Съвети/мнения за проект.

cerberpeter

Member
Пускам тук темата, а не в "Webmaster Help", защото мисля, че проекта ми е леко несериозен.
Та от много отдавна искам да започна да се занимавам с affiliate (повече от година), но ме е спирало това, че не съм много добре с английския и все не остава време.

За сега реших да пробвам с нещо като алтернатива и по-точно zlio.net - предлагат възможност да си направиш онлайн магазин, в който да избираш какво да продаваш от техен списък и взимаш до 10% комисионна. Не ми изглежда изобщо добре като условия и функционалност, но е най-лесния начин, предвид това, че не ми трябват кой знае какви знания по английски.

Това е адреса: best-gifts.zlio.net . Замисъла е да публикувам идеи за подаръци за всички видове празници и да използвам това че доста хора търсят такива идеи за да привлека посещения, а в същото време, който реши може да си купи всяка една от представените стоки.
Има голям избор от артикули които може да се добавят, като към всеки си има заглавие и описание. Разбира се, опитвам се да ги пренаписвам, за да са уникални, като си помагам с речници и като търся в гугъл за някакво словосъчетание дали е правилно примерно.

За популяризирането, мисля да започна с добавянето по директории (100-150) и публикуване в социални мрежи, което не знам до колко ще помогне. Предполагам че ще е добре да използвам и артикъл директории, но така или иначе ако се пробвам да напиша статия на анг съм сигурен, че ще има доста грешки, което е недопустимо. Колебая се дали да инвестирам в ppc, понеже не знам дали ще имам възвращаемост, особено и като се има в предвид ниската комисионна, която ще печеля.

Искам да кажа, че за първи път ще правя сайт (ако изобщо това в zlio може да се каже, че ще е мой сайт) в който ще целя да продавам и който ще е на английски. Доста съм се занимавал, но единствено с български сайтове. Затова всяка идея/предложение ще са ми от огромна полза.

пп: съжалявам за камарата текст, който изписах :rolleyes:
 
От: Съвети/мнения за проект.

От целият твой написан текст мога да ти дам само един, но полезен съвет. При толкова малка комисионна всяка ppc кампания ще е 100 процентова загуба на пари. Освен разбира се, ако продуктите който смяташ да продаваш не са достатъчно скъпи, но пък в този случай продажбите ще са по-малко.
 
От: От: Съвети/мнения за проект.

От целият твой написан текст мога да ти дам само един, но полезен съвет. При толкова малка комисионна всяка ppc кампания ще е 100 процентова загуба на пари. Освен разбира се, ако продуктите който смяташ да продаваш не са достатъчно скъпи, но пък в този случай продажбите ще са по-малко.
Ясно, благодаря за съвета!
Освен това видях че digg не приемат сайтове от zlio така че не остават много възможности, май ще се откажа от тази ми идея :(

Прочетох доста неща за cashburners (40% май е доста по-добре :) ) и мисля да взема един темплейт, да го преработя основно, да питам някой да ми пренапише текстовете или аз да си ги напиша, а само да бъдат преведени. Мисля и да направя един блог в блогспот който да е на същата тематика като продукта и чрез него да промотирам продуктовия сайт + артикъл директориите. За статиите ще трябва или някой да ми ги превежда или да ми ги проверява за грешки :) (впрочем ако ми препоръчате някой...) и ще пробвам така
 
От: От: От: Съвети/мнения за проект.

Прочетох доста неща за cashburners (40% май е доста по-добре :) )

Добре си се ориентирал :) Аз до сега работих с GenBucks, но за късмет решиха да правят ъпгрейд на сървърите (спряха да приемат поръчки от клиенти и към момента все още не приемат!) и за да не изгубя пари, пренасочих трафика, който бях предвидил за продукти на GB, към продукти на CashBurners - оказа се, че конверсията е добра: статистики.
 
От: От: От: От: Съвети/мнения за проект.

Добре си се ориентирал :) Аз до сега работих с GenBucks, но за късмет решиха да правят ъпгрейд на сървърите (спряха да приемат поръчки от клиенти и към момента все още не приемат!) и за да не изгубя пари, пренасочих трафика, който бях предвидил за продукти на GB, към продукти на CashBurners - оказа се, че конверсията е добра: статистики.
Мерси, имах нужда от окуражаващ отговор :)
За продажбите - супер, дано още повече да се увеличават! :d
Между другото и аз съм се захванал с tnt хапчетата :mrgreen: и за сега редактирам един темплейт основно
Смятах да се захващам с GenBucks, но тоя проблем така и не го оправиха...
Само жалко, че не се регистрирах като твой реферал. Ако може някак си да си изтрия акаунта и да си направя нов и без друго в момента няма нищо в него?
 

Горе