Съвети за SEO на сайт

inlov4yy

Member
Здравейте,
Любител съм на SEO и в момента се опитва да изведа един онлайн магазин на челни позиции в google, но нещата не вървят така добре колкото ми се иска. Преди време имах сайт (директория за линкове) и го бях извел до 1-ва страница по ключова дума "директория за линкове" и си мисля, че и сега ще успея.
От няколко дена събмитвам онлайн магазина по директории за линкове, пиша статии в повече директории линковете са одобрени и постнати, но в MajesticSEO изписва, че няма backlink не знам защо така също ми изписва , че са индексирани 48 страници в google, но 38 са в допълнителни резултати. Ако някой знае защо е така нека помага сайта го има в подписа ми ако на някой ще му помогне това.

Поздрави Борислав !
 
От: Съвети за SEO на сайт

А ти какво печелиш от този онлайн магазин? Наели са те да им правиш seo-то?
 
От: Съвети за SEO на сайт

Не мой е магазина и се опитва да направа SEO

Ако не знаеш какво правищ, след последните ъпдейти ще ти е по-лесно да си направиш харакири :)
 
От: Съвети за SEO на сайт

inlov4yy - нещо не ти вярвам, в началото написа ясно: "...в момента се опитва да изведа един онлайн магазин на челни позиции...", ако беше твой, щеше да напшеш: "в момента се опитва да изведа мой онлайн магазин на челни позиции". Има разлика, нали?

Послушай Ivo94 - първо се научи кое какво да правиш, иначе може тотално да провалиш проекта, за който съм сигурен, че ти плащат, но ти казваш, че е твой.

А колкото до съвети - отдели време и чети, тук има достатъчно съвети, теми, дискусии кое как се прави. Но не очаквай някой да дойде и наготово да ти казва кое какво се прави - все пак ти си му конкуренция!
 
От: Съвети за SEO на сайт

inlov4yy - нещо не ти вярвам, в началото написа ясно: "...в момента се опитва да изведа един онлайн магазин на челни позиции...", ако беше твой, щеше да напшеш: "в момента се опитва да изведа мой онлайн магазин на челни позиции". Има разлика, нали?

Послушай Ivo94 - първо се научи кое какво да правиш, иначе може тотално да провалиш проекта, за който съм сигурен, че ти плащат, но ти казваш, че е твой.

А колкото до съвети - отдели време и чети, тук има достатъчно съвети, теми, дискусии кое как се прави. Но не очаквай някой да дойде и наготово да ти казва кое какво се прави - все пак ти си му конкуренция!

Странникът - Мой е магазина мога да те уверя в това.
И мисля, че знам какво правя, но просто не ми се беше случвало това
 
От: Съвети за SEO на сайт

Добре, може и да е твой магазина, нямам намерение да споря с теб, ти си знаеш.

Но си мисля, че щом това ти се случва, значи не знаеш какво да правиш, защото двете неща са взаимноизключващи се.
 
От: Съвети за SEO на сайт

Колега, първо прочети стъпка по стъпка за On-page SEO, там шансът да пратиш сайта под Google филтър е по-малък. Едва след като сайта е готов онпейдж, започни да четеш внимателно какви са тенденциите в момента за SEO, препоръчително е източници на EN, но и на български има преведени доста неща. Едва след това мисли за линк билдинг.

Това е моят съвет, проблема в момента не ти е дали majesticseo бота е минал през директориите, дето си събмитвал, за да ти отчете линка.

PS Не се заяждам, но ми е интересно защо си оптимизирал по "директория за линкове", която фраза има нула търсения.
 
От: Съвети за SEO на сайт

Добре, може и да е твой магазина, нямам намерение да споря с теб, ти си знаеш.

Но си мисля, че щом това ти се случва, значи не знаеш какво да правиш, защото двете неща са взаимноизключващи се.

Добре какво значение има. Ако някой е така добър и дружелюбен да ми даде съвет, евала ако не ще си се мъча сам. Мерси
 
От: Съвети за SEO на сайт

Добре какво значение има. Ако някой е така добър и дружелюбен да ми даде съвет, евала ако не ще си се мъча сам. Мерси

Ами има значение, и то огромно значение. Примерно - аз съм един от тези дружелюбни хора, които помагат на всички, но само за собствени проекти, направени с безкористни цели, или пък ако някой иска да се научи и търси начин за това.

