Съвет за реклама в Google AdWords?

TheKing

New Member
Здравейте,


от няколко дни имам пусната реклама в Google Adwords и до момента, може и аз да бъркам нещо, но не съм много доволен.
Искам някой малко по запознат с този тип реклама да ми даде някой съвет. Значи сайта, който рекламирам там е www.superweb.bg
Ето как изглежда рекламата ми:
23cc84516a996f4a.png

Показва се в търсачката и в дисплейната мрежа.
Може ли някой да ми каже, кога е най-добре да се рекламира, за колко на ден и така просто съвет от опит.
До този момент издумках 70 лева, а получих само едно обаждане.
Ето я и статистиката за похарчените пари и кликовете:
ae9fc92af8d7c27b.png

Първия ден получих обаждането - понеделник - бях сложил дневен макс бюджет 35 лева и цена макс за 1 клик 1 лев и се показваше добре и тогава направих 36 лева разходи, но и получих обаждането.
Останалите два дена само парите хвърлих и нищо за тях.

Използвам ваучер за 90 лева безплатна реклама и след тях ще дам още 100, но не искам всички пари да си изтечат просто така.
Дайте ми съвет как да я оптимизирам тази реклама.
Сега съм намислил Събота и Неделя да сложа по 50 лева на ден и 1 лев като макс цена на клика за да видим. Добра идея ли е?
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

1 лв. за максимална цена на клик не е ли много поне в България, според мен няма нужда да е толкова висока, с 10/20ст, би трябвало да получиш пак същия ефект
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Направи си посланието по-подканващо и по-интересно! В момента е супер неразбираемо, дори и за мен!
Добави, че правиш сайтове на еди-каква-си-цена. Направи няколко карета, които да се ротират, а не само едно каре.
Сам ще видиш, кое каре, колкло процента се показва или има ефект....

В момента само ще кликат и ще ти взимат парите. Това е нормално и не се тревожи.
Принципно съм против рекламата подобен бизнес в Гугъл, защото съм чувал, че няма ефект, но може да има хора, които да ме оборят.....
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Цената на клик зависи от това как конфигурираш самата кампания. С правилни настройки може да падне в пъти защото рекламата става по-стойностна за потребителите. В документацията на Google пише подробно кое как се прави, моят съвет е хубаво да я прочетеш. Рекламата чрез Adwords е един от най-ефективните и евтини методи.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Няколко въпроса.

1. Имаш ли целева страница?
2. Имаш ли аналитикс и вързан "гол" с него? Отчиташ ли конверсията по някакъв начин освен данните от Адуордс?

Нов акаунт, ниско quality score на реклама води до задни позиции в платените резултати.
Сложи си американско ай пи и търси за същата фраза за голям град. Ще видиш добри реклами и целеви страници. Фразата "избаротка на сайт" е доста обща за мен. За тези фрази, повечето големи фирми имат бюджет и могат да си позволят да наливат пари в платена реклама.

Помисли за фрази като :изработка на фирмен сайт, ел. магазин, къща за гости, хотел и т.н. Това са ти потенциалните клиенти, което знаят какъв тип сайт търсят.

Лично аз не бих ползвал дисплейната мрежа. Успех.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Благодаря много на всички!
Утре ще опитам препоръките Ви и ще кажа какво стана.
Ако някой има още препоръки, ще съм благодарен да ги чуя!
 
От: От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Няколко въпроса.

1. Имаш ли целева страница?
2. Имаш ли аналитикс и вързан "гол" с него? Отчиташ ли конверсията по някакъв начин освен данните от Адуордс?

Нов акаунт, ниско quality score на реклама води до задни позиции в платените резултати.
Сложи си американско ай пи и търси за същата фраза за голям град. Ще видиш добри реклами и целеви страници. Фразата "избаротка на сайт" е доста обща за мен. За тези фрази, повечето големи фирми имат бюджет и могат да си позволят да наливат пари в платена реклама.

Помисли за фрази като :изработка на фирмен сайт, ел. магазин, къща за гости, хотел и т.н. Това са ти потенциалните клиенти, което знаят какъв тип сайт търсят.

Лично аз не бих ползвал дисплейната мрежа. Успех.

