Счетоводен въпрос мога ли да се осигурявам на 2 места?

xopacuo

New Member
Та, от утре евентуално ставам управител на себе си :)
Въпросът е следния, мога ли да се осигурявам на 2 места?
Като управител на фирмата задължително съм и служител и трябва да си внасям осигуровки. Възможно ли е да работя на друго място на трудов договор и ако да там какви осигуровки трябва да ми се плащат?
 
От: Счетоводен въпрос

Ако работиш на трудов договор, работодателя те осигурява. Тогава можеш да не се осигуряваш в собствената си фирма.
Ако желаеш да се осигуряваш и на двете места не е проблем.
 
От: Счетоводен въпрос

Ако фирмата извършва дейност мисля че дори и да го осигуряват в другата фирма ще трябва да се осигурява и в неговата
 
Re: Счетоводен въпрос

Плащат се и на двете места осигуровки. Освен ако не се осигуряваш на максимума сега където работиш. Тогава няма какво да плащаш повече.
 
От: Счетоводен въпрос

Такива въпроси ги задавай на счетоводителя за да не стане така, че да си задължен да плащаш осигуровки два пъти плюс още един път на другото място (общо три)...
 
От: Счетоводен въпрос

Ако работиш на трудов договор, работодателя те осигурява. Тогава можеш да не се осигуряваш в собствената си фирма.
Ако желаеш да се осигуряваш и на двете места не е проблем.

Това със сигурност не е вярно. Осигуряването по трудов договор въобще не те освобождава от задължението да се осигуряваш в собствената си фирма. Въобще осигуряването е задължително за всяка извършвана трудова дейност до достигане на макс. осигурителен праг от 2000 лв.
 
От: Счетоводен въпрос

След разговор със счетоводител стана ясно че не е проблем да се осигурявам и на двете места, благодаря на всички за отговорите.
 
От: Счетоводен въпрос

След разговор със счетоводител стана ясно че не е проблем да се осигурявам и на двете места, благодаря на всички за отговорите.

То проблем не е, даже е задължително :)
 
От: Счетоводен въпрос

То проблем не е, даже е задължително :)

Може да е задължително, но е тъпо осигуряване за всяко основание поотделно :mrgreen:
 

Горе