Сървърно помещение под наем?

rossipel

Active Member
Здравейте,
някой случайно да има представа дали има такава услуга: сървърно помещение под наем?
Имам няколко сървъра, които искам да сложа някъде и ми трябва помещение.
Ако някой има инфо, ще се радвам да сподели.
Мерси
 
От: Сървърно помещение под наем?

за къде питаш
 
От: Сървърно помещение под наем?

за София :)
Май услугата се казва колокация, ако не се лъжа...
 
От: Сървърно помещение под наем?

За софия не, За Велико Търново мога
 
От: Сървърно помещение под наем?

Точно така се нарича: колокация, само че става дума част от помещение ;). Ако беше достатъчно голям да ти трябва цяло помещение щеше да знаеш какво да правиш ;).
Доста фирми(дори и повечето хостинг компании) предоставят такава услуга. Просто си избери една от тях.
 
От: Сървърно помещение под наем?

ами дай и за Велико търново да видя ако може :)
поне да се ориентирам
Мерси
 
От: Сървърно помещение под наем?

ами дай и за Велико търново да видя ако може :)
поне да се ориентирам
Мерси

не се занимавам с това, просто имам един офис в мол в града който седи празен от години и не се ползва, не знам и дали ще свърши работата, може би си има изисквания на които да отговаря
 
От: Сървърно помещение под наем?

За колокация има много варианти - Телепойнт (препоръчвам като добър вариант и отлично съотношение цена качество), 3DC, Датикум, ...
Това в София - плаща се на заето U
Ако ще колокираш десктопи - виж ITDnet, Evolink
 
Услугата която търсиш, се нарича колокация.
Виж www.telepoint.bg
Обаче понеже си малка риба и директно с Телепоинт по-трудно ще се разбереш, по-добре говори с Делта - www.delta.bg и @dragozh
 
От: Сървърно помещение под наем?

Става дума за десктоп, които консумират много ток.
Говорих с Evolink и чакам оферта :)
Мерси много колеги.
 
От: Сървърно помещение под наем?

Става дума за десктоп, които консумират много ток.
Говорих с Evolink и чакам оферта :)
Мерси много колеги.

Ако сървъра ти е компютър "сървър" а не U1,U2 машина се приготви за сериозна ценова оферта. Машините в колокейшън центровете се слагат в шкафове, които са принципно за u1,u2... всичко по голямо като размер се таксува 2-но...
 
То това дето го описваш като десктоп, който консумира много ток - ако е за "копане" на криптовалути - по-добре си го дръж във вас. По-евтино ще ти излезе, а и зимата си има нужда от отопление :wink:
 
От: Re: Сървърно помещение под наем?

То това дето го описваш като десктоп, който консумира много ток - ако е за "копане" на криптовалути - по-добре си го дръж във вас. По-евтино ще ти излезе, а и зимата си има нужда от отопление :wink:

зимата си има нужда от отопление
 
От: Сървърно помещение под наем?

Питай в интернет доставчиците . там излиза по евтино но има някои недостатъци
Със сигурност е по добре от това да са у вас
 
От: Сървърно помещение под наем?

Благодаря на всички за идеите. Офертите, които ми пратиха са доста дебели.......засега остават вкъщи........
 
От: Сървърно помещение под наем?

Здравейте, аз мога да ви осигуря колокация в сървърното на софииски интернет доставчик.
Цената е консумацията на ток + съответната интернет услуга.
Ако машината е много енергоемка (>1kW) трябва да осигурите и отделен UPS.

Също има варянт и за наемане на машина или колокация на Raspberry Pi, Arduino или друга платформа.
 
От: Сървърно помещение под наем?

Здравейте, аз мога да ви осигуря колокация в сървърното на софииски интернет доставчик.
Цената е консумацията на ток + съответната интернет услуга.
Ако машината е много енергоемка (>1kW) трябва да осигурите и отделен UPS.

Също има варянт и за наемане на машина или колокация на Raspberry Pi, Arduino или друга платформа.

Благодаря за отговора, но вече не ми трябва. Отказах се :)
 

Горе