С какво да монетизиръм

Martin3s

Member
Мислех за АдСенс, но съм пробвал с блогове на БГ и знам че е много слаба работа. За Афф банери се двоумя, понеже не искам да претрупвам и да става шарения. Търся нещо, което да е семпло, да не заема много място, но и да дава повече от АдСенс (То това май не съществува :lol: )
Мился да пробвам и с на Амазон предлаганите книги, но доколкото се сещам, при тях комисионната е много малка. Блогът е за книги и до някъде ми намалява възможностите за някъква реклама. Ударете едно рамо, за да избера най- правилното.
Благодаря предварително.
П.С.
BTW.. дайте някой коментар за блога.
 
От: С какво да монетизиръм

Блогове за книги се правят за удоволствие, а не за пари. Не става да се рекламират книги, защото комисионните са мизерни - повече от 4-5% не може да имаш, защото конкуренцията е много голяма - всеки ще отиде в близката книжарница и ще си купи книгата по-евтино (или ще я поръча от Amazon.co.uk/Amazon.com). Да слагаш реклами на Amazon също не е решение, защото дори и да имаш продажби печалбата ще е мизерна (заради мизерните комисионни).

Видях, че съдържанитето е на български. Този фактор допълнително намалява приходите...

Ако книгите са на тема Форекс и са електронни (ClickBank), написаното по-горе не важи - комисионните са от порядъка на 75%.

Накратко: първо се прави проучване на пазара (т.е. от какво се правят пари и какви са възможностите за монетизация) и след това се правят сайтове.

В някои ниши AdSense няма конкуренция. Например Forex е неизчерпаема ниша - голямо количество алчни хора, които пишат всевъзможни ключови думи - колкото сайтове направиш - толкова трафик получаваш. Няма да казвам колко се прави от 1000 показвания на страница (не кликове!), а само ще намекна, че сумата може да бъде двуцифрена или трицифрена. Данните ми са от миналата година, но не вярвам тази година хората да са станали по-малко алчни :) Сега не се занимавам с тази ниша, защото може да се монетизира добре само с AdSense, а аз гледам да не го ползвам много по други причини.
 
От: С какво да монетизиръм

Браво на happyslacker за добрите съвети. Така и не успявам да направя подходящото проучване на пазара.
 
От: С какво да монетизиръм

happyslacker благодаря за отговора. Като цяло не е задължително блогът да е монетизирън, понеже имам доста други монетизирани. Точно за това търсих съвет, понеже в тази ниша не съм много запознат с начините, с които мога да си докарам кинта. Мисля да остава блога без реклами, освен ако не излезе нещо много добро.
 
От: С какво да монетизиръм

Мислех за АдСенс, но съм пробвал с блогове на БГ и знам че е много слаба работа. За Афф банери се двоумя, понеже не искам да претрупвам и да става шарения. Търся нещо, което да е семпло, да не заема много място, но и да дава повече от АдСенс (То това май не съществува :lol: )
Мился да пробвам и с на Амазон предлаганите книги, но доколкото се сещам, при тях комисионната е много малка. Блогът е за книги и до някъде ми намалява възможностите за някъква реклама. Ударете едно рамо, за да избера най- правилното.
Благодаря предварително.
П.С.
BTW.. дайте някой коментар за блога.


Каква и идеята на блога? И каква е целта? Литературата има множество жанрове и поджанрове. Какви потребители целиш да привлечеш? Аз бих направил блог само за почитателите на хорър жанра. Т.е. имам ниша! За монетизиране трудна работа. Ад сенс плюс аф линкове- за друго не се сещам. Едва ли ще изкараш много пари от реклама. За продажби в БГ да не говорим. Аз бих увеличал шрифта малко, но преди това бих си отговорил на горните въпроси. И да! Първо се мисли за монетизацията и тогава за блог или сайта.

П.П.

Малкият принц е страхотен. :)
 
От: С какво да монетизиръм

Най-добре е да продаваш продукти директно и да използваш блога си като реклама. Тези афилиейти нещо мизерни ми се струват.
 

Горе