ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

kamentk

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
59   0   0
ЪПДЕЙТ: След като така описана моята "афилиейт" програма не намери кандидати искам да премина към нова форма, която може би ще бъде по-успешна. За да не чакаме достигане на определено ниво ще предложа следното правило за изплащане на печалба. Ще заплащам по 0,5 ст на точка спечелена от ваш реферал. Така може да спечелите дори и той да напише само 1 мнение. Средно се печели по 5 точки на мнение. т.е 2,5 ст, кето е доста добра цена. Съответно на всяко 10/20/30 число ще изплащам всички печалби над 2 лв и така. Надявам се с новите условия да намеря повече кандидати.


Форума ще го изпращам на ЛС.

ОТЧИТАНЕТО СТАВА ЧРЕЗ РЕФЕРАЛНИ ЛИНКОВЕ!!!!

Имам форум в областта на образованието в който налях малко средства в реклама и прочие, но не постигам желаните резултати. Това е напълно очаквано с оглед на маркетинг уменията ми.

Реших вместо да плащам за кампании направени от мен без резултат да намеря човек който да движи нещата.

За определена активност, която определям чрез точкова система, даваща точки за всяко мнение според раздела, т.е най-много точки за разделите за образование и най-малко за безсмислените мнения раздавам награди на потребителите си, което прави рекламата още по-лесна, за някой койторазбира от това.

Както сте се досетили ми трябва човек който да промотира форума, така че в него да се регистрират хора и да започнат да публикуват. Идеята ми е за да не плащам напрзно за реклама, а да плащам за резултати. Т.е да плащам за всеки потребител достигнал определен брой точки. Такива достижими за 3-4 дни публикуване. Може да се каже, че е един вид афилиейт, но не точно, понеже потребителите няма да купуват нищо.

Търся човек, който по някакъв начин може да ми докара като начало към 20 потребителя, а ако съм доволен още 50, а може и повече, които ще минат границата, която ще определим заедно с човекът който се наеме със задачата(както казах ще е нещо достижимо за 3-4 логвания(дни) във форума от всеки поканен потребител).

Очаквам на ЛС кратък план за работа, как ще се осъществи идеята ми (ще промотирам във фейсбук, имам блог мрежа, рекламна мрежа и т.и) и разбира се ОРИЕНТИРОВЪЧНА ценова оферта, която ще близка до крайната, която ще очаквам, пък, след като видите форума и избистрим начина на реклама и точките които трябва да достигне поканения потребител. Ще плащам на 10, 20 и 30 число всеки месец толкова, колкото е броя на потребителите преминали въпростата граница, като ще ви дам достъп за да следите и вие броя на хората, за да няма съмнения един в друг.

Знам, че офертата е леко неясна,отворен съм за въпроси и критика, но първо искам да отсея кандидати, тъй като естеството на работата е такова, че ще се налага да комуникираме доста, а и не искам да показвам сайта на всеки.

Eдит: Форумът е на български език.
 
Последно редактирано:
Задачата е бая трудна. Много форуми фалираха през последната година, най вече защото потребителите на интернет стават все по мързеливи...

Но пък има и някаква надежда все пак в твоята ниша - цък

Обаче иска мнооого работа и много пари.

При мен положението е същото като твоето, но започнах с минус 13К в зелено, едва ли има избиване някога.
 
От: Re: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Задачата е бая трудна. Много форуми фалираха през последната година, най вече защото потребителите на интернет стават все по мързеливи...

Но пък има и някаква надежда все пак в твоята ниша - цък

Обаче иска мнооого работа и много пари.

При мен положението е същото като твоето, но започнах с минус 13К в зелено, едва ли има избиване някога.

Хм. Проектът е на български език, не знам защо бях пропуснал да спомена това. И е готов и си върви. Нямам намерение да купувам такъв.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Според мен си избрал доста трудна и в последно време позабравена ниша (образованието). Хората в България масово затъпяват, търсят само "скандални", "сензационни" и "шокиращи" неща. Нормалните и важните обществени теми се подминават с лека ръка, а се обръща изключително голямо внимание на простащината.

