че не мисля че има проблем в Telepoint с интернет магистралите.
Тези двете нямат нищо общо с Телепойнт и никога няма да имат!
 
Jump.bg и Delta.bg се отварят за секунди така че не мисля че има проблем в Telepoint с интернет магистралите.
Малко си в грешка, сх не е в телепойнт! Едно време хост.бг бяха там ама и те вече не са. Вместо да се чудиш пиши им, я с vpn я през proxy.
 
Онлайн ли е вече при теб? Кво става?

Все още не се зарежда ... но вече започна да ми дава грешка за прекалено дълго зареждане:

Няма достъп до този сайт
www.superhosting.bg не отговаря твърде дълго време.


Изпробвайте следното:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Днес писах имейл на EURID и понеделник ще отида до офиса им защото ми е близо от моят офис до техният е 125 км (макс 1 час път)

Интересното е че от цяла Белгия не се зарежда а в България няма никакви проблеми ?!

Доста интересен казус и е напълно вероятно дори от СуперХостинг да не са забелязали проблема.
 
Нормално да не го забележат, защото те проблем нямат. Ето ти как се вижда суперхостинг от цяла Белгия:
https://atlas.ripe.net/measurements/24039719/#!probes

Приятел уважавам мнението ти но нали осъзнаваш че ripe.net пингват през сървъри които са колокирани в дейта центрове към които има поне 3 - 4 международни незавимиси интернет магистрали?

Моят проблем е на местно ниво т.е домашен / бизнес интернет който се използва във всички офиси в Белгия включително и 4G клетките.
Някак си е странно всички видове български уеб сайтове да ми се зареждат а СуперХостинг да не се зарежда.
Пуснах пинг към неймсървърите на СуперХостинг от сървъра ми в online.net и всичко си зарежда по мед и маргарин.
Пингвам през 3 местни доставчици на интернет и директно бие грешка че не съществува такъв сървър?! Защо?!

Относно домейна той не е от особена важност за мен защото преди 4 години направих грешката да дам 650лв за него с идеята да го развия но се получиха така нещата че от бизнеса ми единственото свободно време го насочвам към семейството ми.
 
Пингвам през 3 местни доставчици на интернет и директно бие грешка че не съществува такъв сървър?! Защо?!

Пробвай следното:
пингни superhosting.bg, и после 91.196.125.21.
Ако по IP връща резултат а иначе не, пробвай да видиш какво казва DNS сървъра, който ти е зададен в настройките:
Например "dig A superhosting.bg" (не знам при Уиндоус какъв е еквивалента) и виж какво връща.

Ако използваш DNS сървър по подразбиране, пробвай да зададеш нещо като 8.8.8.8 или 1.1.1.1 и виж има ли промяна?
 
Интересно .. добавих DNS сървърите на Google

  • For IPv4: 8.8.8.8 and/or 8.8.4.4.
  • For IPv6: 2001:4860:4860::8888 and/or 2001:4860:4860::8844.
И след което пуснах пинг към superhosting.bg и си получиха успешно пакетите и нямаше загуби но сайта продължава да не се отваря:

Код:
C:\Users\nsevimov>ping superhosting.bg

Pinging superhosting.bg [91.196.125.21] with 32 bytes of data:
Reply from 91.196.125.21: bytes=32 time=57ms TTL=51
Reply from 91.196.125.21: bytes=32 time=52ms TTL=51
Reply from 91.196.125.21: bytes=32 time=62ms TTL=51
Reply from 91.196.125.21: bytes=32 time=50ms TTL=51

Ping statistics for 91.196.125.21:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 50ms, Maximum = 62ms, Average = 55ms
 
Ок, можеш ли да си изчистиш DNS кеша?
И това не съм сигурен как става при Уиндоус, но намерих това: https://www.siteground.com/kb/how_to_clear_the_local_dns_cache_in_windows/
Изтичстих DNS кеша още когато промених сървърите и сега отново почистих кеша и рестартирах лаптопа и отново ми бие грешка.

Няма достъп до този сайт
www.superhosting.bg не отговаря твърде дълго време.


Изпробвайте следното:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
 
Все повече почвам да си мисля че ако е имало прекалено много спам от сървърите на СуперХостинг и някой жител се е оплакал да са им вкарали сайта в черният списък защото примерно ако се опитам да отворя zamunda.net директно ме препраща към сайта на полицията.

На друг оператор пробвах да отворя замунда и ми изписа на френски че този сайт е забранен.
 
Ами не знам, но е странно наистина.
A WinMTR по TCP, като зададеш порт 80 или 443, какво показва?
 

Горе