Супер тъпите управници пак вдигат данъците..

Не мога да ги разбера хората, които пропагандират, че трябва да си оставим колите и да се возим в градският транспорт, да използваме колела, искаме чист въздух и.т.н. Който иска чист въздух да си ходи на село.

То е така, но нали темата е за това, че на собствениците на автомобили им тежат данъците, пък те не искат. Дай и на тях да им кажем да си ходят на село, щото там могат да си сглобят по една каручка и да си я дърпат с кончета. Няма винетки, няма граждански, няма високи цени за гориво, няма дори бутане с мангалите в градския транспорт. Има само тучна зелена тревичка и много компоти за през зимата. Автомобилите в големия град ще намалеят, а с това и данъците. Мисията е изпълнена :)
 
@nanibandi, има свят и извън обкръжението, но нали не очакваш да прекарам собствения си живот тъжен и омърлушен, понеже бай симо го мързи да работи, пък и акъл няма.
Хубаво клипче с този смешник - той точно с такива идиоти, бачкащи за 600 лева или еквивалента им в паунди...Та това клипче ме подсети, че този имаше и друго в българска Циганска махала.
В тоя ред на мисли - съгласен съм да се хванем за ръка и да се разходим по колкото тъмно кажеш в която циганска махала кажеш в родината. Може и няколко пъти да я обиколим, аз и ти, гарантирано ще си в безопасност. В Лондон има гета дето сам ме е страх да ходя (по тъмно), да не говорим с жена...
 
Последно редактирано:
Примерно... сега държава щом мисли толкова много за наррода.. защо за толкова време все още провинцията няма ГАЗОВО отопление? В Турция най-отдалеченото село има ГАЗ от 20 години , а ние нямаме.. после що се топлим на дърва? На какво да се топлим, като не осигоряват това?

В Турция примерно, ако си купиш нова кола ти намалят от цената с цел да ти подпомогнат.. Аз ще си купя чисто нова кола.. примерно да ми помогне държата да си купя електрическа кола.. да ми плати 50% от цената на колата.. Що не помага?
 
@nanibandi, има свят и извън обкръжението, но нали не очакваш да прекарам собствения си живот тъжен и омърлушен, понеже бай симо го мързи да работи, пък и акъл няма

Не очаквам да изпиташ емпатия (въпреки че не пречи), а да видиш нещата от всички страни. Вервай ми, бай Симо не го мързи - поне не всеки бай Симо. Баща ми е работил цял живот като куче. Спал е и е ял във варел (ТИР), шофирайки денонощно, за да се прибере по-бързо и да си види децата. Заслужава ли сега баща ми да се чуди да яде ли, или да си плати гражданската, щото дъртата кола си му е нужна?

Не се дръжте така високомерно. Не всички бедни (а те са много) в тая страна са неграмотни мързеливци. Бедни са, защото нямаме работеща икономика, а такава няма, защото мутренското управление свали драстично покупателната способност на хората, а с това унищожи частния дребен и среден бизнес.

Вицът за цвъко и тиквоча, дето, пътувайки из страната установили, че само те двамата работят, понеже всички предприятия са техни, предполагам е по действителен случай. ;)
 
Не очаквам да изпиташ емпатия (въпреки че не пречи), а да видиш нещата от всички страни. Вервай ми, бай Симо не го мързи - поне не всеки бай Симо. Баща ми е работил цял живот като куче. Спал е и е ял във варел (ТИР), шофирайки денонощно, за да се прибере по-бързо и да си види децата. Заслужава ли сега баща ми да се чуди да яде ли, или да си плати гражданската, щото дъртата кола си му е нужна?

Не се дръжте така високомерно. Не всички бедни (а те са много) в тая страна са неграмотни мързеливци. Бедни са, защото нямаме работеща икономика, а такава няма, защото мутренското управление свали драстично покупателната способност на хората, а с това унищожи частния дребен и среден бизнес.

Вицът за цвъко и тиквоча, дето, пътувайки из страната установили, че само те двамата работят, понеже всички предприятия са техни, предполагам е по действителен случай. ;)

Бащи ти викаш бил работил цял живот...А моя се смазваше, научен труд, струващ милиони, денонощни дежурства, лишения, комунистите му даваха жълти стотинки за това и не го пускаха в чужбина. Чак сега, вече доволно възрастен, живее нормално. Айде не ми хвали ония "златни" години, че ставаш смешна!
 
