Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Нищо няма да стане, ще се изпокараме до няколко месеца още в самото начало когато нищо не върви.

Тук съм много съгласен. Поне ще ни бъде забавно :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ами опитвал съм много пъти, ама явно или не съм попадал на правилните хора или мен не ме бива знам ли и аз. Аз искам като се почне нещо да си се гледа като собствено иначе не мога. Един двама бачакт другите си клатят краката и после ти държат сметка и за кинти и за всичко.
Тук съм много съгласен. Поне ще ни бъде забавно :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ами опитвал съм много пъти, ама явно или не съм попадал на правилните хора или мен не ме бива знам ли и аз. Аз искам като се почне нещо да си се гледа като собствено иначе не мога. Един двама бачакт другите си клатят краката и после ти държат сметка и за кинти и за всичко.

Явно проблема не е само в теб, понеже и на мен ми се е случвало(пък може проблема да е в двама ни). Не може 2-ма от 4-ма да работите, останалите да не правят нищо, накрая те са с най-големите искание. Има ли основание за това искане, когато не си направил нищо? Такива сътрудничества не издържат повече от 2-3 месеца. Или ще работите всичките равно(равно няма как точно), но поне почти равно или кой от къде е :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Нищо няма да стане, ще се изпокараме до няколко месеца още в самото начало когато нищо не върви.

Няма насила. Който не иска просто да не пише в темата. Ако не се съберем - няма да стане, очевидно.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Така се получи при мен, единият път само за един от сайтовете ми готов направен, втория за цялата ми мрежа подкрепена и от рекламна мрежа. Накрая се оказа, че сам трябва да се грижа за сео мео , а уж трябваше там да помагам само. Пък трафик без работа не се докарва нали знаеш.
Явно проблема не е само в теб, понеже и на мен ми се е случвало(пък може проблема да е в двама ни). Не може 2-ма от 4-ма да работите, останалите да не правят нищо, накрая те са с най-големите искание. Има ли основание за това искане, когато не си направил нищо? Такива сътрудничества не издържат повече от 2-3 месеца. Или ще работите всичките равно(равно няма как точно), но поне почти равно или кой от къде е :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Какво ще рече на сила, аз никога не съм карал който и да е да прави каквото и да е на сила. Споделям скромния си опит от отборните игри.
Няма насила. Който не иска просто да не пише в темата. Ако не се съберем - няма да стане, очевидно.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Явно проблема не е само в теб, понеже и на мен ми се е случвало(пък може проблема да е в двама ни). Не може 2-ма от 4-ма да работите, останалите да не правят нищо, накрая те са с най-големите искание. Има ли основание за това искане, когато не си направил нищо? Такива сътрудничества не издържат повече от 2-3 месеца. Или ще работите всичките равно(равно няма как точно), но поне почти равно или кой от къде е :)

Имаме някакво фундаментално разминаване в представата ни за ролята на съдружниците в АД. Това не са хората, които вършат работата - според мен. Нямам предвид съдружие иван пише, аз качвам, гошо събмитва и сме ООД.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Имаме някакво фундаментално разминаване в представата ни за ролята на съдружниците в АД. Това не са хората, които вършат работата - според мен. Нямам предвид съдружие иван пише, аз качвам, гошо събмитва и сме ООД.

Точно това иска автора на темата, ти какво искаш кат съдружие не знам, но целта на темата е автора да намери хора да състави екип за развитие на тази фирма.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз всъщност обичам да работя с други хора - по-забавно ми е.
И винаги се оглеждам за някой, с който бих могъл да работя.
Но никога не е свършвало кой-знае колко добре.

Както каза биаро по-горе, и аз съм от тия дето се мислят за много акълни и пробивни и няма вариант аз да не вземам повечето решения. Но на другите винаги естествената им реакция е да се почувстват потиснати и недооценени, въпреки че имам много мек стил на общуване (не като тук във форума) и се отнасям с огромно уважение към качествата им.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

@Милойков - той автора на темата се покри. Аз поемам.
@Ноук - такива хора ни трябват за компанията - акълни и пробивни. Само дето решенията се взимат от квалифицирано мнозинство на Общо събрание или Управителен съвет. Там разбира се можеш да изкажеш мнение в присъщия ти мек и уважителен тон. Устройва ли те?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

@Милойков - той автора на темата се покри. Аз поемам.

Добре тогава, ти какво предлагаш? Оформи една идея, какво точно ще се прави, как ще се прави, как ще избегнеш боя между участниците в тази фирма от форума(понеже тук имаме доста страмни характери и не се знае дали ще остане ей така всичко без да има саморазправа), как ще се избере управляващо лице, какво ще правят останалите?

Както казах тук имам качествени хора, има големи таланти, които ако бъдат събрани на едно място могат да направят много.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Всичко може да стане с ясни правила черно на бяло, ясни разграничения кой до къде да се разпростира с мислите и действията си, до колко може да напълни джоба си след края на кампанията. Нужно е синхронизиране на нещата, одобрение от всички, компромиси и накрая един подпис. Всеки има право да не си сложи подписа и да не участва, щом не намира мястото си там и ще дири късмета си другаде. Горе долу така си представям аз бизнес моделът, за който иде реч.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Всъщност този форум се нарича "Предприемач", а не е кръстен примерно "Анализатор" или "Социолог".

