Съвет за откриване на фирмена сметка - къде? тънкости и добри условия.

trendy

New Member
Здравейте на всички готини хора :) ,

Скоро се надяваме да стартираме първия си онлайн бизнес - ОНЛАЙН МАГАЗИН и в тази връзка реших да помоля и да се допитам до вас за съвети относно разплащания и фирмена сметка.

За начало фирмата няма да е регистрирана по ДДС (до достигане на лимит 50к, пожелаваме си го), няма да имаме наличен физически обект, няма да имаме персонал и няма да имаме фискално у-во, като плащания ще се извършват основно онлайн и парични преводи, чрез куриер (тук се спрях на ЕКОНТ на база мнения в този форум).

Моля за вашите съвети относно по-изгодни условия и тънкости за откриване на фирмена сметка. Нямам голям опит, затова приемам всякакви мнения, градивна критика и насоки: Как, къде, защо и по-какъв начин.

Публикувам груба обобщена неофициална информация от известен сайт, свързан с подобни справки.

1649084139642.png
 
По отношение на банката, бих те посъветвал друго. Остави тия такси и таксички. Ще правиш бизнес, а няма да броиш стотинки. Общо взето на всички банки са еднакви условията.
По-скоро говори със счетоводителката си и виж с каква програма работи, защото между счетоводната профрама и файла, който ти изплюва банката при извлечение от банкирането ти, има взаимовръзка. При мен разширението на файла не е ОК за счетоводната програма, което води до оскъпяване на счетоводството ми. Е от това можеш да спестиш повече.
Пожелавам успех с новия бизнес. Какво ще продаваш?
 
По отношение на банката, бих те посъветвал друго. Остави тия такси и таксички. Ще правиш бизнес, а няма да броиш стотинки. Общо взето на всички банки са еднакви условията.
По-скоро говори със счетоводителката си и виж с каква програма работи, защото между счетоводната профрама и файла, който ти изплюва банката при извлечение от банкирането ти, има взаимовръзка. При мен разширението на файла не е ОК за счетоводната програма, което води до оскъпяване на счетоводството ми. Е от това можеш да спестиш повече.
Пожелавам успех с новия бизнес. Какво ще продаваш?
Здравей, интересна подсказка.
Благодаря не се бях замислил върху този аспект.

Относно бизнеса най-общо ще се продават дрехи, но по малко по-различен начин.

Когато стартираме проекта ще кача тук онлайн магазина за съвети и мнения :)

Ако мога да си позволя още един директен въпрос, кой модул за онлайн разплащане препоръчваш ако имаш подобни наблюдения и опит?

Аз към момента май се спирам основно на epay.bg тъй като са гъвкави и сравнително разпознаваеми с доверие у бг клиентите.
За Борика никъде не успях да прочета конкретни условия и мнения...

Благодаря много за отговора ти!
 
Здравей, интересна подсказка.
Благодаря не се бях замислил върху този аспект.

Относно бизнеса най-общо ще се продават дрехи, но по малко по-различен начин.

Когато стартираме проекта ще кача тук онлайн магазина за съвети и мнения :)

Ако мога да си позволя още един директен въпрос, кой модул за онлайн разплащане препоръчваш ако имаш подобни наблюдения и опит?

Аз към момента май се спирам основно на epay.bg тъй като са гъвкави и сравнително разпознаваеми с доверие у бг клиентите.
За Борика никъде не успях да прочета конкретни условия и мнения...

Благодаря много за отговора ти!
Аз ползвам Stripe и PayPal. Характеризират се с високи такси и блокиране на суми за Х период, ако стартираш рязко с високи обороти. Но пък можеш да приемаш почти всякакви плащания. При мен са над 6-7000 транзакции за последните месеци и съм засичал максимум 10 отхвърлени карти.
За борика се свържи с банка.
За ипей нямам добро мнение, не че съм ги ползвал, но не ми изглеждат профешанъл.
От моя опит - Револют доста се търси от хора с локация София. В провинцията не го ползват толкова. Прецени къде ти е масовия потребител.
За пейсера нищо не мога да кажа, но като ми бяха блокирали суми в страйп мисля че към тях се бяхме втурнали с ITто.
Блокирането на пари е нормално, да знаеш. После системата свиква с акаунта ти и нямаш проблем. Аз не бях подготвен за това, оборота беше 6 цифрен и доста се бях спекъл. Така става като нямаш опит и сега прохождаш. А и като няма оборотен лев. :D
 
Ние сме нови в бранша, нямам особен опит и затова разпитвам и тези мнения и споделени практики са много важни за мен!
Наистина благодаря, за Револют дочувам и аз, но съм леко скептичен може би защото не ги познавам изобщо като услуга. А и все още не е стартирал магазина не мога да бъде сигурен какъв процент ще са продажбите според населено място, но със сигурност ще има голям % и извън София.
 