Дано да успееш!

П.С. - прати ми на ЛС форума да го разгледам :)
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Ами нишата е много трудна, но целият проект няма аналог в Българрия. За това и смятам, че може да е печеливш. Имаш поща със сайта. Знам че си сериозен и няма да тръгнеш да се занимаваш с глупости.
 
От: Re: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Хм. Проектът е на български език, не знам защо бях пропуснал да спомена това. И е готов и си върви. Нямам намерение да купувам такъв.
Колега прати ми форума да го разгледам, можем да обменим опит или реклама, можеш да разгледаш и моят нов форум http://bghelp.obiavi-uk.com/forum/ който го направихме преди броени дни и аз имам подобен проблем с разработването , можем да потърсим човек който да поддържа и 2 та форума срещу заплащене
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Хора, не търся писачи, нито размяна на линкове с нови форуми, нито реклама в сайтове. С първото съм си докарал достатъчно пари и знам как се прави. Второто, пък няма да коментирам, тъй като няма смисъл, за третото вече обясних. Търся човек който да ми каже. Дай ми Х*20ЛВ и аз ще ти докарам 20 потребителя по У начин. И аз вадя пачката и плащам. АКо съм доволен плащам за още 50 и така. Направих достатъчно публикации тук и там, за да видя, че няма смисъл от тях. Търся човек на който да платя за реални резултати. Не очаквам офертата да е евтина, ако това ви притеснява да ми пишете. Имам готовност да се охарча доста.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Аз съм абсолютно нова тук, но се занимавам с реклама и PR от години и темата, на форума ти, ме интересува живо. Ако искаш прати линк, да видя за какво иде реч, за да мога да ти дам някакво предложение.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Аз съм абсолютно нова тук, но се занимавам с реклама и PR от години и темата, на форума ти, ме интересува живо. Ако искаш прати линк, да видя за какво иде реч, за да мога да ти дам някакво предложение.

Попринцип първо искам някакъв ориентировъчен план за работа и цена, но поради липса на кандидати ще ти пратя линк.:)

И пак повтарям не ми пишете с офрти за банер реклама и фб страници и фенове. Ще плащам за такива ако се разберем за някаква сума на регистриран потребител отговарящ на описаните изисквания.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Здравей!
"Търся човек който да ми каже. Дай ми Х*20ЛВ и аз ще ти докарам 20 потребителя по У начин."
Според мен, който може да ти каже това ще те излъже, но както и да е.
Изпрати ми, ако искаш и още не си намерил човес, линк към сайта на съобщение.
Успех!
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Здравей!
"Търся човек който да ми каже. Дай ми Х*20ЛВ и аз ще ти докарам 20 потребителя по У начин."
Според мен, който може да ти каже това ще те излъже, но както и да е.
Изпрати ми, ако искаш и още не си намерил човес, линк към сайта на съобщение.
Успех!

Пари предварително няма да дам на никой, така или иначе. Като видя потребителите ще пратя парите.

САЙТА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ГО ПРАЩАМ НА НЯКОЙ ЕЙ ТАКА. ОЩЕ ПОВЕЧЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИ С ПО 2-3 ПОСТА.
ЕДИНСТВЕНО НА ДОКАЗАЛИ СЕ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Ако си заинтересован ще ми пратиш поне идея за начина как ще го направиш - фейсбук страници ли имаш, мрежа от сайтове или сайт в който ще рекламираш, ще правиш кампания в някоя рекламна мрежа или пък ще спамиш по форуми и директории.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Това се прави на есен, сега идва лято и едва ли някой му е до образование, освен на кандидат студентите. Ако имаш желание може да го пратиш и на мен. Може да се измисли нещо.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Това се прави на есен, сега идва лято и едва ли някой му е до образование, освен на кандидат студентите. Ако имаш желание може да го пратиш и на мен. Може да се измисли нещо.

Иамш поща, като стар член на форума.

