Съвет за баннат AdSense акаунт?

Philip

Member
Здравейте,

Тази вечер получих един сладък мейл от Гугъл, че поради някакви си нарушения ми банват AdSense акаунта. Написах и им изпратих възражение, в което с факти обяснявам и оборвам аргументите им (още повече, че те не посочват конкретни нарушения, а общи).

Good evening!

I just received an e-mail about disabling my AdSense account, saying of breaching the agreement.

Let me please explain why this is not true:
- Hacking/cracking content - I have no content related to hacking / cracking on none of any sites for the past 12 years (the period I'm developing sites). Could you please point me to a page where you see some hacking content? I have security anti-hacking tutorial that I have written myself 11 years ago - http://pchelp.cablebg.net/Tutorials/Security/PC_security.htm
- Copyrighted material - I strictly follow that rule. On the website www.detski-filmi.eu I post only embed videos (as LINKS), hosted on YouTube.com or VBox7.com. I do NOT host any of them nor have functions assisting users to download the video content - you can check this by reviewing the source code of the site.

On July 14th I did a maintenance of one bigger site (kaiowas.biz) for 2-3 hours, in which time I redirected the traffic from it to edu-help.net, as you can see on the counter https://www.tyxo.bg/d/137475/daily. As you can see (according the statistics) that traffic of 1000+ visitors had negligible attention on the advertisements, generating only 2 clicks.

As far as I know, I have no invalid clicks either (or, at least, I haven't received e-mails for such problem).

So, grounded on the facts above I object your decision and look forward for your reply on this case.

Thank you for your understanding too.

Philip Dudin

По ваше мнение има ли нещо допълнително, което мога да направя, освен да чакам?
 
От: Съвет за баннат AdSense акаунт?

Не съм чувал някой да е убедил гугъл да му върне адсенс акаунт

Всички съвети казват:
1. Ново IP
2. Нови сайтове/домейни
3. Нов адрес
4. Нов получател
5. Триеш всякаква история - кукита, флаш кукита
6. Забравяш за всичките си акаунти в гоогле - гмаил, аналитикс .... всички по сървисите на гогъл

просто почваш наново с нови сайтове и ново кандидатстване за рекламната им програма

това знам аз - да чукна на дърво нямам опит в тази процжедура но това съм чел по форумите
 
От: Съвет за баннат AdSense акаунт?

Здравейте,

Тази вечер получих един сладък мейл от Гугъл, че поради някакви си нарушения ми банват AdSense акаунта. Написах и им изпратих възражение, в което с факти обяснявам и оборвам аргументите им (още повече, че те не посочват конкретни нарушения, а общи).



По ваше мнение има ли нещо допълнително, което мога да направя, освен да чакам?

Акаунта работи ли?

Ако да хич да не ти пука. Преди седмица и малко получих подобно предупреждение, че току виж намерили линк на социалката в подписа ми към zamunda.bg в който сайт има инфо за торентите, казвам информация "НЕ ТОРЕНТИ", бяха ми писали че са спрели показването на рекламите в този сайт, и са го махнали от мрежата си! Аз естествено не видях такова спиране и рекламите и печалбите си продължиха, но за всеки случай изтрих тази публикация. Но това ме наведе на мисълта, че в гугъл някои хора си бъркат хапчетата и има някои които въобще си нямат и на идея защо са там и какво правят.
Така-че, ако акаунта ти е все още активен бухай и хич да не ти пука, просто някой е объркал и е пратил грешно съобщение. ;)
 
От: Съвет за баннат AdSense акаунт?

Не, не е за отделен сайт, а за самия ми акаунт, с 300-350 евро вътре. Всички реклами от него, които съм слагал на 6-7 сайта, са деактивирани. По случайност (едни оставащи рекламни кодове от друг акаунт) забелязах, че на един от сайтовете чужди реклами продължават да се въртят без да са блокирани - следователно и самите домейни вероятно не са баннати.
 
От: Съвет за баннат AdSense акаунт?

Не съм чувал някой да е убедил гугъл да му върне адсенс акаунт

Всички съвети казват:
1. Ново IP
2. Нови сайтове/домейни
3. Нов адрес
4. Нов получател
5. Триеш всякаква история - кукита, флаш кукита
6. Забравяш за всичките си акаунти в гоогле - гмаил, аналитикс .... всички по сървисите на гогъл

просто почваш наново с нови сайтове и ново кандидатстване за рекламната им програма

това знам аз - да чукна на дърво нямам опит в тази процжедура но това съм чел по форумите

Лесно ще взема ново IP, ще напиша друг получател и адрес... но сайтовете няма да сменя. Някои от тях са на доста години, има изключително много труд, вложен в тях, домейните им също са първокласни като за български сайтове. Ще видим...
 

Горе