По никакъв начин не мога да си обясня как е възможно млад и здрав човек да се остави на течението и да живее с 600 лева на месец...
Може, щото ги мързи, та ги боли! Аз си имам няколко неща, по които работя, за да се подсигуря. И не разчитам на моите "управници" да ми подобрят живота. А и не се чудете защо бяма персонал. Щото никой не иска да работи, всеки чака на готово.
 
@nanibandi, ех направо да го ожалиш горкия човек - пенсионер да му е скъпа гражданската на личния автомобил. Да ти е жив и здрав още много години и да си кара МПС-то, с която привилегия не могат да се похвалят 80%+ от населението на планетата.
Кефете се на тоя живот, и стига с това черногледство.
 
Бащи ти викаш бил работил цял живот...А моя се смазваше, научен труд, струващ милиони, денонощни дежурства, лишения, комунистите му даваха жълти стотинки за това и не го пускаха в чужбина. Чак сега, вече доволно възрастен, живее нормално. Айде не ми хвали ония "златни" години, че ставаш смешна!

Ти па къде видя да хваля ония години? Ма нито можете да мислите, нито пък да четете, ясно и недвусмислено написан текст от три изречения.

Добри години бяха при управлението на Костов, въпреки всички кусури и на неговото управление. От там като се почне: станишко, симьончо и тиквата - всеки дълбае дъното по-дълбоко от предишния.
 
с която привилегия не могат да се похвалят 80%+ от населението на планетата.


Хехе, и ти да си жив здрав. Тука всеки си вади статистиките от където му падне. :D
 
И аз съм гласувал за Костов, при това няколко пъти. Затова се чудя какво толкова не ти харесват сега нещата.
 
Истината е, че България няма силен държавник, няма и да има. Ако евентуално се появи човек с позиции, то той няма да бъде допуснат. Много исках Кошлуков да влезе в политиката, но и него не го пуснаха. На нас ни трябва човек като Виктор Орбан или Колинда Китарович, но системата е такава, че няма как да стане...
 
И аз съм гласувал за Костов, при това няколко пъти. Затова се чудя какво толкова не ти харесват сега нещата.
Ти сериозно ли виждаш прилика между двете управления? Бъзикаш се.. :)

Костов работеше в полза на частния бизнес. Той въведе патентния данък, който беше символичен по негово време. Имотния иманяр от Мадрид го вдигна два пъти за 4 години, а след него не знам колко пъти са го вдигали още. Костов пое държавата след Виденов, а остави работеща икономика. Какво ще остави тиквата? Същото, което остави Виденов на Костов.
 
Вдигат цените на всичко, да, гърбят ни, кофти е, но това е защото го позволихме, защото никой от нас нищо не направи, вдигнаха гражданската двойно, накараха ни наново да правим граждански задето оная фирма фалира. Направихме ги, платихме си ги двойно и отгоре, и от тук нататък вече сме на тези или по-високи цени. Тоя филм свърши, 3 дена беше, както всичко друго, кервана си върви, кучетата си лаят и дотам.

Конкретно за данъците на автомобилите - ами може и да не се плащат, има доста хора, които с години не са ги плащали, може и без гражданска и без винетка, в крайна сметка всеки си решава. Може както виждате и без книжка да се шофира, мен например не са ме спирали от години за проверка катаджии (не че нямам книжка :)).Ще ви кажа какво става като не си плащате данъка на колата, ами, трупат ви се задължения и по някое време ви правят акт от НОИ мисля, че беше там местни данъци и такси нещо такова или в една сграда с НОИ ли бяха не съм много на ясно конкретно с това. Но след като ви го направят този акт почват да ви текат и някакви лихви като продължавате да не плащате. И обаче след 5 или 10 години беше по давност тия задължения отпадаха доколкото помня, някой да ме поправи, ако не е така, че да не съм деинформиран и аз. Аз ако бях на мястото на тези хора, които бачкат всеки ден и накрая не могат да си позволят да си платят данъците, ами нямаше и аз да ги плащам, нямаше да тръбя, че нямам пари ами просто щях да тегля една майна и да си карам колата, в крайна сметка всеки иска да живее някакъв що годе нормален живот, да имаш и да караш автомобил е необходимо, за да го водиш тоя живот. И щом държавата само ме пр**бава и ме спира да го водя тоя живот, ами няма да плащам, ще живея извън закона, защото по-важното е да живея нормално, отколкото да си троша нервите дали ще имам пари да си взема винетка или да си платя данъка. Просто се поставям на мястото на тези хора. Не може всеки да взима 2000 лв заплата, не може всичко да се вдига, а заплатата да си е същата. Работодателя и той няма как да ти вдигне заплатата, защото всичко е в частния сектор и на работодателя ти и на него са му вдигнали тока, данъка, счетоводителя му иска повече пари, общината му иска повече пари, от НАП му искат повече пари...така че всичко е един балон, едни задължения, едни виртуални пари било то данъци, актове и какво ли още не и тоя балон се надува обаче бая години се надува, защото хората хем обедняват повече, хем им искат повече пари и който е по-съвестен и не обича да е длъжник, бяга в чужбина, там плаща 5 пъти по-големи данъци, но накрая на месеца му остават 200-300 евро и си вика ей чак пари ми останаха и отива и си купува нещо и се почувста като бял човек.