И до момента нито едно сериозно и смислено предложение. Това трябва ли да означава, че всечки които ми предложиха банер реклама очакват, че няма да ми се получи и регистрация от там?

И между форума е направен така, че да може да се пише абсолютно целогодишно. Не е от типа на: Трябва ми тема за Чичовци на Вазов. Пратете ми и да чака някой да я копне от другия сайт с темите, защото го домързяло да напише в гугъл.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Не знам какво да ти кажа, на първо четене ми се видя малко объркващо, с много ненужни неща, като например футболни прогнози или теми за спортни олимпиади. Нямат общо с образованието. То е малко суха тема и както написа за темата за Чичовци, еми то това се търси в тази ниша или дипломни работи или подобни.

Ако ми позволиш мога да ти кажа какво бих направила аз.

Махам новините от сайта и ги слагам във форума, да ги коментират хората. Намалявам броя на под-форумите в първата секция. Остявам само две - за сайта и награди, като дабавям една за - представи се - някой ако иска да го направи.

Следващата секция я оставам като добавям първа под-тема - новини, тия от сайта демек, като дублирам точките за награди. Ако се коментира там и новините и статиите са уникални, може да има много голям ефект и за потребители и за търсачки.

Следващите две секции ги махам, според мен са малко странни за такъв форум. Такива като форумни игри бяха на мода 2007 и не носят нищо положително като информация. Такива като кофа, спам и архив също. Архив се прави след поне десетина хиляди теми.

Правя нова секция за есета, теми и дипломни работи, точно там е големия трафик. Примерно бих направила да се купуват с точки. Така ще накараш някой мързелив да ти коментира другите теми.

Календар е добра идея, може да го сместиш във форума като събития, мисля че го има в пхпбб, ако не със сигурност има модул за целта.

И последно кариери ти води към друг сайт, което не помага нито на потребителите, нито на другия сайт с тая котва.

Ако имаш някакви въпроси пиши.

Успех!
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Не знам какво да ти кажа, на първо четене ми се видя малко объркващо, с много ненужни неща, като например футболни прогнози или теми за спортни олимпиади. Нямат общо с образованието. То е малко суха тема и както написа за темата за Чичовци, еми то това се търси в тази ниша или дипломни работи или подобни.

Ако ми позволиш мога да ти кажа какво бих направила аз.

Махам новините от сайта и ги слагам във форума, да ги коментират хората. Намалявам броя на под-форумите в първата секция. Остявам само две - за сайта и награди, като дабавям една за - представи се - някой ако иска да го направи.

Следващата секция я оставам като добавям първа под-тема - новини, тия от сайта демек, като дублирам точките за награди. Ако се коментира там и новините и статиите са уникални, може да има много голям ефект и за потребители и за търсачки.

Следващите две секции ги махам, според мен са малко странни за такъв форум. Такива като форумни игри бяха на мода 2007 и не носят нищо положително като информация. Такива като кофа, спам и архив също. Архив се прави след поне десетина хиляди теми.

Правя нова секция за есета, теми и дипломни работи, точно там е големия трафик. Примерно бих направила да се купуват с точки. Така ще накараш някой мързелив да ти коментира другите теми.

Календар е добра идея, може да го сместиш във форума като събития, мисля че го има в пхпбб, ако не със сигурност има модул за целта.

И последно кариери ти води към друг сайт, което не помага нито на потребителите, нито на другия сайт с тая котва.

Ако имаш някакви въпроси пиши.

Успех!

Благодря за анализа.Ще напиша отговор на лично съобщение, за да не разводняваме темата.

Получих 1 предложение с което се съгласих. Направихме нещо като бартер с човека, но продължавам да търся оферта по същество.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Колега, разгледах внимателно форума и цялата платформа. Не виждам причина да не публикуваш линк към него директно в темата, за да може всеки заинтересован да ти отправи предложение. Моето умишлено го отправям тук.