Здравей Иво!
Какво искаш да кажеш с това целева страница и каква особеност върши тя?
И да имам аналитикс, но нямам гол - демек цел поставена в него. Има ли някаква съществена разлика от това?
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Не знам доколко ще съм ти полезен, но съм правил няколко кампании и винаги залагам на правилните ключови думи на които да ти се показва рекламата. Естествено в твоя бранш избора не е голям и е с голяма конкуренция, но мисля, че можеш да си оптимизираш кампанията и по ключовите думи . За макс. цена на клик слагам 0.30-0.50 лв. в зависимост от нишата , но мисля ,че макс цената е 0.50 лв. Идеята ми е така, че трябва максимално да си таргетираш рекламата за да не ти отиват парите на вятъра . Заложи на 4-5 ключови думи , не пускай автоматични добавяне на думи , управление на разходи и прочие .
Важна част е и предложението което си написал , но там аз не мога да ти бъда полезен .
Сега пиша : Изработка на сайт и изкачат 6-7 платени реклами едната от която гласи :
[h=3]Нов сайт за 95 лв. (аз лично се потресох) - това според мен търси клиента .[/h]В интерес на истината трябва да се пробва , заложи си и по-нисък дневен лимит на разходите ..
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Сега пробвах се цена за клик 0.60 стотинки и ми изкарва че имам 18 ключови думи под офертата за първата страница.
За това онзи ден сложих 1 лев за цена на клик и получих едно обаждане за 36 лева реклама.
Сега съм сложим 50 лева дневен лимит само за търсачката без дисплейната мрежа и 60 стотинки за клик.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Сега направих тест, за да се показвам на първа страница трябва да плащам цена за клик 3 лева :O!
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Оу, човече! Хич не се връзвай на тия лудости!
1во си оправи посланията. Нищо не ти се разбира от рекламата: Онлайн магазин. Изработка сайт - WTF?! Онлайн магазин ли си или правиш сайтове.
2ро тия филми с по 1лв на клик де дча знам, ама можеш да очакваш шоколад за благодарност, щото сигурно си един от малкото, който им се връзва. Чакал съм тъпо и упорито за цена на клик и по 1 седмица. Те искат 60ст, аз слагам 6. В крайна сметка на 15ст/клик се срещнахме.
Не ти знам бюджетите, ама на една от кампаниите ми съм с бюджет 10лв, усвоява едва половината и пак имам по 50-60 клика за тия 5лв. Не искам да мисля ако действам като теб кво ще става.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Реалната цена на клик с определя по следната формула: ad rang / quality score + 0.01(към цената на този преди теб на търга). За всеки от търга цената е различна, може аз да плащам 40ст, при положение, че съм сложил максимална цена на клик 50 ст. Ти можеш да плащаш по 1 лев, а може и да не влезнеш в търга ако имаш нисък QS ili AR или ниска цена на клик. Зависи от найстина много неща, част от който колегите по-горе обясниха.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Оу, човече! Хич не се връзвай на тия лудости!
1во си оправи посланията. Нищо не ти се разбира от рекламата: Онлайн магазин. Изработка сайт - WTF?! Онлайн магазин ли си или правиш сайтове.
2ро тия филми с по 1лв на клик де дча знам, ама можеш да очакваш шоколад за благодарност, щото сигурно си един от малкото, който им се връзва. Чакал съм тъпо и упорито за цена на клик и по 1 седмица. Те искат 60ст, аз слагам 6. В крайна сметка на 15ст/клик се срещнахме.
Не ти знам бюджетите, ама на една от кампаниите ми съм с бюджет 10лв, усвоява едва половината и пак имам по 50-60 клика за тия 5лв. Не искам да мисля ако действам като теб кво ще става.