Но пък що се отнася до бизнеспроекти - там не помагам, но даже обратното, навиквам ги. По простата причина - щом са имали смелостта да се хванат и да започнат да работят бизнес сайт - нека тогава да имат смелостта и да си понесат отговорностите, съответно ако не знаят нещо, да наемат някой да свърши работата, но е глупаво да търсят безплатни съвети за нещо, за което те ще вземат пари или някаква друга облага.

Та за това питах, за да си уточня за мен самият каква е работата и дали си струва да ти помагам безплатно. :)

Ще ми е интересно, любопитно да отговориш на dilyan_ostr, защо си оптимизирал по фраза, която не се търси от никого? Тогава е лесно, елементарно да излезеш на първо място, защото няма никаква конкуренция :)

Хайде сега, да не си помислиш, че се заяждам с теб, ще ти дам два съвета: Забравяш за наливането на линкове и почваш да оптимизираш магазина си по On-page SEO!

Ако ги послушаш, ще успееш, ако не ме послушаш или не послушаш dilyan_ostr, който ти казва същото, ще си имаш проблеми. Но ако вече не знаеш как да приложиш нашите съвети - проблема си е при теб.
 
От: Съвети за SEO на сайт

Ей затова ме кефи този форум. Човекът иска съвет и всички бързат да му обяснят колко е некадърен, че и послъгва.
Скромният ми опит с онлайн магазини показва, че за добро класиране са важни няколко неща:
1. Уникални описания на продукти. Колкото се може по-подробни. Ако можеш да слагаш и self-made видео - още по-добре.
2. Качествено съдържание на сайта - гледай да задържаш посетителите мин. 3-4 мин. (мин.4-5 средно разгледани страници)
3. Страници на категориите с повече информация в тях. За тях ще си правиш после link-building.
3. OnPage SEO, в т.ч. микроформати
4. Интеграция със социални мрежи.
5. Линк билдинг към homepage и страниците с категориите. (аз ползвам БГ социалки, директории,блог-коментари във всички блогове, които ти излизат на първите 3-4 страници в гоогле, като напишеш името на категорията)
Навсякъде където пускаш линкове, гледай да са релевантни на темата, с повечко текст и достатъчно качествени като съдържание.
Дотук с безплатните неща.
И най-важното: Независимо дали ще следваш моята схема или ще измислиш твоя, направи си план и си го следвай. Всеки ден!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Съвети за SEO на сайт

Pavlin - напротив, дали сме му хубави съвети, които ако приложи ще успее в голяма степен. Просто dilyan_ostr и аз не сме му обяснили в подробности защо трябва да го направи, но сме му казали най-важните неща, какво трябва да направи.

Иначе тези си въпроси ги задавам на абсолютно всеки, който иска помощ, защото искам да си изясня за какво му е тази помощ. :)
 
От: Съвети за SEO на сайт

Ей затова ме кефи този форум. Човекът иска съвет и всички бързат да му обяснят колко е некадърен, че и послъгва.
Скромният ми опит с онлайн магазини показва, че за добро класиране са важни няколко неща:
1. Уникални описания на продукти. Колкото се може по-подробни. Ако можеш да слагаш и self-made видео - още по-добре.
2. Качествено съдържание на сайта - гледай да задържаш посетителите мин. 3-4 мин. (мин.4-5 средно разгледани страници)
3. Страници на категориите с повече информация в тях. За тях ще си правиш после link-building.
3. OnPage SEO, в т.ч. микроформати
4. Интеграция със социални мрежи.
5. Линк билдинг към homepage и страниците с категориите. (аз ползвам БГ социалки, директории,блог-коментари във всички блогове, които ти излизат на първите 3-4 страници в гоогле, като напишеш името на категорията)
Навсякъде където пускаш линкове, гледай да са релевантни на темата, с повечко текст и достатъчно качествени като съдържание.
Дотук с безплатните неща.
И най-важното: Независимо дали ще следваш моята схема или ще измислиш твоя, направи си план и си го следвай. Всеки ден!

Мерси много. Мисля да надграждам твоята схема докато не се покажат добри резултати .
 

Горе