Съобщене за бисквитки в сайта?

okli

Member
Здравейте, напоследак все по често срещам съобщения по сайтовете че използват бисквитки и те карат да се съгласиш с това съобщение.
Имам едно сайтче и въпроса ми е има ли някакви изисквания задължително ли е да има всеки сайт такова съобщение за потребителите да ги запознава че сайта му използва бисквитки?
Ще съм благодарен ако някой метне линк да прочета по въпроса. :)
 
Последно редактирано:
Открих каква е тази работа с бисквитките. Някакъв Европейски закон за за бисквитките. Според мен пълна глупости и тези съобщения всъщност не вършат никаква работа. Запознават потребителя посфактом че сайта използва бисквитки. Както и да е ето линк ако се интересувате и вие да се запознаете.
http://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/cookies/index_en.htm
 
Тук във форума има специална тема по този въпрос и как да си сложиш такова съобщение, намери я за повече информация.
 
Слагаш, защото могат да те съдят, един приятел така го осъдиха и му се размина само с 30 дни затвор, затова гледай да не се базикаш с властите, а както ти казаха - слагай си съобщението и не се прави на интересен, че и моя приятел викаше това е глупост, това не ми се занимава и му влязоха баретите и го счупиха от бой и го осъдиха по бързата процедура за 30 дни. Имало такова нареждане от властите всички сайтове да имат такива неща за да информират посетителя.
 
Последно редактирано:
... и един мармот завива шоколада в станиол ... Не ми се вярва!
Ако искаш вярвай, после като дойдат и те поломят от бой ще си говорим друго. Защо мислиш, че всички сайтове са си го сложили? Щото е много шик ли?
 
Слагаш, защото могат да те съдят, един приятел така го осъдиха и му се размина само с 30 дни затвор, затова гледай да не се базикаш с властите, а както ти казаха - слагай си съобщението и не се прави на интересен, че и моя приятел викаше това е глупост, това не ми се занимава и му влязоха баретите и го счупиха от бой и го осъдиха по бързата процедура за 30 дни. Имало такова нареждане от властите всички сайтове да имат такива неща за да информират посетителя.

Къде това, в Северна Корея ли?

Т.нар. "Cookie Law" всъщност е рожба на болен чиновнически мозък от зората на интернет - Директива 2002/58/EC, която пък е приета на основание други директиви, малко след ерата на динозаврите - 1995 - 1997 г. /да уточня - от Новата ера/.
Та въпросното недоносче го развяват навсякъде и плашат гаргите с него.
От този "Cookie Law" има толкова полза, колкото би имало, ако задължат например мобилните оператори да те предупреждават, че могат да ти триангулират местонахождението по време на разговор /и не само тогава/. Тя мобилната мрежа така си работи, всъщност. И Интернет така си работи.
Ама заплатите трябва да се оправдават.

P.S. Четете С. Н. Паркинсън.
 
и му влязоха баретите и го счупиха от бой и го...
Хахахахахаха, ROFL!! Това от НЕ!новините ли е препечатано? :D:D

Аз в моя сайт съм приложил т.нар. "Implied Consent". В условията за ползване съм записал, че се ползват кукита от търд партис, а ползването на сайта предполага, че ползвателя е прочел правилата и се е съгласил с всички точки в условията за ползване. На всяка страница във футъра имам линк към Privacy Policy & Cookies.
 
Българските власти не могат да спрат продажбата на стока влязла с контрабанда.. а ще изпращат барети на човек, който не си е сложил съобщение за Coockie.
По забавно нещо не бях чул скоро, но на дали краката на Фики са те вдъхновили....

П.С: С тези проблеми се занимават КЗП а не НИНжИТЕ! :)
 
хаха, даже и да сложиш съобщение си в нарушение, понеже директивата изисква не само да си уведомен но и да имаш възможност да избираш дали сайта да ползва бисквитки или да не ползва, което на практика няма как да стане.
така, че спете спокойно деца и носете си новите дрехи момчета.
бисквитките за събиране на данни са в основата на интернет маркетинга, така че няма как дамстане това
директивата не засяга бисквитки за логване
 
е всичко може да стане, ама дали си струва и никой не съм видял да го направи
Реално трябва да има питане дали искате сайта да ползва бисквитки или да не ползва и ако отговора е "не" тогава трябва да махнете аналитикса, фейсбук коментарите, ютуб видеото и всичко дето ползва бисквитки за анализ на рекламите и т.н.
Почти всички външни добавки ползват бисквитки за анализ, нищо безплатно няма.
Аз лично съм я преживял тази драма и не ми пука за тази директива :)
 
е всичко може да стане, ама дали си струва и никой не съм видял да го направи
Реално трябва да има питане дали искате сайта да ползва бисквитки или да не ползва и ако отговора е "не" тогава трябва да махнете аналитикса, фейсбук коментарите, ютуб видеото и всичко дето ползва бисквитки за анализ на рекламите и т.н.
Почти всички външни добавки ползват бисквитки за анализ, нищо безплатно няма.
Аз лично съм я преживял тази драма и не ми пука за тази директива :)
https://www.cloxy.com/blog/eu-cookie-law/
 
@Беджев Стил отново говориш като незапознат с материята. Моляте не заблуждавай хората с невярна информация. Всички Google продукти/услуги имат опция за куки/безкуки.
Фейсбук коментарите са iframe тъй че също нямат отношение. Дали ще има кукита или не потребителя се разбира с ФБ не с теб.
 
А аз като най-незапознат може ли да попитам, как аджеба се слагат тия бисквитки в сайта?
 
А аз като най-незапознат може ли да попитам, как аджеба се слагат тия бисквитки в сайта?

Пращаш един пакет бисквити на хостинг доставчика и той ти ги изсипва на сървъра :p

Виж тука има обяснено на български и английски цялата процедура: https://www.cookiechoices.org/
 
Мерси за полезната статия! Аз съм с уърдпрес сайт и реклами от Адсенс и сега забелязвам, че ми показва реклами от сайтове, които наскоро съм разглеждал. Това означава ли, че ползвам бисквитки? Ако е така, значи трябва просто да сложа съобщение, което да уведомява посетитеите ?
 

Горе