Съвет за изработка на сайт

UK

Member
Здравейте, заедно с брат ми сме решили да си започнем работа по здравен портал, но нямаме никакви познания по програмиране или уеб дизайн, тъй като работим в съвсем други сфери. Отначало си мислехме за wordpress, но понеже все още го разучаваме не знам дали ще свърши работата, защото имаме желание да включим доста функции. Въпросът ми е каква сума пари следва да отделим, за да се изгради стандартен информационен здравен портал.
 
От: Съвет за изработка на сайт

Здравейте, заедно с брат ми сме решили да си започнем работа по здравен портал, но нямаме никакви познания по програмиране или уеб дизайн, тъй като работим в съвсем други сфери. Отначало си мислехме за wordpress, но понеже все още го разучаваме не знам дали ще свърши работата, защото имаме желание да включим доста функции. Въпросът ми е каква сума пари следва да отделим, за да се изгради стандартен информационен здравен портал.

Преди всичко трябва да имате ясна идея какво точно искате да имате в този сайт и какво да представлява, след което евентуално някой би ви дал някаква ориентировъчна цена и евентуално оферти. Цената на сайтовете не се определя от типа сайт, а от времето и работата върху проекта, затова и ако някой тук ви каже цена в момента е много вероятно да ви подведе.

Най-добре седнете, напишете си на един лист идеята и какво бихте желали да има в този сайт и евентуално как искате да изглежда. След това можете спокойно да направите запитване тук в форума или в някой от фирмите, занимаващи се с тази дейност и след това ще можете да си направите сметката горе-долу какво ще ви струва.

Ако все пак държите да бъдете подведени, ако става дума за сайт с не много сложни функции, работа ще ви свърши и Wordpress и съответно цената евентуално би варирала между 200-500 лв. Съответно, ако сайта е по-сложен, държите на уникален дизайн, функции, които са уникални на пазара, вероятно ще получите и оферти между 1000-10000 лв.

Както виждате, диапазона от-до не е малък и всичко зависи от това, какво има да се прави по сайта, затова и ви препоръчвам (а и на други хора, които имат подобни питания), преди това да си помислят какво им трябва и след това с подробно описание да питат за ориентировъчна цена :)
 
От: Съвет за изработка на сайт

Първо да ти благодаря за отговора и сега да дам малко повече инфо, защото така наистина е доста неясно. Освен стандартните неща секции за новини, справочник за заболявания, статии, за всички тях без да съм голям специалист може да се използва стандартна magazine тема на wordpress, бихме искали секцията рецепти (става дума за рецепти към специфични диети) да е с подобен дизайн http://sunshineskitchen.com/ и да имаме секция доктор най-близко до мен, което да представлява секция-азбучник-обяви, където лекарите от всеки регион да си качват информация и да има удобна търсачка за пациентите. Това е на първо четене, тоест нормален информационен сайт с една особеност, незнам колко е уникална - търсенето на най-близко ситуиран лекар. За дизайна по-скоро клоним да е уникален. А защо първо питам тук, по една проста причина, парите за сайта ги изкарваме офлайн и преди да почнем да пускаме оферти искаме поне минималната сума да я имаме налице, както сме правили с други офлайн проекти.
 

Горе