С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

CHILIEV

Member
Плъгинчета за експорт и бекъп на базата много, а с какво си импортвате след това данните?
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Какъв е проблемът да се прави през cPanel? Освен, че понякога не работи...

Сега се мъча с едни бази от данни. Прехвърлям ги от HostGator на друг хостинг и при опит да ги изтегля по нормалния начин от cPanel -> backups не става. Админа им обаче успя да ги дръпне някак си. Сега при опит да ги импортна пак през cPanel -> backups браузърът се товари и замръзва, а вентилатора на процесора се скъсва да бръмчи. През phpMyAdmin е по-спокойно (миналия път май него ползвах - сетих се като чух вентилатора и си спомних, че и предния път като местих същата база от данни от Lunarpages към HostGator бях слушал същите звуци).

Това е един вид тест за хостинга :) До сега LunarPages най-много търпяха този сайт.
 
Последно редактирано:
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Export с complete inserts+extended inserts, import с allow-нат remote sql достъп към моето IP, след това import с SQLyog community edition.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Винаги през phpmyadmin-а ги местя - стига базата да не е над 2-3MB няма грижи. Сигурно има някакви по-удобни плъгини, ама не ги знам, а и това ми върши работа перфектно.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Значи няма някакъв плъгин. Виждам, че в wp-DBmanager има Run SЯЛ ако пусна там екппортнатия файл би трябвало да мине, те са само инсърти... ?
 
Поне да беше уточнил за какви бази и какъв хостинг става въпрос. :)
Предполагам, че говориш за най-масовия случай с MySQL и Linux хостинг с cPanel. При местене на целия хост, най-удобно става с Full backup през cPanel-а и после пускаш тикет към съпорта на новия хост да ти го импортнат. Така се трансферират и мейли и настройки и бази - всичко.
 
От: Re: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Поне да беше уточнил за какви бази и какъв хостинг става въпрос. :)
Предполагам, че говориш за най-масовия случай с MySQL и Linux хостинг с cPanel. При местене на целия хост, най-удобно става с Full backup през cPanel-а и после пускаш тикет към съпорта на новия хост да ти го импортнат. Така се трансферират и мейли и настройки и бази - всичко.
MySQL е най-използваният софтуер, така че логично да не говори за Oracle, примерно.
CPanel има и за Windows, освен това е най-използваният панел, така че е логично, че за него става въпрос.

Аз забравих да уточня, че моят вариант е препоръчителен за големи бази данни. Като ми дадат някой 30GB дъмп и се схващам направо ако нямам вариант да работя с него в raw вид.
 
От: Re: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

php my admin има export и import
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Случаят е точно най-масовият, както сте предположили.

Благодаря за информацията, мисля, че ще ми свърши работа. Явно няма плъгин с който директно през WP да си импортна... жалко.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Имах един дъмп 194MB, който трябваше да импортирам. С всички инструменти на cPanel не се получаваше (нито с backup, нито с phpmyadmin). Единствения начин беше да кача дъмпа и този скрипт (записан във файл import_mysql.php) и да го стартирам:

Код:
<?php

$stdout=shell_exec("mysql -u USER -pPASSWORD DATABASE < dump.sql");

echo htmlspecialchars($stdout, ENT_QUOTES);

?>

Стартирането на скрипта го направих с командата:
Код:
curl http://домейн/import_mysql.php

Разбира се можеше да е и през браузъра, но предпочетох curl, защото може да се измери времето като се сложи едно "time " преди командата и може да се види резултата (съобщението за грешка, че процесът е спрян поради изтичане на времето), докато браузъра не показва нищо.

Интересно, че процесът mysql продължи да работи след прекъсване на изпълнението на скрипта import_mysql.php и импортирането продължи до край. До хоста не ми дават ssh и затова се налагаше да пиша този скрипт.
 
Re: От: Re: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

MySQL е най-използваният софтуер, така че логично да не говори за Oracle, примерно.
CPanel има и за Windows, освен това е най-използваният панел, така че е логично, че за него става въпрос.
Нали и аз точно това казах? Просто споменах, че е хубаво да се уточняват тези неща.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Винаги през phpmyadmin-а ги местя - стига базата да не е над 2-3MB няма грижи. Сигурно има някакви по-удобни плъгини, ама не ги знам, а и това ми върши работа перфектно.

до 10-ина МБ няма грижи, :) иначе и аз така с phpmyadmin :)

п.п. Всъщност поправка, зависи от хост провайдъра преди години с топхост, беше някакъв ужас :) 1 мб нито експорт нито импорт, нито бекъп, нито със скрипт, нито нищо :)
 
Последно редактирано:
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Хоста е от Host Monster. Аз там нямам грижи :)
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

phpmyadmin може би е най добрия начин
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Случаят е точно най-масовият, както сте предположили.

Благодаря за информацията, мисля, че ще ми свърши работа. Явно няма плъгин с който директно през WP да си импортна... жалко.
Какъв плъгин като той уърдпреса не работи без базата си? :)
Освен Import през пхпАдмина, може и да се създаде нова инсталация с нова база и после просто да се импортират данните в XML формат (предварително взети от стария сайт през Tools->Export. То си тегли само всички uploads (картинки да речем), които влизат в контента и им ъпдейтва линковете...

В някои случаи даже е за предпочитане - примерно ако сте правили редизайн на сайта си и ви трябва само контента, а не папките с темплейта, плъгините и другите глупости.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Да. И аз си мислех за това... то е ясно, че ще трябва да се инсталира ВП наново за да си крейтне таблиците. А с ДБ мениджъра не може ли да се направи бекъп на базата и да се пуснат инсъртите на празния ВП?
Незнам този експорт дали експортва базата или само атачмънтите и настройките... мисля, че не експортва базата.
 
От: С какво си импортвате базата при смяна на хостинга?

Да. И аз си мислех за това... то е ясно, че ще трябва да се инсталира ВП наново за да си крейтне таблиците. А с ДБ мениджъра не може ли да се направи бекъп на базата и да се пуснат инсъртите на празния ВП?
Незнам този експорт дали експортва базата или само атачмънтите и настройките... мисля, че не експортва базата.

Wordpress-овския експорт (стандартния, без плъгин) експортва само постовете и още някакви неща, не цялата база. Даже май не е в SQL формат. Настройки, плъгини и други такива мисля че не влизаха.
 

Горе