Ние сме нови в бранша, нямам особен опит и затова разпитвам и тези мнения и споделени практики са много важни за мен!
Наистина благодаря, за Револют дочувам и аз, но съм леко скептичен може би защото не ги познавам изобщо като услуга. А и все още не е стартирал магазина не мога да бъде сигурен какъв процент ще са продажбите според населено място, но със сигурност ще има голям % и извън София.
Звучиш като абсолютен новобранец, така че се подготви психически. :D
За революта - наскоро имах контрагент, който искаше да му разплатя нещо на него към револют, но се оказа, че не можел да си отвори бизнес акаунт в това приложение… гледай всички акаунти да са ти верифицирани бизнес акаунти, защото привидната печалба ще замине за глоби.
И още нещо, което ме посъветва моето ИТ и излезе прав - сглабяй някакъв магазин набързо и го пусни, за да валидираш идеята. Много е вероятно да се окаже, че в твоята глава е топ идея, обаче всъщност да е едно лайно. Аз продължавам да страдам от това че все си мисля, че ако нещо е ОК или не е ОК в моята глава, то всички така разсъждават… да ама масовия потребител не си ти.
 
Звучиш като абсолютен новобранец, така че се подготви психически. :D
За революта - наскоро имах контрагент, който искаше да му разплатя нещо на него към револют, но се оказа, че не можел да си отвори бизнес акаунт в това приложение… гледай всички акаунти да са ти верифицирани бизнес акаунти, защото привидната печалба ще замине за глоби.
И още нещо, което ме посъветва моето ИТ и излезе прав - сглабяй някакъв магазин набързо и го пусни, за да валидираш идеята. Много е вероятно да се окаже, че в твоята глава е топ идея, обаче всъщност да е едно лайно. Аз продължавам да страдам от това че все си мисля, че ако нещо е ОК или не е ОК в моята глава, то всички така разсъждават… да ама масовия потребител не си ти.

Мисля да залагам на доказани платформи като цяло не само за разплащане, защото знаем добре, че евтиното излиза скъпо.
Твоето ИТ ми се струва доста прав.
Мерси за съветите и аз така мисля, затова съм се насочил към нещо по-бързо за начало Cloudcart/Shopify,
Дай боже ако се развива добре и надграждаме винаги може да се мигрира към по-профи и къстъм платформа.

Благодаря за споделения опит!
 
Аз бих ти предложил няколко точки, които да следваш, когато избираш банката и смектата към нея:
  • Да има бързо и удобно онлайн банкиране
  • Да имаш близък до теб колн, в който работят усложливи служители
  • Да може системата им лесно да удостоверява други твои служители - например счетоводството
  • Да има разумни такси, но те всичките са в картел, така, че разликата ще е малка
Каквото и да правиш, списъкът би бил доста оскъден, защото по мненията тук и в мрежата ще видиш как някои банки в бг автоматично отпадат, ако следваш всяка точка от листа горе. Така, че избораът ти ще е сравнително лесен.
 
Аз бих ти предложил няколко точки, които да следваш, когато избираш банката и смектата към нея:
  • Да има бързо и удобно онлайн банкиране
  • Да имаш близък до теб колн, в който работят усложливи служители
  • Да може системата им лесно да удостоверява други твои служители - например счетоводството
  • Да има разумни такси, но те всичките са в картел, така, че разликата ще е малка
Каквото и да правиш, списъкът би бил доста оскъден, защото по мненията тук и в мрежата ще видиш как някои банки в бг автоматично отпадат, ако следваш всяка точка от листа горе. Така, че избораът ти ще е сравнително лесен.
Аз имам доста задълбочени наблюдения върху сектора - всички са с еднакви такси, а служителите са дебили. Обикновено на 100 индианеца има 1, който има малко повече мозък. Проблема е, че в рамките на няколко месеца бърнаутва, защото ходи след гъза на подчинените си, напуска и после идва следващия и така. Наблюденията ми са с години. :)
 

Горе