Схема за Играчи - левъл пъви!

zoomaniak

Well-Known Member
Генерален представител променя стратегията и вплита за 2018 г 5 промо периода на обща стойност над 30-50 000 лв на годишна база.
.
Българският вносител идва при нас - мен и ми пуска таргета. Луднах. Веднага усетих как искат да ме превърнат в пешка на база продажби за 2017 г.
.
Казват ми:
⁃ Ти си продал над 300 продукта за годината…
Аз:
⁃ Хехе не си познавате клиентите :) не съм ги продал - заявени са - числата на продажбите ми са други :) и ги затапих.
Те:
⁃ За 3 месеца ще продадеш 8 000 лв. Усмивка :)
Аз:
⁃ Това значи, че за 2017 г за същият период съм заявил 8 000 лв. Тъй ли,е - хилим се.
Те:
⁃ Заявил си 3 400 лв…
.
Тука преговорите умрея :) те загубиха инерция и се удариха в стената на неподготвеният Играч!!!
.
Аз:
⁃ Имам схема :) искате ли я…
Сподели:
⁃ Пуснете фактура за всички периоди до края на 2018 г. Стоката остава във ваш склад. Ще платя на части спрямо продажбите - непродаденото количество местим за 2019 г (дълъг срок на годност) и го пускате към мен на отложено 500 лв месечно.
⁃ С пускането на фактурата ще дадете вярна справка към централата на Бранда в Европа.
⁃ Ще ползвате ваши пари - моето ноу хау гарантира оборота. Вашите числа не са моите числа на ниво продажби - но на ниво оборот - годишна база са еднакви.
Те:
⁃ Ама така ти ни използваш и ти нищо не инвестираш, рискуваш и т н.
Аз:
⁃ Ето ти 50 лв за това, че се сети САМ. Значи усещаш играта в преговорите. Но не я усещаш на 100% - аз ви правя услуга - не вие на мен. Ценообразуването ми дава чиста печалба за да оцелея. Вашите бонуси от 2 800 - 3 400 лв не са ми зор - зор ми е риска да не е при мен и да не застрашавам оборотните пари.
⁃ Когато риска не е мой работя най-съвестно :)
.
Край.
 
За мен играчи са хората, които печелят легално над 200 хиляди лева на година, а не хората със селските тарикатлъци, дето правят кухи фирми, за да спестят 1000 лева данък.
 
За мен играчи са хората, които печелят легално над 200 хиляди лева на година, а не хората със селските тарикатлъци, дето правят кухи фирми, за да спестят 1000 лева данък.

По-сложно е. Говорим за законни неща. Ако си онлайн - работиш за всички. Но всъщност всички трябва да работят за теб… зимаш тяхната стока - взимаш парите на клиента - плащаш фактурата - рестото за теб.

Всички играчи са готови на това - не във всички ниши - но при определени условия.

Единственото най-важно нещо е разпределението на РИСКА. Вносителя трябва да търси таргет към генералния офис на бранда и се опитва да сваля гащи на всеки търговец, който не е играч.

За 20 минути ти трябва в разговор да разгадаеш играта с 10 хода напред. Инче те използват яко. Истинските играчи гледат риска - винаги - без риск няма печалба. Да така е :) но аз още продавам тяхна стока от 2017 г.

Знаеш ли какво е да те напълнят със стока - от склад, който ти генерира над 30% от оборота. Не можеш да не им платиш - спират да търгуват с теб - съдят те и още врътки.

А като имаш над 20 склада - доставчика и всеки ти вика:
- Земи тая стока - вървежна е - миналата година се сцепи. Сега пак…

Опасно е да си мислиш, че всяка година е едно и също.
 
Някой ще преведе ли тая словесна диaрия? Дори и параграфите объркват повече, а се ползват за разделители на абзаци... Нищо не разбрах? Някой да пусне едно TLDR, че аз не разбрах нищо - това виц ли е, история ли е, въпрос ли е, теза ли е?
 
Някой ще преведе ли тая словесна диaрия? Дори и параграфите объркват повече, а се ползват за разделители на абзаци... Нищо не разбрах? Някой да пусне едно TLDR, че аз не разбрах нищо - това виц ли е, история ли е, въпрос ли е, теза ли е?

Доколкото разбирам, доставчик, от който авторът на темата купува стока с цел препродажба, налага нов таргет от 8К оборот на тримесечие, който авторът не може да постигне. Затова той иска от доставчика да си купува само колкото стока може да продаде, вместо да купува цялата стока за 8К от тях предварително. И това го прави играч. Като добавиш и другите му постове, където обяснява как нямал нищо на негово име, за да не си плаща договорките и данъците, картинката става пълна.
 
