Счетоводство на фирма в USA

rcbandit2

New Member
Искам да ви попитам как стои въпроса с пращането на данъци? Каня се да открия фирма в USA но въпроса е как следтова ще плащам данъците там следкато ще живея тук, искам само фирмата да е регистрирана там? Можете ли да споделите опит?
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Това няма как да се обясни кратко;

LLC или S Corp. Проблемът е че при първото, пак ще ти гледат активите в Бг.

Ако нямаш големи печалби, не виждам смисъл. Данъците не са много: няколко стотин фиксирани такси акциз, годишно.

Печалбата се облага на стъпала, започващи от 15%

Прави се и за зелена карта, с добра инвестиция. Това китайците го правят постоянно.

Та това с 2 думи, виж по гогото за Delaware Corp. регистратори.
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Активи в България нямам. По-скоро идеята ми е да си продавам софтуера на USA пазар защото в България никой няма да го купи.
Предполагам че ако видят бъдещите клиенти че е от USA компания по-биха били склонни да го купят. Българите имаме твърде лош имидж и не мисля че бих продал нещо успешно с българска фирма.

Ще се радвам ако дадеш повече опит - властите там не са като българския НАП и едва ли бих отървал затвор и конфискация ако пропусна неплащане на данъци.
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Внимавай с "мястото на стопанска дейност". Защото, ако управляваш фирмата от тук (ти ще си формално управител, нали) това води до едни усложнения... Питай българския си счетоводител какво става когато служител/директор на чужда компания се намира в България. А американския счетоводител ще го питаш за данъците, дължими от фирмата в САЩ, както и за данъка върху дивидента (спогодби за избягване на двойно данъчно облагане).
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Можете ли да дадете контакти на счетоводител или фирма с която успешно сте работили в USA?
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Не съм съгласен с това което си мислите за имиджа на доброто старо Бг в САЩ.

пример: има полска, румънска и българска компания; клиентът ви ще си купи най-доброто, без да го мисли много за държавата. Това съм го правил и аз, като префимно е било за Joomla templates, extensions.

Виж по интернет предимствата, безплатна консълтация. Погледни и вариантите за партньрство, Joint venture.
 
От: Счетоводство на фирма в USA

Не съм съгласен с това което си мислите за имиджа на доброто старо Бг в САЩ.

пример: има полска, румънска и българска компания; клиентът ви ще си купи най-доброто, без да го мисли много за държавата. Това съм го правил и аз, като префимно е било за Joomla templates, extensions.

Виж по интернет предимствата, безплатна консълтация. Погледни и вариантите за партньрство, Joint venture.

С друга компания?
 
От: Счетоводство на фирма в USA

В кой щат ще регистрираш компанията? Tърси "income tax filling for business texas", "small business accounting florida" или "business tax accountant ny"

В случай, че нямаш близък познат в щатите с SSN, който да ти помогне за ваденето на някои необходими документи, като за начало EIN в IRS, откриване на корпоративна сметка в банка и business license в зависимост от изискванията в съответния щат (във всеки щат са различни) и за да може всичко да оперира както трябва, съветвам те да не регистрираш фирма.
 
От: Счетоводство на фирма в USA

radoslav68, мой познат успешно регистрира фирма с тяхна помощ. ___http_://www.mynewcompany.com/

Имат и услуга за регистриране на банкова сметка.

До сега със събраната информация стъпките са следните:

1. Първо трябва да намеря счетоводител
2. Да регистирам LLC фирма и да запиша името на счетоводителя в регистрацията на фирмата за да ходят данъчните при него.
3. Да си отворя банкова сметка пак с помоща на посредника.

Близо ли съм до истината или доста информация ми липсва?

Ъпдейт, на моя познат който си регистрира фирма са дали FIN защото е чужденец.
 
Последно редактирано:

Горе