В платформата има много потенциал, но изисква и много работа (не само уебмастърска). Според мен, за да стигнеш до това "Дай ми Х*20ЛВ и аз ще ти докарам 20 потребителя по У начин." имаш да извървиш още няколко стъпки, защото най-важното за успеха на един форум са правилно подбраната аудитория и съдържанието, което да задържи тази аудитория. Ето как виждам етапите на работа, които да те доведат до успех:

- ясно формулиране на целите и задачите на цялата платформа - на този етап и структурно, и съдържателно тя е доста объркваща.
- ясно формулиране на таргет групите - към ученици ли си насочен, към родители или към учители, или към всички. Откровено казано, не става ясно. Имаш секции, които биха били страшно интересни за родителите, но по никакъв начин не биха заинтригували тийнейджър. В същото време виждам, че темите са насочени към децата. Добре би било ясно да се определи кого целиш да докараш във форума. Така човекът, който ще го популяризира, ще знае към кого да насочи усилията и рекламното си облъчване. Пак тук - таргет групите ще определят и правилната структура. Ако ще целиш ученици, то какъв е смисъла да имаш секция за начално образование - само родителите биха чели и писали в нея.
- структуриране на форума, съгласно интересите на потенциалните участници в него - секциите е добре да се премислят и създадат така, че да имат реален потенциал за развитите. Например ако направиш един подфорум само за кандидатстване след 7 клас по градове, ще имаш огромен интерес, защото това е важна тема и всяка година нови хора ще четат, приемаме, че ще се и регистрират и ще коментират, а евентуално дори ще останат лоялни към форума.
- съдържание на форума - именно то ти е ключово, за да накараш някой да се зачете и вземе участие. На този етап всички теми ми звучат малко като оффтопик. Страшно много липсва любопитно и качествено съдържание в темите към момента. За да те откриват хората в търсачки (което ти е важно във всеки един момент) е добре да имаш уникално и качествено съдържание не само в секции "Статии" и "Новини". Виждам тема за състезания и споделен опит от тях. Чудесно, но колко от учениците в горен курс ходят на такива състезания? Да кажем, че 0,1% от гимназистите се вълнуват от това. Но, повярвай ми, 95% от същите тези деца си задават въпроса "защо, по дяволите, ми се налага да уча органична химия".
- отстраняване на печатни и граматични грешки - адски важно е човекът зад името admin да пише грамотно във форум за образование
- популяризиране на форума - тук вече варианти различни.

Това е моето конкретно предложение за развитие и успешно популяризиране на твоя форум. Ако имаш интерес, може да продължим разговорът си на ЛС, за конкретни действия, планиране, цени и т.н.

Аз самата смятам, че при така построена платформа, ако ти предложа друго ще постигнем само едно: аз ще загубя много време, а ти много пари. Защото дори и да доведем хората, остава главният въпрос, как ще ги задържиш?

Пиша всичко това съвсем добронамерено. Липсва ни една такава платформа, липсва ни изобщо разговор за образованието във всякакъв вид. Поздравявм те, че си се захванал с тази трудна задача и оставам на разположение, ако искаш да продължим комуникацията.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Благодаря за отделеното време и за анализа. Форума е насочен към учениците. Не виждам разделите които ще привличат само родители, освен началното образование, което си е там, за да изглеждат завършени разделите.

В момента наистина офтопика е по-развит, поради липса на съдържание в другите раздели. Опитвам се да пускам някакви теми, но към момента са малко, да.

Разделите са все още твърде празни, за да добавям каквито и да е нови, в бъдеще със сигурност ще има, но за целта трябва да се генерира съдържание.

Цялата структура, наистина, явно е леко неясна и още днес ще се постарая да събера всичко в една тема и да сложа видим линк към нея.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Прати ми линк на ЛС ако може. После евентуално може да измислим нещо.
 
От: ТЪРСЯ: Човек за РЕКЛАМА на форум. /нестандартна оферта/

Прати ми линк на ЛС ако може. После евентуално може да измислим нещо.

Имаш ЛС.

10 символаа
 

Горе