Съвети за Coinbase

zalozite

Active Member
Здравейте,
Някой да даде мнение за coinbase, за което ще съм благодарен. По точнои какво се случва и скамват ли или нещо системата не е в час. Имам едни дребни нитокини но отпреди 4 години някъде и всяка година гледам какво става, но сега изведнъж ми излезе верификация, ок няма проблем, тръгнах да я правя, тел номер, адрес и на адрес някаква грешка и неще пиша адреса неще и накрая ме препрати за 24 часа, та утре явно пак ще пробвам. Нищо не търгувам, даже и не съм наясно много с тия валути, просто си седяха там и викам да седя, да седят, ма нещо не е ок май работата. Уж голояма платформа, известна. Да не са скамнали нещо, че гледам по чуждите ревюта се оплакват. Някакво инфо и съвети. С апп приложението ли да пробам или със сайта. Мерси.
 
Coinbase е публична компания. Трудно ще е да излъжат за нещо.

Имат високи такси и доста тегаво да прехвърлиш пари в личен портфейл. Съпорта им на практика го няма.

Нямам ядове с платформата, използвам ги вече 4г. Но като цяло както в Coinbase така и Binance се логвам колкото да купя и прехвърля в офлайн портфейл.
 
Мерси за инфото. Аз продължавам, още не са отключили акаунта. Личната верифицирах. Искаха за адрес документ пратих ВиК не ставало, сега се чудя от мобилен оператор ще стане ли фактура, от онлайн акаунта ми или трябва и печат. Ако не стане какво друго да им пращам?
 
Мерси за инфото. Аз продължавам, още не са отключили акаунта. Личната верифицирах. Искаха за адрес документ пратих ВиК не ставало, сега се чудя от мобилен оператор ще стане ли фактура, от онлайн акаунта ми или трябва и печат. Ако не стане какво друго да им пращам?
За да си решиш проблема им предостави "фактура" "пдф" на английски с адреса ти.. това е ( за вода, ток, интернет, телевизия.. )
Ако имаш фактура на Български език / има онлайн конвертори на езика и пак става. Примерно този
 
Coinbase е публична компания. Трудно ще е да излъжат за нещо.

Имат високи такси и доста тегаво да прехвърлиш пари в личен портфейл. Съпорта им на практика го няма.

Нямам ядове с платформата, използвам ги вече 4г. Но като цяло както в Coinbase така и Binance се логвам колкото да купя и прехвърля в офлайн портфейл.

Това, че ползваш от 4 години платформата е похвално. Но защо мислиш, че имат големи такси и е "тегаво" да прехвърляш пари?
 
Това, че ползваш от 4 години платформата е похвално. Но защо мислиш, че имат големи такси и е "тегаво" да прехвърляш пари?

Не го мисля, знам го. Разгледай таксите при тях и при други брокери. Значително по-високи са. Ако правиш транзакции от дъжд на вятър няма значение.

Аз лично съм най-доволен от тези, защото API-то им е супер евтино: https://alpaca.markets/ но те са по-скоро ако търгуваш програмно. Не са user friendly и зареждането от България за сега е само чрез SWIFT банков превод.

Относно прехвърлянето на средства - казах го по-скоро от гледна точка на съпорт. Основно проблеми с блокиране на суми/акаунт. Обаче предполагам проблема не е в Coinbase, а в потребителите. Чувал съм за подобни драми и с Revolut ама за толкова години един път не ми се е случвало на мен, а съм прекарвал 6 цифрени суми през тях.

За да си решиш проблема им предостави "фактура" "пдф" на английски с адреса ти.. това е ( за вода, ток, интернет, телевизия.. )
Ако имаш фактура на Български език / има онлайн конвертори на езика и пак става. Примерно този

С банково извлечение в PDF формат също ще стане и не би трябвало да има нужда да се превежда. Най-важното е адреса на фактурата/извлечението да съвпада с този на документа, с който се прави акаунта. Това е стандартна процедура не само за крипто брокери.
 
Радвам се, че нов потребител на форума има реален и практичен опит. Замислям се, преди имал ли си регистрация тук? Ако си нямаш защо се регистрира?
 
