Съмнение за Телефонна измама

Dobr3w

Member
Здравейте на всички. Не съм сигурен, че темата трябва да е в този раздел, затова ако администраторите решат нека да я преместят в по- подходящ.

От няколко месеца ми звънят разни монера от Обединеното кралство +44хххххххххх. Един път вдигнах и както се предполага се набутах с определена сума пари. Блокирам номера, но те ми звънят пак от различен номер и така в продължение на 10-11 месеца съм блокирал поне 20 различни номера. Също така ми се е случвало да ми звънят и от други държави като Франция, Швейцария и т.н. Ако на някой друг му се е случвало подобно нещо нека сподели тук и да напише какви мерки е взел срещу "Ало измамниците".

Благодаря
 
И аз имам обаждания от много страни но бизнеса ми е на светло и обикновено фирми търсещи къде да продават или софтуерни компании чиито мейли и или уебинари съм чел/гледал.
 
Здравейте на всички. Не съм сигурен, че темата трябва да е в този раздел, затова ако администраторите решат нека да я преместят в по- подходящ.

От няколко месеца ми звънят разни монера от Обединеното кралство +44хххххххххх. Един път вдигнах и както се предполага се набутах с определена сума пари. Блокирам номера, но те ми звънят пак от различен номер и така в продължение на 10-11 месеца съм блокирал поне 20 различни номера. Също така ми се е случвало да ми звънят и от други държави като Франция, Швейцария и т.н. Ако на някой друг му се е случвало подобно нещо нека сподели тук и да напише какви мерки е взел срещу "Ало измамниците".

Благодаря

Обаждат ми се най-редовно. Телефонните ни номера биват продадени на скамъри от Нигерия. Моите телефони ги вземат от сайтове за малки обяви в чужбина, България, и от whois-ите. Всичките тея са нигерийци, гарантирам ви го! Бях писал на един от тея в Уатсап, заговорихме се, оказа се че е някакъв скамър от Лагос и е част от групировка от 30 криминала. Какво може да се направи? Няма какво да се направи. Спрете да се правите на Батмън. Форумът тук е достатъчен да го напишете, да се индексира от постовете ни. И после всеки сам му носи отговорност да ползва Гугъл да се позаинтересува. Там в Нигерия имат по 40 убийства на час, та никой няма да тръгне да ти се занимава с някаква си измамка за 20 лв., случила се в БеГе.

Също искам да предупредя нубовете. Не се обиждайте като ви наричам нубове, ами си вземайте поука и еволюирайте. От около 5-6 месеца насам СПРЯХ НАПЪЛНО да връщам изпуснати повиквания. Ако спя, ако нямам обхват, ако съм на среща, или в тоалетната, ако имам пропуснато обаждане -- не го връщам! Връщам само на номера, които познавам, и на мои близки в контакт листа ми. Мой приятел вдигна на български номер, и се оказа, че е спуфен! Тоест може да се вземе импулсен маскиран като български мобилен! Същото може да се направи и за всяка една държава. Може да се спуфи германски, а да ти звънят от Сиера Леоне!

На ваша отговорност са набиранията обратно.

Няма как да ви вземат пари от оператора ако ви звъннат и вдигнете. Но ако вие наберете обратно -- имате голям проблем!

На мен са ми звъняли от дори Югославски номер! Югославия няма от поне 15 години някъде! Според вас как става да ми звъннат от номер от несъществуващ регистрар? Спуфят ги номерата! Звъннаха ми от +38.

Спрете да пълните джобовете на нигерийците, викам аз. Имате Вайбър, имате Уатсап. Добавете номерът, който ви е набрал -- в контакт листа ви, и му пишете. Ако няма Вайбър или Уатсап, ако е спешно и има нужда да ви намери -- ще звънне пак, или ще остави съобщение. Гласовата поща също е удобна. Ако не направи повторен или трети опит да се свърже с вас -- значи просто няма никакъв интерес да се занимава с вас, да прави бизнес с вас, да ви чуе и т.н.

SMS също не бих писал, тъй като и там има начин да ви избомбят!
 
Последно редактирано:
Аз един път се минах да вдигна на +44, някакъв мангал едва фъфлеше на английски, докато се усетя, че ме пързалят по пързалката:)
 
Няма как да се набуташ с пари, без да си набрал ти! Разговора се заплаща от инициатора и няма как да е за сметка на този който е набран...
 
Те звънят с презумцията да им върнеш евентуално обаждането.
 
Прочетете си договорите. Там черно на бяло пише за какво си плащате.
 
Има разни такива дето звънят че продават някакви акции, не знам си какво. Един колега имам, не минава месец без да му звъннат, всек път ги е рязал, вече не вдига. Ама онези не спират. Ходи в полицията да подава жалби, без резултат. Не били в България, нищо не можело да се направи.

Аз на непознати номера от чужди страни не вдигам, за по-сигурно. Обаждания връщам само на познати, ако не съм могъл да вдигна или ако съм очаквал някой конкретно да ми се обади. Който има зор за мен, да звънне пак.
 
Аз щях да питам някой чувал ли е нещо за Максим Златарски от itrades.com. Званят ми българи от Лондон и Амстердам. Казват че имат офис там и ми предлагат включване в нова платформа като първите места са безрискови. Минимална сума за започване 1000 Евро. Някой чувал ли е нещо? Измама ли са или не?
 
Те звънят с презумцията да им върнеш евентуално обаждането.
Или те успиваат за услуги разни глупави услуги-менте.