Защо не се направи един съвсем реален и краткотраен експеримент. Създава се споменатата "компания", дори може да е само формално. Дори може да се създадат няколко "фирми" едновременно. Осъществява се дейност 1 примерно само една седмица и след това край. След приключването тук в темата се представят резултатите - еди кой си направи това, еди кой си нищо не прави, еди кой си само говори.

Аз съм нов във форума, никой не ме познава и едва ли някой може да ме иска в екипа си, но въпреки това проявявам интерес да участвам в подобно начинание.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Всъщност този форум се нарича "Предприемач", а не е кръстен примерно "Анализатор" или "Социолог".

Защо не се направи един съвсем реален и краткотраен експеримент. Създава се споменатата "компания", дори може да е само формално. Дори може да се създадат няколко "фирми" едновременно. Осъществява се дейност 1 примерно само една седмица и след това край. След приключването тук в темата се представят резултатите - еди кой си направи това, еди кой си нищо не прави, еди кой си само говори.

Аз съм нов във форума, никой не ме познава и едва ли някой може да ме иска в екипа си, но въпреки това проявявам интерес да участвам в подобно начинание.

Каквато и дейсност да развиеш ще ти е трудно да я направиш за 1 седмица...
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

@Милойков - той автора на темата се покри. Аз поемам.
@Ноук - такива хора ни трябват за компанията - акълни и пробивни. Само дето решенията се взимат от квалифицирано мнозинство на Общо събрание или Управителен съвет. Там разбира се можеш да изкажеш мнение в присъщия ти мек и уважителен тон. Устройва ли те?
Не става.
Губене на време и късане на нерви.

С мек подход е 10 пъти по-трудно да убедиш другите, че твоето решение на даден проблем е по-добро от тяхното. Бачка само ако е ясно определено кой е десижън мейкърът. А и тогава отсрещният прави всичко възможно да си пробута мнението, понеже до последно мисли че щом не му ръмжиш, значи има шанс да му изгрее звездата и да влезе в ролята на лидер. Понеже и той има нужда да се почувства значим, не за друго. И в крайна сметка се стига до разочарования, наранени чувства, развалени приятелства, и т.н.

Зарежи тия глупости.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ето формулировка на идеята:
1. Учредяване на Акционерно дружество - за повече информация Търговския закон на РБ.
2. Да се съберем 20 души с по 10000 лв прави 200 000 лв капитал. Или повече с по-малко пари или по-малко с повече пари, не е важно. С 200 000 лв капитал ще сме по-силни от 20 дребни бизнеса с по един сайт.
3. Учредителите определяме предмета на дейност и изготвяме бизнес план. Важно е да имаме съгласие по дейността. Всеки, който чете темата има поне 3 идеи какъв интернет бизнес да се развива. Ето моите 3:
- мрежа от сайтове или голям медиен сайт с цел продаване на реклама
- ИТ услуги за външен пазар (уеб дизайн, сео, подръжка на онлайн магазини, технически съпорт)
- Онлайн търговия, защо не и с реален магазин.
или конкретна идея на някой от форума или...повярвайте има какво.
В крайна сметка за мен е по-важно да се вадят пари, отколкото да наложа мнението си. Т.е. нямам против да правя пари с мнението на друг.
4. Избираме си Надзорен съвет - хора, които имат време да следят нещата и си назначаваме управител.
5. Редно е управителят, а не акционерите, да си избере хората за екипа, с които ще работи. Не че не сме работили само с парашутисти. Пак става, но не е европейско някак си.
6. Екипът изпълнява бизнес плана.
Трябват ни хора, които могат да отделят пари, за да инвестират. Мисля, че в раздел "Купувам/Инвестирам" има бол. Вече имам и две предложения на лично. 10 000 лв не са много. Нямаме нужда от мутра мажоритар.
Знам, че ще ми гледате резила, прокарвайки по някой саркастичен коментар, но знам и че ще следите темата ако стане ЕВЕНТУАЛНО да се включите. Защото знаете, че в интеренет бизнеса има пари. И за това сте в този форум. ;)
Дайте ми сигнал някакъв заинтересованите, които могат да отделят.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Кажи ми имената (никовете, айде..) на управителя, екипа му, и надзорния съвет.
Ей тъй - като гледаш форумните юзъри, кои би си избрал за тая работа?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

... ми прави впечатление, че има много хора, които разбират от Интернет бизнес и притежават висок интелект...

Исскам само да вметна че съм поразен колко точно ме описа, все едно се познаваме от петилетки :) 8)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

на мен идеята на ataka много ми харесва и смятам че би имала успех. бих се включил в проекта.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Каквато и дейсност да развиеш ще ти е трудно да я направиш за 1 седмица...

Не е целта да я развиеш за седмица. Целта е само да я започнеш и толкова. Мисля, обаче, че една седмица е напълно достатъчна, за да се види какво става на практика и как има хора, които участват, но не правят нищо.

Експериментът ще е такъв, че в него няма да се влагат никакви пари. Само човешки труд, като всеки накрая ще отчете какво е направил.

Може и да дам предложение за какво точно да е фирмата - може би нещо в уеб. Още не съм го измислил, а и не виждам засега някой да иска да участва в този реалистичен експеримент.
 

Горе