Съвет за домейн

veni8

Active Member
Някакъв човек на 2 пъти ми изпраща имейл относно мой домейн. Имейлите са кратки и вежливи, но това което ме притеснява е, че и двата пъти пита какво АЗ смятам да правя с домейна и какъв е МОЯ интерес към моя домейн. Струва ми се странно да ми иска обяснение.
Ако евентуално иска да купи домейна, не е ли нормално той да каже какъв интерес има? Не знам дали изобщо да му отговарям.
 
Последно редактирано:
От: Съвет за домейн

Аз не бих му давал обяснения, ако го продаваш - казвай му цена и или да зима или да си ходи :)
 
От: Съвет за домейн

Разкарай го. Не дължиш обяснение на никой за твоите планове и интереси. Разбира се, само да не нарушаваш нечии права, като примерно домейна ти е да търговска марка...
 
От: Съвет за домейн

Разкарай го. Не дължиш обяснение на никой за твоите планове и интереси. Разбира се, само да не нарушаваш нечии права, като примерно домейна ти е да търговска марка...

Домейнът не е търговска марка, винаги проверявам преди да регистрирам домейн.
Реших да не се занимавам с него.
 
От: Съвет за домейн

Домейнът не е търговска марка, винаги проверявам преди да регистрирам домейн.
Реших да не се занимавам с него.

Значи не би трябвало да ти навреди, освен ако не иска да прави същото нещо в същата ниша, и тогава проучва конкуренцията. Тия също са опасни, гледат, слухтят и отмъкват бизнеса, идеята..
 
От: Съвет за домейн

извинявам се за офтопика. това за търговската марка не важи ли само за бг регистратора?
иначе по темата и аз не бих му се обяснявал.
 
От: Съвет за домейн

Може да иска да го купи. Не изпускай бизнес възможности. Разбира се ако иска винаги го прави през някоя система за продаване на домейни, за да няма измами. Ако не е съгласен - ясно е че измамник.
 
От: Съвет за домейн

Питай го защо се интересува от домейна ти. Ако беше заради търговска марка, вероятно щеше да ти напише, че е представител на въпросната търговска марка и се интересува защо си купил домейна, поне при мен така се случиха нещата. В моят случай обясних какъв сайт смятам да сложа на домейна и понеже съдържанието по никакъв начин не засягаше интереса на търговската марка, хората повече не ми отговориха и не са ме и потърсили вече сигурно година. Така, че се съмнявам причината да е търговска марка.

В случай, че проявява интерес да купи домейна, пак ще си каже, но според мен не прибързвай ти да казваш, че искаш да продаваш домейна. Бях чел някъде, че евентуално споменаване, че искаш да продадеш домейна, може да се ползва като възможност за арбитраж, ако засягаш нечии интереси. Нямам доказателства за тази хипотеза, но все пак смятам, че е добре човек да бъде малко по-предпазлив.

Както каза @BurnX, не изпускай бизнес възможност особено, ако сайта/домейна не ти е толкова скъп. На някой може да му върши много по-голяма работа и да е склонен да плати добре за да го има.

Просто го питай защо се интересува, без да му казваш какви са ти бъдещите планове или желания.
 
От: Съвет за домейн

Ако мислиш да го продаваш , то не бързай да му казваш цена. Щом да ти пише може би ще му трябва и евентуално може да вземеш някой лев повече.
 

Горе