Съвет за преместване на Wordpress

rak

Active Member
Наложи се да преместя два WP сайта на друг хостинг. Първият се премести без проблеми, всичко е наред. Вторият обаче не ще - преместих го по същия начин, но това е основният домейн, в основната папка на хоста, вътре има и статични страници, които се отварят на същия домейн. Преместих всичко, отваря се, обаче нещо не е наред, всичко е разместено. Предишния блог можех да го тествам чрез hosts файла на моя комп, обаче този не мога, защото не са сменени DNC-ите. Мога да го видя само като напиша следното: blogspeare.uk/radkahair.org /вижда се само началната страница, на която и друга да се кликне зарежда от стария хост /. Ако проблема може да се реши след като сменя DNS-ите, просто да сменя темата и да подредя нещата, ок, но не знам дали ще се получи. Имам идея да изтрия всичко, без базата данни, да инсталирам абсолютно нов WP и да го свържа със същата база данни, не знам дали ще се получи. Имам предплатени реклами в сайта и не е добре да пропада за продължително време, засега си зарежда от стария хост, но имам още десетина дни до изтичане на хостинг плана ми. Моля за съвет, благодаря предварително.
 
От: Съвет за преместване на Wordpress

Зарежда стария хост, защото трябва да ъпдейтнеш таблиците си и да смениш там

Код:
UPDATE `wp_posts` SET `guid` = REPLACE(`guid`, 'стария-домейн', 'новия-домейн');
UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'стария-домейн', 'новия-домейн');

и настройките за страниците

Код:
UPDATE wp_options SET option_value = 'новия-домейн' WHERE option_name = 'siteurl' LIMIT 1;
UPDATE wp_options SET option_value = 'новия-домейн' WHERE option_name = 'home' LIMIT 1;

мисля, че това беше, макар и скоро да не ми се налагало да местя Wordpress-и :)
 
От: От: Съвет за преместване на Wordpress

Зарежда стария хост, защото трябва да ъпдейтнеш таблиците си и да смениш там

Код:
UPDATE `wp_posts` SET `guid` = REPLACE(`guid`, 'стария-домейн', 'новия-домейн');
UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'стария-домейн', 'новия-домейн');

и настройките за страниците

Код:
UPDATE wp_options SET option_value = 'новия-домейн' WHERE option_name = 'siteurl' LIMIT 1;
UPDATE wp_options SET option_value = 'новия-домейн' WHERE option_name = 'home' LIMIT 1;

мисля, че това беше, макар и скоро да не ми се налагало да местя Wordpress-и :)
Ама домейна е един и същ? Просто трябва да му сменя DNS-ите, но искам да съм сигурна, че всичко ще е наред преди да ги сменя.
 
От: Съвет за преместване на Wordpress

Тогава никакъв проблем не би трябвало да имаш, щом няма проблем при свързването с базата данни и файловете са си там.
Разбира се, на другия хостинг домейна пак трябва да сочи накъдето трябва (било в cPanel-a, или през ръчно редактираните конфигурации).
Можеш да пробваш като на новия хостинг си добавиш поддомейн, преместиш уордпреса и базата данни и си редактираш hosts файла, за да тестваш както досега.
 
От: От: Съвет за преместване на Wordpress

Тогава никакъв проблем не би трябвало да имаш, щом няма проблем при свързването с базата данни и файловете са си там.
Разбира се, на другия хостинг домейна пак трябва да сочи накъдето трябва (било в cPanel-a, или през ръчно редактираните конфигурации).
Можеш да пробваш като на новия хостинг си добавиш поддомейн, преместиш уордпреса и базата данни и си редактираш hosts файла, за да тестваш както досега.
E, това е наистина добра идея! Благодаря!
 
От: Съвет за преместване на Wordpress

Колко време мина след като промени DNS-ите. Пусни един чек за propagation от ууу. whatsmydns точка com? Като го заредиш по IP, пак ли се чупи ?
 
От: От: Съвет за преместване на Wordpress

Колко време мина след като промени DNS-ите. Пусни един чек за propagation от ууу. whatsmydns точка com? Като го заредиш по IP, пак ли се чупи ?

Не съм сменила dns-ите още. Първият WP се премести за нула време, без никакви проблеми, вече е със сменени DNC-и, работи си перфектно, втория обаче нещо дава проблем, аз мисля, че е от темата, сега ще взема да изтрия всичко от новия хост заедно с базата данни, ще сменя темата с някоя стандартна и тогава ще експортна отново базата и ще я импортна на новия хост, ще архивирам отново файловете и ще ги кача пак на новия хост и ще видя какво ще стане.
 
От: Съвет за преместване на Wordpress

Това, че не са ти сменени ДНС-те не означава, че не можеш да тестваш сайта на новия сървър. Ако е добавен в конфигурацията на новия сървър (т.е. вече е създаден домейн там) можеш споконо да добавиш следният ред в хостс и да си го тестваш:

1.2.3.4 mydomain.com www.mydomain.com
 
От: Съвет за преместване на Wordpress

Това, че не са ти сменени ДНС-те не означава, че не можеш да тестваш сайта на новия сървър. Ако е добавен в конфигурацията на новия сървър (т.е. вече е създаден домейн там) можеш споконо да добавиш следният ред в хостс и да си го тестваш:

1.2.3.4 mydomain.com www.mydomain.com

Всичко е наред вече, сайта е преместен, работи си. Благодаря
 

Горе