Съди ме един човек, като едно от искането му е да се ограничи да не го доближавам

reconnect

New Member
Здравейте, имам едно дело в момента. Съди ме един човек, като едно от искането му е да се ограничи да не го доближавам до 50м.
Едновременно с това, днес си гледам личния фейсбук и там ми иска приятелство?! Същия този човек!? Ако направя принтскрийн на поканата, снимката ще важи ли за доказателство в съда?! Или адвоката ми трябва да направи тази снимка?! Моля за малко инфо по запознатите. Бях чел веднъж тук подобна тема, за принтскрийните като доказателство...
 
От: Имам нужда от съвет!

Не е ли по-лесно да получиш компетентен отговор от адвокат, който е запознат с тези неща и знае какво да прави, отколкото тук всякакви да се надпреварват да дават грешни съвети?

Но може би не можеш да си позволиш професионалните услуги на адвоката, за това искаш съвет от непрофесионалисти.
 
От: Имам нужда от съвет!

Като ти е написал бат' Странникът - питай някой компетентен.
 
От: Имам нужда от съвет!

По законите тук, това не значи нищо. Не е доказателство, може профила да не е на същия човек. В такива дела, докато не осъществите контакт по телефон или на живо, всичко останало е безмислено.

Решението е много лесно. - Остави го да те осъди. Нищо не губиш. Няма да го доближаваш и спираш да се занимаваш. Даже и да прави опити за контакт пак не обръщаш внимание.


П.С. Живота е прост. Ние сами си го усложняваме
 
От: Имам нужда от съвет!

Доколкото знам принт скрийновете могат да бъдат приети като доказателство ако са правени в присъствието на нотариус. Ако ти го направиш няма да го приемат. Друг е въпроса, че тук става дума за фацето, а там не се знае кой кой е и откъде е влизал. Щом те съдят се предполага, че имаш добър адвокат, така че действай.
 
От: Имам нужда от съвет!

И аз забраних на една от Златките да не ме доближава на по-близо от 10 метра (за да не мога да я чувам кво говори), обаче си ми е приятелка във Facebook от години. Чудя се дали да не я осъдя...
 
От: Имам нужда от съвет!

Таквиз неща като фацето не използвам за лични цели, само скайп за свои хора, че много перковци има.
 
От: Имам нужда от съвет!

абе вие добре ли сте, скриншот за доказателство. тая тема дето си я чел беше за мен - как съм намерил един бекграунд в нета, дето е сложен на един много голям сайт и щяли да заверят нотариално скриншота :)
 
От: Имам нужда от съвет!

Нотариално заверен printscreen се признава за доказателство. Има достатъчно дела за клевета зведени по този начин, който му се търси може да рови в регистрите. Към стартиралия темата:

1. Това, че същия този човек търси контакт с теб онлайн не означава, че зад FB профила и клавиатурата е точно той / тя. Може да е просто stalker, който да търси компрометиращи факти за теб.

2. Всеки опит за контакт с теб може да бъде провокация и след време да бъде използван срещу теб. Забрави за мейл, FB, телефон, изобщо всякаква форма на комуникация. Само писмена чрез вашите адвокати.
 
От: Имам нужда от съвет!

не мисля, че скриншот от каквото и да е е нещо, аз мога да ти направя скриншот ей сега как ме заплашваш с убийство във форума и да те съдя. моя близък нотариус ще ми го завери срещу някой левец.
ако да - ба пари ще извадя от форума :D:D
 
Re: Имам нужда от съвет!

Защо не вземеш и ти да заведеш едно дело и да искаш да не те приближава на по-малко от 51 m?

А за FB - не се вкарвай във филми. Блокирай го и толкоз.
 
От: Имам нужда от съвет!

не мисля, че скриншот от каквото и да е е нещо, аз мога да ти направя скриншот ей сега как ме заплашваш с убийство във форума и да те съдя. моя близък нотариус ще ми го завери срещу някой левец.
ако да - ба пари ще извадя от форума :D:D

А на този твой познат дали няма да му изстине печатеца, ако се докаже в съда, недействителност?!? За някой друг левец, може да хване дебел колец от Нотариалната камара, защото за неговата частна практика, чакат много хора на опашка.
 
От: Имам нужда от съвет!

не мисля, че скриншот от каквото и да е е нещо, аз мога да ти направя скриншот ей сега как ме заплашваш с убийство във форума и да те съдя. моя близък нотариус ще ми го завери срещу някой левец.
ако да - ба пари ще извадя от форума :D:D

Да ти кажа отдавна не живеем в "Дивия запад" итези неща не стават точно, както си ги мислиш и s1yf0x е прав с въпроса си към теб.
Към Стартиралия темата: И най некадърния адвокат ще оспори принт скрийна в съда. Ще ти покаже същия принт скрийн и ще докаже, че е направен от друг човк представящт се за ищеца. Не се лъжи по такива изцепки. Ако желаеш пиши ми лично ще те свържа с адвокат да ти разясни. Аз самият съм юрист, но не се занимавам с подобни дела.
 
От: Съди ме един човек, като едно от искането му е да се ограничи да не го доближавам

Съди ме един човек, като едно от искането му е да се ограничи да не го доближавам до 50м.

А какви са другите му искания? И какъв зор имаш да се доближаваш до някого, който не иска да се доближаваш?

Дори и да е действителна тази покана във Фейсбук как това ще ти помогне в съда? Не виждам никаква връзка между съдебно дело и искане за "приятелство" във Фейсбук. Това, че някой ти иска "приятелство" не означава, че иска да ти бъде приятел (например може просто да иска да може да ти пише съобщения и да следи какво публикуваш - ако имаш ограничения за лица, които не са ти приятели).

Колкото по-бързо забравиш за този човек и започнеш да си гледаш работата и интересите, толкова по-добре за теб. Мисленето за това само ти губи времето.
 
От: Съди ме един човек, като едно от искането му е да се ограничи да не го доближавам

Искат му покана за да го съдят после за неспазване на мярката щото е на метър от екрана и другият е на метър - тоест доближил го е на по малко от 50 метра :)
 

Горе