На мен по тела индиец с американски номер ми се обади да ми прелага пакет "Зелена карта", за САЩ. Искаше да платя веднага, дори и с на роднина дебитната. Като разбра, че го пързалям така се вбеси, че псува много. Епик.
 
Или те успиваат за услуги разни глупави услуги-менте.

Като разбра, че го пързалям така се вбеси, че псува много. Епик.
На майка и или на леля те псува, че е важно за статистиката:)
 
Аз щях да питам някой чувал ли е нещо за Максим Златарски от itrades.com. Званят ми българи от Лондон и Амстердам. Казват че имат офис там и ми предлагат включване в нова платформа като първите места са безрискови. Минимална сума за започване 1000 Евро. Някой чувал ли е нещо? Измама ли са или не?

На много хора са звъняли, не знам откъде ни взимат номерата. Може би ако си се регистрирал в някой форекс брокер, особено български и от там им са предоставени номера. Аз блокирам непознатите номера от чужбина, но понякога форекс брокери ми звънят, но не им вдигам. Много ме дразнят смс-ите на новото А1. Постоянно смс за някакви игри да участвам, защита на телефона и тем подобни. От днес и тези кратки номера блокирам.
 
Нигерийските телефонни гъзари нищо не виреят пред българските каталогаджии - като се регнеш с телефон в някой каталог за туризъм и след 10 мин телефононния ти номер е препродаден 43 пъти като са ти звъннали 3 пъти от фирми за изработка на сайтове, за оптимизация на сайтове и за да те застраховат от оптимизатори на сайтове:)
 
На майка и или на леля те псува, че е важно за статистиката:)
Вика: "You Bulgarian pieces of shits. I'm gonna come there, you pieces of shits. You pieces of shits."

Говорих 40 минути с него, дори тръгнах да записвам разговора, но нещо не се бе записал, и накрая след 40 минути огладнях, и викам знаеш ли ко, щи призная, аз съм американски гражданин, живея у Уисконсин. Оня като подлудя. То отначалото ми стана смешно, щото вика че живеел в Ню Йорк, номерът беше от Ню Йорк (щат, не град), но акцентът му си беше Хиндустански от дивата провинция на Колката.

Аз щях да питам някой чувал ли е нещо за Максим Златарски от itrades.com. Званят ми българи от Лондон и Амстердам. Казват че имат офис там и ми предлагат включване в нова платформа като първите места са безрискови. Минимална сума за започване 1000 Евро. Някой чувал ли е нещо? Измама ли са или не?
Моментът в който почне някой да обсъжда и дори да го помисля нещо такова -- е моментът в който са спечелили. Чакат на хора, които имат надежда за бърза възвръщаемост.

Ще се обажда някой, да си хаби ресурса и времето и минутите, аз да спечеля, някакъв си непознат ще ми иска доброто, така ли? Задаваме си правилния въпрос --> виждаме че има нещо гнило.

Невероятно са ми гнусни колд обажданията, и точно поради тази причина, никога не колдвам по имейли, или по телефони.
 
Последно редактирано:
Нигерийските телефонни гъзари нищо не виреят пред българските каталогаджии - като се регнеш с телефон в някой каталог за туризъм и след 10 мин телефононния ти номер е препродаден 43 пъти като са ти звъннали 3 пъти от фирми за изработка на сайтове, за оптимизация на сайтове и за да те застраховат от оптимизатори на сайтове:)
Досадно е доста. На мен най-често ми предлагат трудова злополука или трудово медицинско, някаква такава шмекерия беше. Като си пуснах телефона в няколко директории за малки обяви, да си рекламирам малко Неромарето и се почна. Обаждат ми се млади девойчици, и не случайно такива слагат -- да успят повечето загубеняци-мъже. Преди се нервех и им затварях. Сега просто ги държа на телефона и си върша друга работа. Чуват как си цъкам на компа, а телефонът е на високоговорител на бюрото и отговарям на 10 техни въпроса веднъж с "Извинявайте, не ви чух, бихте ли повторили".
 
На мен като ми звъннат за някакви реклами и подобни глупости, без да се обяснявам - затварям и добавям в черен списък. Така ми се решава проблема, ако звъннат от друг номер добавям и него. Така поне ги елиминирам тези номера и после доста време не ме търсят, все пак и те не разполагат с неограничен брой номера.
 
Според вас как става да ми звъннат от номер от несъществуващ регистрар? Спуфят ги номерата! Звъннаха ми от +38.

Малко offtopic, но да попитам каква беше следващата цифра след "38"? Дали е 0 (вече е Украйна), 1 (Сърбия), дали е 2 (Черна гора), дали е 3 (Косово), дали е 5 (Хърватия), дали е 6 (Словения), дали е 7 (Босна и Херцеговина), дали е 9 (Македония) или е нещо друго (4,8), което определено вече е странно...
 
Малко offtopic, но да попитам каква беше следващата цифра след "38"? Дали е 0 (вече е Украйна), 1 (Сърбия), дали е 2 (Черна гора), дали е 3 (Косово), дали е 5 (Хърватия), дали е 6 (Словения), дали е 7 (Босна и Херцеговина), дали е 9 (Македония) или е нещо друго (4,8), което определено вече е странно...
Не помня да ти кажа, беше преди година някъде. Но дори и да не е било Югославия, със сигурност няма как да получа обаждане от Сърбия, Украйна, Черна гора, Косово, Хърватия или другите бивши Югославски републики. Не познавам никой от Балканите (извън България очевидно).
 

Горе