Тайни оферти от мобилните оператори

Leverage

Well-Known Member
Някой ползвал ли е от така наречените от потребители "тайни оферти" от мобилните оператори при преминаване от един към друг за мобилни тарифни планове? Чувам, че в момента се "избиват за крадене на клиенти" с неограничени безплатни минути към всички мрежи в страната и 2-3 к мб на максимална скорост при такси 10-20 лв.

Скоро ми изтича договор към Виваком. Може и някоя оферта да кажете за подновяване евентуално, ако в близките месеци сте подновили и сте доволни от плана.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Това е възможно най-тъпия въпрос.
Научете се, че офертите са индивидуални и няма как да получиш отговор.
Не само за "тайните" а изобщо за всички оферти.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Аз съм от години на безсрочен. Когато си искам мога да ги разкарам, и не излиза по-скъпо от това да си на някакъв си "супер" тънък план..
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Откакто има изобщо мобилни оператори в България, съм бил абонат на всички, винаги лоялен клиент и на тарифни планове с високи такси, а индивидуална оферта още не са ми правили. Та това "а изобщо за всички пканове" явно само на теб го предлагат.:)
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Аз пък съм на срочен. Не бих могъл да понеса идеята да нямам гарантирана услуга за бизнеса ми, а и цените са по-добри, поне за мен.
Относно офертите - Uphero е напълно прав - те са индивидуални. Отиваш и говориш, като гледаш кое ти е важно - ако не бъркам, за интернет май Виваком бяха най-добри.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Аз съм от години на безсрочен. Когато си искам мога да ги разкарам, и не излиза по-скъпо от това да си на някакъв си "супер" тънък план..

Да, вариант е и на безсрочен да остана, ако не подновя договора. Обаче ми стана интересно за смяната на операторите...
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Аз пък съм на срочен. Не бих могъл да понеса идеята да нямам гарантирана услуга за бизнеса ми, а и цените са по-добри, поне за мен.
Относно офертите - Uphero е напълно прав - те са индивидуални. Отиваш и говориш, като гледаш кое ти е важно - ако не бъркам, за интернет май Виваком бяха най-добри.

При подновяване това, че предлагат много тарифни пканове не значи, че е индивидуален план! Просто ти казват какви има в момента. Чета по темата сега в един друг форум. При прехвърляне от един на друг оператор наистина има индивидуални оферти...Явно новите абонати са им важни.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Е как да не значи, след като моите условия ги няма в нито един техен план?
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Е как да не значи, след като моите условия ги няма в нито един техен план?

Бизнес тарифен план ли е? На фирма или на физическо лице?
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

На фирма. И да, бизнес тарифен план, който го няма в официалните им оферти.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

На фирма. И да, бизнес тарифен план, който го няма в официалните им оферти.

Грешката е моя! Трябваше да напиша в темата, че става въпрос за оферта за физическо лице. Благодаря за мненията! :)
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Най-доброто решение е да отидеш в офиса на всеки един от операторите и да попиташ лично какво могат да ти предложат като тарифен план, като си кажеш и твоите условия- за 1 или за 2 години, с интернет или без, с телефон или без и т.н. Защото всички започват със супер оферти, който са задължително за срок от 2 години. Преди време аз смених оператора си, като отидох при този, който ме обслужваше и заявих намерението си. Тогава започнаха да ми предлагат различни варианти, за да ме задържат. И накрая като казах, че наистина ще отида при друг оператор ми предложиха нещо наистина като последна резерва от възможности и то на много изгодни условия, като това последно предложение наистина не се обявява публично. Но аз вече бях решил и се преместих. Пък индивидуалните планове не знам колко са индивидуални, защото има планове, които са били на промоция преди месеци и сега разбира се, че няма да съществуват. Но задължително трябва да се чете текста с дребен шрифт преди подписването на нов договор!
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Винаги първо ме питат дали съм им клиент и ако съм ме проверяват и има отстъпки и специални предложения на базата на това колко техни услуги ползвам и от колко време съм им клиент.
Последно ми намалиха с 2 лева месечната такса за нов номер, виж вече теб ако те взимат за лимонка и те цакат е друг въпрос. Затова ако имаш познат най-добре.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Отдавна няма дребен шрифт в договорите. Напротив...
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Някой ползвал ли е от така наречените от потребители "тайни оферти" от мобилните оператори при преминаване от един към друг за мобилни тарифни планове? Чувам, че в момента се "избиват за крадене на клиенти" с неограничени безплатни минути към всички мрежи в страната и 2-3 к мб на максимална скорост при такси 10-20 лв.

Скоро ми изтича договор към Виваком. Може и някоя оферта да кажете за подновяване евентуално, ако в близките месеци сте подновили и сте доволни от плана.

След 2-3 години такива оферти ще има в основните планове на всичките мобилни оператори. А иначе ъпхиро ти каза, офертите са персонални. И са точно с цел "крадене на клиенти" или задържане на съществуващи. Цените се определят според това кой е по-добър търговец, а минутите и МБ са според потреблението.

Цялата тая галимация е с цел да се източат колкото може по-високи такси докато се стигнат европейските цени на мобилните оператори.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

Да допълня и при трансфер Теленор -> Виваком таксата ми е на 50% за първите 2 години.
 
От: Тайни оферти от мобилните оператори

След 2-3 години такива оферти ще има в основните планове на всичките мобилни оператори. А иначе ъпхиро ти каза, офертите са персонални. И са точно с цел "крадене на клиенти" или задържане на съществуващи. Цените се определят според това кой е по-добър търговец, а минутите и МБ са според потреблението.

Цялата тая галимация е с цел да се източат колкото може по-високи такси докато се стигнат европейските цени на мобилните оператори.

Дано да си прав. От 8 г. имам карта на Виваком. Не ми се играят игрички със смяна на оператора. Ще видя какво ще реша. И все избързвам с подновяването на договора. Този път ще изчакам да видя дали ще предложат нещо :)
 

Горе