Създаването на нова игра

Ivajlo Angelov

New Member
Здравейте на всички Предприемачи!
Моята идея е да се направи една нова игричка на тема "бизнес". Обаче нищо не разбирам от програмиране......нито пък съм човек, който иска да печели.....затова който програмист има желание аз да давам идеите, той да пише кодовете ще е добре-пък за пари не мисля изобщо честно да си призная-за тази идея бях провокиран като днес ми беше скучно и обикалях по допреди любимите си игри и видях как няма нищо образователно, занимателно и чак толкова интересно....
Моята кауза е проста: качествена, забавна и различна от другите игра. Специалната валута няма да дава дава чак такова предимство, а най-вече удобство за игра и някои други екстри. А относно тези, които ще кажат: кой е такъв глупак, че да си хвърли труда без да иска да получи пари ще им кажа, че на този свят според мен е по-важно удовлетворението-пък и аз ще съм само този, който дава идеите-най-съществените части са графиките и програмирането, а аз нито едото не мога.:)
 
От: Създаването на нова игра

Идеята ти за браузър игра ли е?
 
От: Създаването на нова игра

Хора с идеи има много. Хора, които да се трудят за без пари обаче няма. Не е най-вжно удовлетворението, в днешно време всеки гледа да си изкарва хляба по някакъв начин. Ще ти трябват и не един или двама човека. Като цяло си е доста сериозно, скъпо и трудоемко начинание и не е случайно, че не са тръгнали всички да правят такива неща.
 
От: Създаването на нова игра

Хора с идеи има много. Хора, които да се трудят за без пари обаче няма. Не е най-вжно удовлетворението, в днешно време всеки гледа да си изкарва хляба по някакъв начин. Ще ти трябват и не един или двама човека. Като цяло си е доста сериозно, скъпо и трудоемко начинание и не е случайно, че не са тръгнали всички да правят такива неща.
Скъпо е да наемеш дизайнера, програмиста и т.н.-като има един екип от доброволци, занимаващи се с това нещата стават далеч по-прости. Лично аз мога да се занимавам с идеите, увода, текстовете, модериране-отговоряне на тикети за докладване на бъгове, създаване на парвила и т.н.-
 
От: Създаването на нова игра

Скъпо е да наемеш дизайнера, програмиста и т.н.-като има един екип от доброволци, занимаващи се с това нещата стават далеч по-прости. Лично аз мога да се занимавам с идеите, увода, текстовете, модериране-отговоряне на тикети за докладване на бъгове, създаване на парвила и т.н.-

С това може да се занимава всеки втори :]. Не е лесно като е екип от доброволци, защото такива се събират много трудно и просъществуват много кратко. Тоест нещата са по-лесни и прости, когато си имаш парите и знаеш къде ги даваш. Когато търсим хора чудещи се какво да правят по цял ден за без пари, това рядко са професионалисти и можещи, просто защото те инвестират времето си в нещо, което им носи добри печалби. Да си програмист се учи не малко години, а за да си наистина добър програмист е нужен много опит и учене. И дизайнер не става от всеки, колкото и да си мислят хората обратното. Както казах, ако ставаше толкова просто, всеки щеше да го прави. Просто това е реалността.
 

Горе