Аз смених рекламите, ето ги новите:
704e88d96d58d203.png

Сега смъкнах на 30 стотинки с дневен бюджет 40 лева да видим дали ще има файда.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Не искам да съм в ролята на свекървата, но и на двете реклами ме губиш. Проумей, че в БГ се търси евтино.
За 1вата: изключвам малкият процент, които не знаят що е то оптимизация. Те няма да те намерят никога. Останалите, дори с минимално познание пак няма, защото знаят, че на пазара тая цена е странна. Не казвам, че оптимизацията струва повече или по-малко, за да не стане пак тука обичайната разправия на тая тема, а че е странна цената.
За 2рата: 600лв на всеки, който не е преровил 10 сайта в търсене на заветната цена, тия 600лв не са му никак малко. Не знам кое те кара да мислиш, че е обратното. Най-добрите магазини, на мен ми звучи леко стил провикване на сергия. Ако трябва да копам по-дълбоко бих питал за дефиниция на високо качество. Това съкращение "ел.магазин" също търпи критика и промяна.
Опитвам се да те накарам да мислиш малко по-креативно и търговски, и по тази причина не искам да ти давам идеите аз. Лошото е, че всъщност ти искаш да вземаш пари на хората за да правиш именно това. Помисли над думите ми като градивна критика, а не като заяждане.
Пак тъпия въпрос: Защо, по дяволите, се натискаш да даваш 40лв на ден за реклама и какво очакваш от това? Дефинирай цел? Щом рекламираш оптимизация, би следвало да имаш очакване за конверсия. Колко е редно да бъде според теб? 40лв не е ли по-добре да инвестираш в оптимизация, а не в реклами, след като така или иначе явно с това очакваш да си изкараш хляба? Това също е интересно, защото ако аз имам и мога да си позволя 40лв/ден, тоест 1200лв на месец за реклама се сещам, че за същите пари ще хвана не 1, а 2ма доволно доказали се с умения да работят по сайта ми и знам, че след 2-3 месеца ще жъна здраво...
Изобщо цялата схема ми е малко странна ама ти си знаеш най-добре
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Не искам да съм в ролята на свекървата, но и на двете реклами ме губиш. Проумей, че в БГ се търси евтино.
За 1вата: изключвам малкият процент, които не знаят що е то оптимизация. Те няма да те намерят никога. Останалите, дори с минимално познание пак няма, защото знаят, че на пазара тая цена е странна. Не казвам, че оптимизацията струва повече или по-малко, за да не стане пак тука обичайната разправия на тая тема, а че е странна цената.
За 2рата: 600лв на всеки, който не е преровил 10 сайта в търсене на заветната цена, тия 600лв не са му никак малко. Не знам кое те кара да мислиш, че е обратното. Най-добрите магазини, на мен ми звучи леко стил провикване на сергия. Ако трябва да копам по-дълбоко бих питал за дефиниция на високо качество. Това съкращение "ел.магазин" също търпи критика и промяна.
Опитвам се да те накарам да мислиш малко по-креативно и търговски, и по тази причина не искам да ти давам идеите аз. Лошото е, че всъщност ти искаш да вземаш пари на хората за да правиш именно това. Помисли над думите ми като градивна критика, а не като заяждане.
Пак тъпия въпрос: Защо, по дяволите, се натискаш да даваш 40лв на ден за реклама и какво очакваш от това? Дефинирай цел? Щом рекламираш оптимизация, би следвало да имаш очакване за конверсия. Колко е редно да бъде според теб? 40лв не е ли по-добре да инвестираш в оптимизация, а не в реклами, след като така или иначе явно с това очакваш да си изкараш хляба? Това също е интересно, защото ако аз имам и мога да си позволя 40лв/ден, тоест 1200лв на месец за реклама се сещам, че за същите пари ще хвана не 1, а 2ма доволно доказали се с умения да работят по сайта ми и знам, че след 2-3 месеца ще жъна здраво...
Изобщо цялата схема ми е малко странна ама ти си знаеш най-добре

Евала!
Има много истина в думите ти и ме накара да се замисля.
Промених малко рекламките, сега изглеждат така:
22564b97e7b91f2f.png
Сега мисля, че изглеждат малко по-добре.
Според теб колко би трябвало да струва изработката на един добър онлайн магазин при положение, че не използваш готови системи?
Ако един онлайн магазин струва 200 лева, то информационен сайт трябва да продаваме по 50 лева. И колко сайта смяташ, че ще бъдат направени дори и с тези цени?
Не знам но изглежда разбирането за тези цени в България е доста странно.
 
с тези думички за готовата система ме удари по слабото място :) значи ей това са що годе заявките относно фунциалността на един добър магазин ако твоята НЕ готова система ги няма ще струва по малко от готова система на която ги има :) иначе сам си сметни колко ще ти струва само труда без системата ...




ами човек темата ти от старта и ми звучи точно като флеймърска тема да нахейтим опен платформите че с тях се правят магазини от по 200 - 300 лв

ако не го беше пуснал това а беше пуснал описание какво търсиш например... а направо си изглежда



Насочте ме към фирма която да ми направи -

Магазин с уникален дизайн,
-цветови комбинации който според маркетолозите продават повече ( това не се предлага от повечето фирми за дизайна ама винаги може да се наеме поизпълнител ако се изисква някой дор незная че им трябва)
- .....

Имам / Нямам, нужда от специфична функционалност преди / след продажбата или клиента просто ще влиза и ще купува...

Иска добре направенo онпейдж сео и навигация за потребителите и търсачките ;)
-–– Метите - ама тован не е сео - добавям го за да не решиш че съм го проуснал
- Опън граф
- Shema.org
- Скулптирана структура - да не си прави сам дупликейт с наблягане на категории / продукти / тагове / спред специфичната ситуация
- Оптимизация за зареждане - тук някой вярват на твърдението на Амазон че една секунда повече отказва няколко процента от клиентите...
- Колко срвърно интезивно е например базова инсталация на магено което се води лимото минимум впс 256 само за старт ако разгледаш примерните конфигураци в нета стартово отиваме на 2 гб впс ако се натовари с плъгини и продукти...

