С WWW. и без WWW.?

okli

Member
Здравейте, може би темата е дъвкана и преди но не открих нищо та някой може ли да ми обясни накратко каква е разликaта и трбва ли сайта ни да бъде с www или без?
Изчетох доста в нета и естествено информацията която намерих леко ме дообърка някой неща ми станаха по ясни на други върпоси не намерих отговор и затова реших да питам тук.
Предполагам че и на друг ще му бъде интересно и полезно.

Към въпросите надявам се някой разбиращ и добронамерен да обясни накратко или да метне линк.

Регистрирам си домейн и си правя сайт.
Правя си акаунт в google WMT и там добавям сайта си. Но как го добавям с www. или без www. или и двата варианта?
http://www.website.com
http://website.com
Ако е само единия вариант как определям кой да бъде?/Доколкото разбрах от четенето ми в нета по добре е сайта ми да бъде без www./ Така ли е?
Ако е идвата варианта и на двете места ли добавям sitemap.xml и robots.txt ?
 
От: С WWW. и без WWW.?

Добавяш този код в htaccess файлът
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L][/QUOTE]

който прави следното пренасочва: www.example.com към example.com
След това си добавяш сайтът google WMT.
 
От: С WWW. и без WWW.?

@nimex като даваш пояснения бъди точен за да не пращаш някой незнаеш за зелен хайвер. Windows Server е ОС на М$, а ти говориш за IIS - уеб сървъра на М$.
 
От: С WWW. и без WWW.?

Само да добавя към поста на колегата, че това е за Apache сървър, Windows server-a се редайректва по-друг начин

Кой е начина ?

който прави следното пренасочва: www.example.com към example.com
След това си добавяш сайтът google WMT.

Ами, ако вече съм добавил сайта си в WMT
 
От: С WWW. и без WWW.?

Абе явно или няма знаещи или си пазят знанията за себе си.

Лошо тук са се събрали само хора които да черпят някакви знания не и да споделят опит.
Аз съм на път да открия за мен как е правилно и ще споделя ако някой преди това не ме изпревари. :)
 
От: С WWW. и без WWW.?

Лошо тук са се събрали само хора които да черпят някакви знания не и да споделят опит.

Щом казваш :) Лесно лепите етикети на хората, после се сърдите, че ви се подиграват.
Летен период е хората не стоят толкова във форума.

С колко букви е домейнът ти? Разгледай големите в твоята ниша и виж те какво решение са взели! Моите домейни са без www. Пренасочвам чрез .htacces
 
От: С WWW. и без WWW.?

Няма никакво значение.

И моите са по-този начин... не мисля, че има кой знае какво значение... по-удобно е за въвеждане без www (лично мнение)
Да. Малко хора зняет, че ctrl+enter слага www и com.
 
От: С WWW. и без WWW.?

WWW-то към днешна дата е остаряла мода, някога с www се наблягаше, че това е уеб сайт. Но в днешно време вече всеки като види .com .net ... знае че е сайт.

За мен лично споменаване на сайта с WWW, не ми стои добре.

Относно google, ако сайта ти няма линкове към него той ще се показва без www-татат в резултатите.

Ако сайта има линкове и те са без www-та сайта ще се показва без тях в резултатите.
Ако сайта има линкове с www-та сайта ще се показва с WWW-тата в тях.
Ако има и от двете ще се показва по начина по койот е сочен в повечето случаи или мешено.

В WMT ако го въведеш с WWW-тата ще наблюдаваш статистики за линкове и показвания с WWW-та.
ако го въведеш без WWW-тата ще наблюдаваш статистика за линкове и показвания без WWW-та.

Най- бързия начин е да си линкваш и въвеждаш навсякъде сайта без WWW-та, а за спокойствие може да сложиш и пренасочването.
 

Горе