Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

krmihova

New Member
Здравейте,

Моля да ме извините, ако съм объркала мястото където да пусна темата.

След продължително умуване, реших че следващия сайт който искам да имам е сайт, в който отделни потребители да си качват обяви за продажба на техни стоки, без наддаване. Веднага давам пример с подобен сайт bebemall или продавалника.
Интересува ме върху каква платформа/софтуер се създава подобен сайт? И има ли фирма или човек, който може да създаде подобен сайт на прилична цена?
Опитах се да открия информация за създаването на подобен сайт, но явно не мога да се справя с търсачката.
Много ще съм благодарна, ако ми помогнете.

Благодаря!
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

Ейй, тия сайтове за обяви никнат като гъби направо :). Ето тук един колега предлагаше изработка (по точно инсталиране и настройка на готова платформа):

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=11602&highlight=%F1%E0%E9%F2+%EE%E1%FF%E2%E8

иначе варианти много:

- ръчно писан сайт
- wordpress + wpclassifieds
- wordpress + WP-ClassiPress
- phpclassifieds
... има още поне 4-5 системи

Продавалника конкретно е това: PhotoPost Classifieds
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

vaskoa, Благодаря за бързия отговор.
Наистина се навъдиха много подобни сайтове, но мисля че все още бг пространството не предлага достатъчно избор.
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

vaskoa, Благодаря за бързия отговор.
Наистина се навъдиха много подобни сайтове, но мисля че все още бг пространството не предлага достатъчно избор.


а не ве ... предлага избор не ами чак му се реве :)
ама по примерите които си дал явно не си запознат с броя и разновидностите на пшрилива от сайтове за обяви

разногледи станахме една и съща обява се налага на поне 50 места да се пусне за да я видят хората :)
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

Така е, по този начин се обхваща по-голяма аудитория и шанса да си продадеш продуктите скача в пъти. Но това не се прави само в бг сайтовете. Ибей и Амазон също имат дублиращи обяви, много руски аукциони също.
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

СКАЧА ТО ... МОЕ МНЕНИЕЕ ЧЕ 90% ОТ САЙТОВЕТЕ В МРЕЖАТА СА БЕЗСМИСЛЕНИ И БЕЗПОЛЕЗНИ И АКО СЕ ОТСТРАНЯТ НЕТА ЩЕ СТАНЕ МНОГО ПО ПРИЯТНО МЯСТО...
друг е въпроса че и моите сайтове както и на 90% от форума сайтовете са в тази категория
и ако направят такава чистка трябва да хосдфим да копаме картофи или нафта

малко ме е срам, но аз лично имам десетина такива сайта... кои по-малки кои по-големи... даже ако смятам и малките и обособените... май и двайсетина общо само за обяви имам :)
 
От: Създаване на сайт, в който потребителите да си поставят обяви

Еее браво хахах. Със сигурност използвам услугите на поне един от твоите сайтове.

Весела вечер!
 

Горе