Така се прави бизнес!

bioz

Active Member
https://www.linkedin.com/pulse/за-това-че-iris-е-копие-на-flux-daniel-georgiev

Напоследък получавам доста съобщения и e-mail-и от различни хора, които с насмешка и подигравка ми показват f.lux и ми казват колко съм тъп и че това вече е измислено.

Не знам как, но наистина ли си мислите, че съм толкова тъп, че да не си проучвам пазара и нишата постоянно? Смисъл дори и да разбирате повече от мен от науката за очите и за светлината, хванете и направете нещо по въпроса и вие.

И понеже ми писна да отговарям на всеки поотделно:
1. Ако нямаш конкуренция значи това, което правиш не струва и няма нужда от него.
2. f.lux е проект на 8 години, Iris само на 1 и го разцепвам по всички показатели.
3. Създателите на f.lux са създателят на Picasa и жена му, този човек е милионер и за това може да си позволи да прави напълно безплатен продукт. Аз съм някакво момче от България дето си брои всяка стотинка, правя Iris на 10-годишният ми компютър и просто се опитвам да направя нещо хубаво.
4. Няма как всичко в Iris да е безплатно точно поради горната причина. Нито има кой да ми плаща квартирата, нито има кой да ми плаща храната, нито има кой да ми напише кода, да ми направи дизайна, маркетинга, туториалите и да помага на потребителите. Всичко аз си го правя с много желание и много лишения.
5. Заради този проект си зарязах работата, университета, приятелите и режа по един вагон жени всеки месец. Може да си хейтвате, но аз ще го направя. И ще го инсталирам на всеки компютър дето го има на тая планета и ще помогна на много хора. Образовайте се малко преди да се изказвате неподготвени.
6. Ебете си майката.

Вече ако някой ми се прави на много знаещ и велик и ми се подиграва ще получава този статус.
Времето ми е ценно и нямам време да ви се обяснявам.

И не го приемайте лично. Нямам нищо против вас. Даже ме мотивирате да съм по-добър в нещата, които правя, за което ви благодаря. Просто не заслужавате доброто ми държание.

For English, just fuck you

Та по темата Вас като ви разобличат, че крадете идеи засягате ли се или се правите на луди?

И най-важното от кога програмистите са станали такива ебачи?
 
Имам спомен че някъв ненормалник се канеше да инсталирал тая глупост на всеки компютър.
 
https://www.linkedin.com/pulse/за-това-че-iris-е-копие-на-flux-daniel-georgiev



Та по темата Вас като ви разобличат, че крадете идеи засягате ли се или се правите на луди?

И най-важното от кога програмистите са станали такива ебачи?

Какво означава крадене на идеи? След като Apple изкараха Iphone и Ipad и всички производители тръгнаха след тях, това крадене на идеи ли е... това се нарича конкуренция.

AMD крадци ли са или конкуренти на Intel.

Chrome, Mozilla, Opera, Safari крадени идеи ли са или конкуренция на IE?

90% от предприемачите не са открили топлата вода, а са наложи вече готов модел за генериране на приходи.

Grabo да не е иновативен бизнес модел създаден от предприемчиви българи?! Отново е идея взаимствана от вън.
 
Нещо не се разбрахме ама айде, то и без това няма кво да коментираме с човек дето смята, че да браузъра и телефона и процесора са ебахти иновациите :)
Да си видял да съм споменал някъде в коментара ми, че са иновации?
 
Да де разбрахме се, кажи ся и ти ли режеш по един вагон жени на месец?
Женен с дете, нищо не ми трябва да режа.
 
Това е същия тип, който поства подобни "статии" в linkedin :D

и отдолу пише коментари от типа:

"Защо не обичате държавата, в която сте родени? Защо не харесвате и хората, които живеят в нея? Защо заедно не оправим нещата вместо да мрънкаме и да се сочим с пръст? Защо?"

"Аз си мисля, че повече хора трябва да се бият в гърдите, защото знаете ли какво става с детето, на което постоянно повтаряш, че е тъпо и за нищо не става? - То става тъпо и за нищо не става LinkedIn, мениджъри, хора от високи позиции, шефове... Вие не сте лидери пичове. Затова по-малките деца пишат на мен и ми благодарят всеки ден, въпреки че съм никой. Може да сте всякакви, но не вдъхновявате никой."

Тотален кретен е този :D
 

Горе