още една камара неща... та всичко това може да бъде направено на коя да е безплатна платформа
може и къстъм да ти се направи може да пропуснат някоя стъпка после като сеотата ти кажат че ти трябва да трябва да доплащаш

може магазина да е направен супер със всичко а ти да го скапеш като от някой слад на едро го напълниш със 100% идентични заглавия (да не кажа и контет) като от ценовата им листа после ще има защо не излизам и фирмата която го е правила няма да има никаква вина... (някой трябва да ги по завърти а е хубвао и проучване на киурди да направи като ги върти ) и да напише уникални статии

както и е добре ако фирмата ще качва началното съдържание да знае колко е а не да получиш цена и после да се сърдиш че не искаш да ти качът няколко хиляди продукта в базата ...

за снимките споменах ако ги даваш ти и не са добри тотално може да скапат цялостното усещане от хубавия магазин с кътъм дизайн

ПП Много от изпброените неща за който споменах ги няма и в проекти на големи фирми ама те са стартирани преди някой неща да се появят


ППП Цялата тази функционалност я има за wordpress например с една камара платени и безплани плъгини и малко къстъм доработки и труд по интеграция :) а може да се направи изцяло къстъм цената ще е друга или с магенто и плъгини който са 7 морна цена + къстъм доработки, с опън карт с евтини плъгини и къстъм

а къстъм дизайна може да бъде пригодена като кожа...
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Евала!
Има много истина в думите ти и ме накара да се замисля.
Промених малко рекламките, сега изглеждат така:
Виж файлът 6912
Сега мисля, че изглеждат малко по-добре.
Според теб колко би трябвало да струва изработката на един добър онлайн магазин при положение, че не използваш готови системи?
Ако един онлайн магазин струва 200 лева, то информационен сайт трябва да продаваме по 50 лева. И колко сайта смяташ, че ще бъдат направени дори и с тези цени?
Не знам но изглежда разбирането за тези цени в България е доста странно.

Аз съм най-неподходящия, с който да си поговориш за цени, защото:
1. Мой много близък познат, по причини които няма да дискутирам тук, реши да плаща за "къстъм". На финала има магазин, няма админ, няма контрол над редакцията на продукти, няма възможност 1 продукт да е в повече от 1 категория, и дори се наложи да плати за сайтмап генератор, щото "това не е задължителен елемент на магазина". Има и още неща, които умишлено пропускам, че ме мързи толкова да пиша.
2. Примери като в т. 1 знам още няколко.
Един опенкарт ти е безплатен, вземаш хубава тема и ако не искаш да се занимаваш ти, плащаш 50-100лв да ти го докарат до функционалност, т.е до ниво да му качиш продуктите.
И понеже питаш за конкретика ще дам пример с 1 от магазините си: струва ми под 100лв. Тема+екстеншъни+някаква част за хостинг+домейн. Това е.

Няма такова нещо, или поне аз не го вярвам, като къстъм магазин. Всяко къстъм решение се базира на вече готово такова. Тоест никой не открива топлата вода. Всеки стъпва на някаква база, да може да я преработи до неузнаваемост, но въпреки това не започва от а и б.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Добре де, а как ще плащат хората за нещо което е безплатно като open source cms системите?
И как един търговец ще продава системи с отворен код, като в GPL лиценза изришно пише, че можеш да споделяш продукта и да го разпространяваш, но напълно безплатно.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Добре де, а как ще плащат хората за нещо което е безплатно като open source cms системите?
И как един търговец ще продава системи с отворен код, като в GPL лиценза изришно пише, че можеш да споделяш продукта и да го разпространяваш, но напълно безплатно.

Прочети пак какво всъщност е GPL.

Actually, we encourage people who redistribute free software to charge as much as they wish or can.
 
От: Съвет за реклама в Google AdWords?

Добре де, а как ще плащат хората за нещо което е безплатно като open source cms системите?
И как един търговец ще продава системи с отворен код, като в GPL лиценза изришно пише, че можеш да споделяш продукта и да го разпространяваш, но напълно безплатно.

Малко ме четеш през ред. Системата е безплатна. Аз имам 2 опции - или сядам и си я настройвам или плащам на някой да го свърши. Какво общо има познанието и способностите на някой с това, че базата е безплатна?
 

Горе