Схема за размяна на линкове

Здравейте,

имам един въпрос за размяна на линкове между група сайтове. Тук ползвам 3-посочен обмен на линкове, като се опитвам да предам по-голяма тежаст на една част от сайтовете.
Моля ви да погледнете и да си кажете мнението за идята ми.

Ето я и схемата:
attachment.php


Легенда:
Група А - са 3 сайта
Група Б - са 3 сайта
Група В - партньорски линкове
Сайт Д - основен
Сайт Г - основен
 

Прикачени файлове

  • razmiana-na-linkove.jpg
    razmiana-na-linkove.jpg
    49.6 KB · Преглеждания: 126
Последно редактирано:
Изглежда достъчно сложно за да работи :) (шегичка) добре е според мен :) как му е рнакинга на всичкото това? ако има на къде да расте една от стъпките за развитие на нетурковете е да се добавя още линк джус към сателитите :)
 
От: Схема за размяна на линкове

Аз не разбирам, но лично според не е нужно от главните Д и Г да сочиш към А2 и Б2 и след това да ги връщаш обратно през малки А-та и Б-та.
Погледни това може да ти даде някаква идея и насока :
seomoz.org/blog/whiteboard-friday-link-farming
 
От: Схема за размяна на линкове

Много е сложно човек.И това ще работи , но трябва да го имаш някъде да го гледаш постоянно.
Има по-прости и по-ефективни.
И тия помощни саитове(и основните даже) трябва да са ти Web 2.0 , за да има ефект линка.
 
От: Схема за размяна на линкове

Всичките сайтове са от една ниша, двата основни "Г" е с Пр4, а "Д" е с пр3, всички други са с пр 2.

Правя го с цел по-добра позиция в гугълна за определени ключови думи на отделните сайтове.

За уеб 2.0 няма как да бъде, тъй като са друг тип сайтове, единия е магазин, другите са с платено съдържание и един портал.

Всъщност има и левалентни линкове от група "С" - партньорските сайтове към малките А и Б.
 

Горе