Съвет при подръжката на домейн

shelby

Member
Здравейте. Имам няколко въпроса :

1. От 3 години имам домейн закупен от godaddy(.com е домейна) и всяка година ценната се покачва, домейна е на работещ сайт ако е от значение . Каква е причината защото поскъпването е значително всяка година ?
2. През октомври месец закупих друг домейн от супеpхостинг(беше по-евтин спрямо godaddy), но все още не е свързан с хостин. При подобна ситуация как се процедира с домейна когато няма хостинг ?

Въпроса ми е как се формира ценната за подновяване на хостинг и домейн и от какво зависи?
Благодаря ви предварително!
 
Двете неща нямат нищо общо, домейна си е домейн ,хостинга си е хостинг. Домейна може да е на едно място, хостинга на съвсем друго.
Просто домейна се насочва към хостинга от контролният панел на домейн регистратора, каквито например са Годеди, Суперхостинг и много други.
Съветвам те да се разкараш от Годеди, не си заслужават. Премести си домейна в суперхостинг или в Namecheap, има и други места, но аз ползвам основно Namecheap.
 
1. При гадняри като godaddy цената винаги върви нагоре. Виждат, че се закачаш на хорото им и "не ти се занимава" да се местиш -> обявяват ти по-висока цена. И така всяка година.
2. Намираш си хостинг, който те урежда и се информираш за имената на нейм сървърите им. В клиентският си профила в суперхостинг, най-отдолу към края има едно "Управление на домейни". Там се въвежда инфото за нейм сървърите.
 
Здравейте. Имам няколко въпроса :

1. От 3 години имам домейн закупен от godaddy(.com е домейна) и всяка година ценната се покачва, домейна е на работещ сайт ако е от значение . Каква е причината защото поскъпването е значително всяка година ?
2. През октомври месец закупих друг домейн от супеpхостинг(беше по-евтин спрямо godaddy), но все още не е свързан с хостин. При подобна ситуация как се процедира с домейна когато няма хостинг ?

Въпроса ми е как се формира ценната за подновяване на хостинг и домейн и от какво зависи?
Благодаря ви предварително!
Премести си домейна просто в друг доставчик.
 
GoDaddy не са чак толкова лоши, но с тях трябва да гледаш внимателно, понякога ти слагат допълнителни нещица като например privacy и ако не си погледнал ще си я платиш, винаги гледай и си тиквай само това от което имаш нужда
 

Горе