Здравейте,
Някой да даде мнение за coinbase, за което ще съм благодарен. По точнои какво се случва и скамват ли или нещо системата не е в час. Имам едни дребни нитокини но отпреди 4 години някъде и всяка година гледам какво става, но сега изведнъж ми излезе верификация, ок няма проблем, тръгнах да я правя, тел номер, адрес и на адрес някаква грешка и неще пиша адреса неще и накрая ме препрати за 24 часа, та утре явно пак ще пробвам. Нищо не търгувам, даже и не съм наясно много с тия валути, просто си седяха там и викам да седя, да седят, ма нещо не е ок май работата. Уж голояма платформа, известна. Да не са скамнали нещо, че гледам по чуждите ревюта се оплакват. Някакво инфо и съвети. С апп приложението ли да пробам или със сайта. Мерси.
При верификацията на адрес много често не го приемат особено ако е на български. Използвай извлечение от револют или скрийншот от пейпал също работи в повечето ситуации. Извлечение от банката, също върши работа, но само ако е на английски.
 
Радвам се, че нов потребител на форума има реален и практичен опит. Замислям се, преди имал ли си регистрация тук? Ако си нямаш защо се регистрира?

Форума го знам отдавна, не ми се е занимаваше. Опитвам се да проуча има ли хора с интерес към инвестиции с мисъл, не просто купуване/продаване buy and hold или хазартен тип.

В една друга тема пускам ъпдейти за една от стратегиите, които използвам. След като завърша пълния цикъл (изход от описаните позиции) ще направя евентуално и блог. Ако не ме домързи.
 
Има, но е нормално да има и от другите типове. Благодаря за споделената информация, все пак не беше длъжен.
 
Хора, помагайте, ако може. След много перипетии и търпение, не стана и с извлечение от бабка на български, накрая реших да легализирам банково удостоверение и да си платя за услугата и днес верификацията мина. Какво се случи, направи ми впечатление, че отне близо ден и все си седеше на верифайинг и след като се логнах, познайте 0,00 койни. Нищо няма нов акаунт все едно. Бях $, вече лева и на история няма нищо. Валета ми го няма стария и всичко е изтрито. Е това не го очаквах. Нали уж са топ борса, просто нямам думи. Какво мога да направя? Жалко сега ми трябваха парички и си ги пазих толкова години, тия май ми ги взеха.
 
Много странно и доста неприятно, да не би да си си направил нов акаунт и от там да е станала някаква грешка. Сравни emaila с този от преди години с този който сега си се логнал. Друго което се сещам, да не би да си ги прехвърлил в coinbase pro което е отделно от coinbase и да си забравил, това лесно може да го провериш. Но реално пак щеше да имаш история на транзакциите. Не на последно място ще трябва да им пишеш, да препратиш писма, който реално си получавал от тях, като история за достоверност.
 
Няма причина Coinbase да лъже. Не се вкарвай в глупави филми на конспиратори.

Или е станала грешка и трябва да се свържеш с тях или ти си объркал нещо. По-вероятно е второто.

Имат съпорт по email, чат, twitter, имат даже и телефони... https://help.coinbase.com/en/coinbase/getting-started/other/how-can-i-contact-coinbase-support
 
Много странно и доста неприятно, да не би да си си направил нов акаунт и от там да е станала някаква грешка. Сравни emaila с този от преди години с този който сега си се логнал. Друго което се сещам, да не би да си ги прехвърлил в coinbase pro което е отделно от coinbase и да си забравил, това лесно може да го провериш. Но реално пак щеше да имаш история на транзакциите. Не на последно място ще трябва да им пишеш, да препратиш писма, който реално си получавал от тях, като история за достоверност.
Да, точно това и направих, едно писмо от Юни имам от тях, да се види, че съм имал акаунт при тях и направих скрийншот. Не намирам по-стари писма, незнам дали гугъл пощата не ги трие през определен период, но и това ще стане. Реално направо си е нов акаунт, ни транзакции ни нищо. От $ в лева и ми пише започни да инвестираш с баланс 0.00 в лева. Очаквам съпорта да видим какво ще каже.
 
Да, точно това и направих, едно писмо от Юни имам от тях, да се види, че съм имал акаунт при тях и направих скрийншот. Не намирам по-стари писма, незнам дали гугъл пощата не ги трие през определен период, но и това ще стане. Реално направо си е нов акаунт, ни транзакции ни нищо. От $ в лева и ми пише започни да инвестираш с баланс 0.00 в лева. Очаквам съпорта да видим какво ще каже.
Google не трие стари писма освен ако не са в спам директорията.
 
Грешката е моя. Coinbase нямат вина в случая. Оказа се, че при тях наистина нямам нищо, а койните били в друг брокер. Мерси за помоща на всички.
Добре, че се разтърсих по тетрадките и хубаво, че си записвам.
 
Последно редактирано:

Горе