Последно редактирано:
Иска на консигнация, ама не го е огряло. Щото е тъпо, той вика имам 30 доставчика, а ония като имат 3000 клиента и всеки е играч, да иска без риск да играе, к'о праим?
 
Доколкото разбирам, доставчик, от който авторът на темата купува стока с цел препродажба, налага нов таргет от 8К оборот на тримесечие, който авторът не може да постигне. Затова той иска от доставчика да си купува само колкото стока може да продаде, вместо да купува цялата стока за 8К от тях предварително. И това го прави играч. Като добавиш и другите му постове, където обяснява как нямал нищо на негово име, за да не си плаща договорките и данъците, картинката става пълна.

Не се разбрал :) да не плащам предварително това, което така и така ще купят и продаденото ще платя с клиентските пари. Остатъка след ревизия плащам в кеш и ако е сериозна сумата - на части. Ако правилно съм изградил схемата си - ще платя с мои пари само 5-10% от фактурата.

А и вече работехме на стокова. Плащаш стара стокова след като си продал стоката по нея - взимаш нова стокова (стока) ...

Но след промяната искат да поема сериозен риск. Невъзможно е. Всички оцеляваме с минимален риск…

Играят игра с всеки търговец… като част от играта съм играч. Никой не игра с открити карти… когато не могат да те контролират или манипулират е кофти … само бонуса на тримесечие за Търговския представител е сериозна сума към заплатата му … вместо да е искрен и прям с мен ме врътка семпло…

Това е навсякъде…
 
Иска на консигнация, ама не го е огряло. Щото е тъпо, той вика имам 30 доставчика, а ония като имат 3000 клиента и всеки е играч, да иска без риск да играе, к'о праим?

Не е консигнация :) те ти казват:

- Ти си ПРОДАЛ за 2017 г 300 броя.

А трябва да кажат:

- Ти си ЗАЯВИЛ - защото количеството на заявка не е равно на количеството на продажби. Ротацията е различна и ги убедих, че така поднесена офертата е подвеждаща ако не внимава. Или го правят нарочно - но ги усетих…

Ако бяха казали:

- Ти си продал 370 броя за 2017 г. Това прави почти по 1 брой на ден. Като махнеш почивните дни - стават около 2-3 броя на ден. Което не е истина :) като сложиш клиенти купили по 5-10 броя еднократно и вече балона е надут - въпроса е кога ще се спука…

Ако минимилизираш риска и балон няма!
 
Ами нали си познаваш клиентите и следиш тренда, не би трябвало да те хлъзнат с такъв евтин номер. То и не са де, щото си играч.
 
Ами нали си познаваш клиентите и следиш тренда, не би трябвало да те хлъзнат с такъв евтин номер. То и не са де, щото си играч.

Усещам как ми се подигравате… може и да греша. Но всеки ден е игра за мен. Всички вносители са еднакви и всеки си гледа интереса.

Ще се отклоня от темата тук: Месечно минимум по 1 нов доставчик иска да му продавам стоката. Но всички продават едно и също. Тъпо е. Ти даваш или аз де възможност на търсачките да индексират новите продукти.

Измислих "Рекламна такса" от 700 лв без ДДС. Който я плати - качваме продуктите. Никой не иска - всеки си мисли, че внася уникални продукти. Тъпо. Един се съгласи - доставчик - но има изискване за минимална заявка от 1 000 лв. Луд е :) и му казвам:

- Не може да ми налагате такива условие (Играч е) …
Той:
- Не може да искате "рекламна такса"…
Аз:
- Вие внасяте от 2017 г. Не сте стъпили в топ 30 търговци. Работите от 31 до 1000 търговци. Ще изчакам 3-5 години. Акумуспеете да наложите бранда си до Топ 30 - сам ще дойда при вас да искам търговските Ви условия. Сега Вие идвате при мен :) вие :)

Всеки иска да успее в играта - да е истински играч.
 
Аз не ти се подигравам, дори смятам че донякъде си прав, защото ако приемеш работата (бизнеса) като игра, то тя няма да те уморява толкова и никога няма да ти омръзне. То си е нещо като игра-състезание, по-добрият печели.
Също така си прав да им стъпваш на врата на вносителите, то поне един да беше пуснал реклама по телевизията зада наложи бранд, та да ходиш ти да го молиш за стока ама къде ти. Всеки се стиска и иска с трици и евтини номера да лови маймуните.
 

Горе