Състезание на копирайтъри, дизайнери, SEO оптимизатори и др.

rujel

Well-Known Member
Понеже вече почва и да ми е безинтересно да чета темата за протестите, то пак да нахвърлян в този раздел някаква идея, която вероятно няма да се реализира, но поне са надявам да се обсъди в два-три последващи отговора.

Тук има много копирайтъри и други специалисти, които предлагат услуги. Защо не се направи състезание за създаването на виртуална хостинг компания (няма да са регистрирани като фирми, а ще препродават пакети от друго регистрирано име - нещо като dropshiping, но без уговорките за печалбата), като тук основната идея е да видим копирайт текстовете и другите дейности как ще се отразят на проекта.

Примерно евентуално CooliceHost.com може да предложи препродажба на хостинг пакети и така всички трябва да имат еднакви цени. Разликата е зависимост от хората, които се включват в съответния проект, конкуриращ този на други подобни групи. Така в зависимо от дизайна, от SEO представянето и от съответните копирайт текстовете може да бъдат привлечени повече клиенти към проекта.

Идеята на начинанието е примерно победителите (тези с най-много клиенти) да получат някаква част от цената на пакетите, които са продали в повече в сравнение с резултатите на конкурентните губещи проекти.
 
Демек конкурс - който ти изгради най-успешната хостинг компания от нулата, пичели... ама евентуално по-нататък!
 
Демек конкурс - който ти изгради най-успешната хостинг компания от нулата, пичели... ама евентуално по-нататък!
Демек конкурс - който си изгради най-успешната хостинг компания от нулата, пичели... ама евентуално по-нататък!
Аз какво общо имам?
 
  • Хостинг компания (и то чужда)
  • Българска
  • Няколко човека
  • Дропшипинг
  • Конкурс

Дай нещо с по малко мръсни думи като тия горе.
 
Последно редактирано:
  • Хостинг компания (и то чужда)
  • Българска
  • Няколко човека
  • Дропшипинг

Дай нещо с по малко мръсни думи като тия горе.
Защо аз да махам мръсните думи - помагай ти. Аз само до толкова успях да ги докарам до момента. Все пак това е идея за обсъждане.
 
Може да е субективно, ама няма нищо за което да се хвана или да ми провокира въображението.

Твърде сложни и изнасилени проекти за плитък пазар като българския.
 
Това е сайт за предприемачи, предполага се, че хората си ценят свободното време. Защо ще участват в такъв конкурс?? И поначало - каква е целта на начинанието? :)
 
Това е сайт за предприемачи, предполага се, че хората си ценят свободното време. Защо ще участват в такъв конкурс?? И поначало - каква е целта на начинанието? :)
Ако толкова си ценят времето, то няма нито да четат, нито да пишат в този форум, освен в частта пазар. То между другото на 99% от темите са си точно за това, но пък обявите за предприемаческо сътрудничество някак не е най-подходящият начин да се правят във форум сайтове.

Чрез подобен конкурс можеш да се докажеш, както и да усвоиш нови умения за работа в екип. Но това е в случая, че въпросният конкурс е не само формулиран, но и представен като предизвикателство от съответна компетентна страна. Случаят не е такъв и затова за момента представеното е просто един проект, който може да се обсъжда и подобрява.
 
Дали разбирам правилно, че се търсят (безплатни) копирайтърски услуги" - тук, и сега", срещу "светло бъдеще" - някъде там...? Ако е така, някакси не усещам тръпка от този проект.
 
Дали разбирам правилно, че се търсят (безплатни) копирайтърски услуги" - тук, и сега", срещу "светло бъдеще" - някъде там...? Ако е така, някакси не усещам тръпка от този проект.
Става дума за осъществяването на реклама заплатена с (цената на) копирайтърски услуги (за да си подсигуриш светлото настояще). И подобно на всяка реклама е от значение мястото и на представяне и затова пиша, че трябва конкурсът да се организира от "съответна компетентна страна". За момента в темата може да се обсъжда формирането на регламентът на начинанието.
 
Става дума за осъществяването на реклама заплатена с (цената на) копирайтърски услуги (за да си подсигуриш светлото настояще). И подобно на всяка реклама е от значение мястото и на представяне и затова пиша, че трябва конкурсът да се организира от "съответна компетентна страна". За момента в темата може да се обсъжда формирането на регламентът на начинанието.

Здравейте,[B][SIZE=5] rujel,[/SIZE][/B]

Благодаря Ви за мнението. Опитът ми (странно защо), показва, че, всеки път, когато се иска да напишеш нещо срещу бъдеща полза, бъдещето все не идва. Но, Ви желая успех - на Вас лично, и на Вашата идея.
 
Здравейте,[B][SIZE=5] rujel,[/SIZE][/B]

Благодаря Ви за мнението. Опитът ми (странно защо), показва, че, всеки път, когато се иска да напишеш нещо срещу бъдеща полза, бъдещето все не идва. Но, Ви желая успех - на Вас лично, и на Вашата идея.
Има много вярно в тази констатация, като изключим това, че не говоря за бъдеще изобщо, а просто за рекламен подход. Работата е там, че не можеш да си специалист в много области и като се пробваш във всички едновременно, то резултатите почти винаги са трагични.

Всъщност в темата само Noke схвана, че говоря не за нещо цялостно, а за проект в който трябва да се дискутира съвкупността от идеи на начинанието. Това не е цялостно представен продукт, а само комбинация от идеи.
 
Давай следващото.

До неотдавна бях склонен на общи проекти въпреки че мъдрите хора не го препоръчват.
 

Горе