А моето мнение попринцип за данъците е, че не са високи, защото имам реална представа какво плащаш за автомобил в други държави и тия неща, които се говорят за гражданска, която зависи от това дали имаш нарушения, това в други държави е прсктика от много ама много години. Но ние сме свикнали като ни спрат да даваме по 20 лв и все едно, че не са ни спирали. И също като ти пратят снимка от камера просто не я плащаш. А в Англия примерно ти ги спъват тия пари от заплатата без да те питат. Но затова сме в България, защото може да не плащаме. Ако плащахме, по-добре да сме другъде. Така че възползвайте се от това, че сме в България, просто не плащайте.
 
Баси съвета :) Все едно да кажеш - като си беден - кради! По-скоро който не може да си плати гражданската - да си купи колело и/или да ползва градския. Ясно е че има бедни, богати , свръхбогати. И аз се дразня че нямам частен самолет като Роналдо и Меси , ама кво да се прави - не стачкувам.
 
По никакъв начин не мога да си обясня как е възможно млад и здрав човек да се остави на течението и да живее с 600 лева на месец...

По-лошото е, че има много млади хора, които зорлем стоят безработни и паразитстват, защото "за некви 600 лева нема да им работим".
 
По-лошото е, че има много млади хора, които зорлем стоят безработни и паразитстват, защото "за некви 600 лева нема да им работим".

Честно казано с такива съм по-сългасен, отколкото с бензинджиите, например - дето само симулират дейност.
Поне тези дето отказват да работят за €300 или ще емигрират или ще си намерят нещо по-добро, няма да умрът от глад, естествено.

Хехе, и ти да си жив здрав. Тука всеки си вади статистиките от където му падне. :D

Само дали съм разбрал - поколението живяло в масата си на външни тоалетни, виждало ескалатор веднъж годишно, ако е ходило до ЦУМ е решило, че сега е бедно, понеже застраховката на личното МПС, което 80% от населението на планетата не може да си позволи, му е много скъпа. Пък и срещу статистиката тръгнало..
Утре ще решите, че не само личния автомобил ви е право, не привилегия, но би трябвало да притежавате и къща на плажа, жакузита, макузита и 23-годишна 90/60/90 бамбина - иначе ще се чувствате бедни.
 
Ти сериозно ли виждаш прилика между двете управления? Бъзикаш се.. :)

Костов работеше в полза на частния бизнес. Той въведе патентния данък, който беше символичен по негово време. Имотния иманяр от Мадрид го вдигна два пъти за 4 години, а след него не знам колко пъти са го вдигали още. Костов пое държавата след Виденов, а остави работеща икономика. Какво ще остави тиквата? Същото, което остави Виденов на Костов.
Правилно, но Костов извърши и най-грандиозните приватизационни кражби...
 
Вие не разбрахте ли за толкова години, че Брюксел няма да позволи да се появят на политическата сцена качествени хора (а такива има в България доста), какво има толкова да се коментира въпроса, като всичко е кристално ясно. На никой не му изнася България да е политически и финансово независима, за да може да се продължава експлоатацията на човешкия и материален ресурс на страната.
 
Това не са протестиращи, а измет. Нали ги виждам по телевизията - прости и необразовани хора, които крещят "Бойко курво" и показват средни пръсти пред камерите. Утайката на обществото. Това са хора, които живеят с мисълта, че политиците трябва да им носят наготово всичко и да се грижат за тях, без те самите да си дадат капка зор. Заради това исканията им са неконкретни и неясни - "смяна на системата", "революция", "всички да ги изметем" и тем подобни, без да е ясно какво предлагат. Аз с такива хора не искам да се идентифицирам.
Нямат и 2 гънки тия уроди...
изтеглен файл.jpg
 

Горе