Съботната тема : какъв е смисъла от инфо домейните?

ReminD

Well-Known Member
Ето една съботна тема за размисъл... Какъв е смисъла да се купуват инфо домейни и да се губи време да се инсталира wp + да се намират статии и после да се пуска за продажба за 20-30 лева. То тук стана практика, @pepo_999 май води по набутвация в тея домейни, някой може ли да обясни каква е схемата на това, при положение, че един такъв домейн не съм видял, който да е читав и сайта към него да е окей и да докарва прилични доходи? Някой купува ли наистина такива домейни / уордпрески инсталацийки с някакви статии? На мен ми се вижда някаква супер измислена история, някой има ли success история?
 
  • Like
Реакции: Sky
Всмисъл бизнес "МОДЕЛА" е ясен, вземат се всякакви домейни .info на 0.99 , след това се качват на хостинг, инсталира им се wordpres-ка тема, качват се някакви статии и се пускат за продажба за 20-30лева. Някой може ли да ми обясни какъв е смисъла в това откъм приходи, понеже аз не го виждам като печеливш модел, за справка темите на pepo, от 50 теми, двама , трима да са писали и то само от интерес към офертата, дали е продаден дадения домейн / wordpres-ка, не се знае.
Светнете ме, че аз колкото и да калкулирам времето са настройка, статии и т.н.., все не се виждам как това е на печалба, да се сетъпне някаква wp тема със статии и да се продаде за 20-30 лева, ако въобще се продаде, понеже като гледам не върви изобщо?
 
питай набутващия да ти обясни на лично, пък може и да ти се изясни

иначе мислиш ли че бай потребител го интересува какво е разширението на домейна, ако е читаво съдържанието ще се чете и индексира дори и да е с разширение ххх
 
Дай пример за такъв .инфо домейн, който е читав и потребителя се връща да чете и е заформена идеята за сайта по тоя модел :)
 
моята идея е в коренно различна посока, продажбата е последната стъпка колкото и от там да се вземат някакви пари, но с уточнението какви ще са тези пари зависи от това каква е нишата, пълнежа и т.н
 
моята идея е в коренно различна посока, продажбата е последната стъпка колкото и от там да се вземат някакви пари, но с уточнението какви ще са тези пари зависи от това каква е нишата, пълнежа и т.н
Значи имаш сайтове от този модел, които изкарват добри пари?
 
ако даден сайт ми харесва си остава за мен и си го доразвивам, другото естествено отпада

пък в крайна сметка всеки сам решава как да си губи свободното време и харчи заплатата ;)

като завършек на темата поне от моя страна, че има вероятно и други които ползват такива домейни и могат да дадат тяхното мнение, съотношението в притежаваните от мен сайтове инфото са около 10-15%
 

Горе