Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

harkon

New Member
The often aggressively authoritative Bulgarian Finance Minister, Simeon Djankov, gave advance notice this week that he has the gambling industry and investors in his sights with plans for new, and as yet unspecified, levels of taxation.

The minister is already taking flak for his proposals to impose taxation on all bank deposits, and his policy of taxing all forms of income in the cash-strapped Eastern European country.

Asked to comment on threats of large-scale public protests over the new tax regime, Djankov replied: "Let them come."

However, by May 2012 the government appeared to have accepted advice that few foreign operators would seek licensing at those sort of tax levels, and the proposed tax rate was slashed by fifty percent.

Source
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Този няма спирка. Такава мазна пиявица досега не е имало.

408600_10151041873881981_1334027293_n.jpg
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

преди малко казаха по нова няма да има облаане печалба от хазарт тото лотария или комар:)
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

преди малко казаха по нова няма да има облаане печалба от хазарт тото лотария или комар:)

Тук не става въпрос за облагане на печалба.

In March this year the Bulgarian government approved the regulation and licensing on online gambling in the country, but proposed a ruinous 15 percent tax on operator turnover.

Явно не си чел много внимателно първия път. :lol:
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

цк аз съм руски възпитаник енглиша ми е.......:)
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Да се пълни хазната няма лошо, но това не става чрез постоянно въвеждане на нови данъци и увеличаване на вече съществуващите. Така най-много да вкарат още по-голяма част от бизнеса в сивия сектор и накрая дори да съберат още по-малко пари. Но това правителство явно просто толкова си може. Добре, че изборите са скоро. Само се надявам този път да спечели някой друг, че със сегашното правителство просто няма как да мръднем от последното място във всички европейски класации. Ще сме водачи само в тази за смъртността.
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Сигурно ви омръзна да казвам, че трябва да се съкрати законодателството, да се направи по-лесно спазването на законодателството. Обаче точно това е решението за повече пари в хазната. Ако се увеличи данъчната тежест и се увеличи административната (или не се намали) ефектът ще е по-малко пари в бюджета. Защото хората ще се откажат да работят за държавата.

Май единствения начин да се освободим от европейското робство е да изчакаме икономическата катастрофа. И за да не се налага да чакаме дълго, нека оставим законодателите да гласуват каквото си искат. В крайна сметка ще отрежат клона, на който седят и европейската империя на злото ще бъде ликвидирана (цената обаче ще е жестока).

Сега гледам по новините - майките пак протестират, искат още пари. Проблемът е, че за да може държавата да даде пари, първо трябва да вземе.

2qk6nme.jpg

На картинката: "Аз съм от правителството, аз съм тук за да помогна".

... democracy inevitably ends when 51% of the people find they can vote themselves benefits which must be paid by the other 49%...

"When the people find that they can vote themselves money, that will herald the end of the republic." - Ben Franklin

Относно краха на демокрацията писахме в тази тема.
 
Последно редактирано:
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

цк аз съм руски възпитаник енглиша ми е.......:)
Рицаря на белите дами много държи да не го вземат за българин. И затова общува главно на английски, представяйки си, че не е в български форум. Другата му форма на общуване е символна - с картинки. Символното общуване с картинки при някои хора е признак на оставане в детството -когато са събирали Телетъбиси и подобни, признак на нежелание и невъзможност за приемане на жестокия околен свят, признак за много трудно отваряне и формиране на шестата чакра.

майките пак протестират, искат още пари.
То виж, че "предприемачи" искат пари, та какво остава за майките! :confused:

Българската бюрокрация порасна и надмина родителя си - руската бюрокрация от края на XIX век.
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Аз не допусках, че ще имат глупостта да въведат този данък, ама явно са закъсали за пари.
Щото икономиката не се стимулира с рязане на лентички и биене по широките космати гърди,
а с реални реформи и справедливост, които липсват в Бг.
 
От: От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Рицаря на белите дами много държи да не го вземат за българин. И затова общува главно на английски, представяйки си, че не е в български форум.[/URL].

Гнусният копрофил, Вискяр Бг, се опитва да разнесе вонята си в поредната тема, засегнат от слабата си езикова култура.
Вониш безрезултатно, форумен копрофиле.
 
От: От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Аз не допусках, че ще имат глупостта да въведат този данък, ама явно са закъсали за пари.
Щото икономиката не се стимулира с рязане на лентички и биене по широките космати гърди,
а с реални реформи и справедливост, които липсват в Бг.

Целта е да източат абсолютно всичко възможно и в този смисъл няма данък, който да не наложат.
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

преди малко казаха по нова няма да има облаане печалба от хазарт тото лотария или комар
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Ще има, ама ще ги въведат някой друг път. За сега само облагат някои лихви. Въпрос на време е идиотите да гласуват за някой, който им обещава, че ще им помага.
2qk6nme.jpg

На картинката: "Аз съм от правителството, аз съм тук за да помогна".
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Само да не облгат капиталовата печалба на борсите, че 3но облагане вече ми се случва :D
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Само да не облгат капиталовата печалба на борсите, че 3но облагане вече ми се случва :D

Не се оплаквай Блеки всички сме така дето ни хванат гледат да ни преджобят. Това е новата схема 1 лв. за тебе 1 лв. за Бойко. :mrgreen: Сега трябва да се радваш щото вторият мандат ще стане 1 лв. за тебе 2 лв. за Бойко. :mrgreen:
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Хаха, бе още не е станало лев за 2, ама като нищо може вървим на там. То целия свят гони тази линия, ей на вече гласува данъци по банковите транзакции в ЕС.
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

Е, как да не е лев към два? :-o
След като държавата прибира повече от две трети от създаденото под формата на преки и непреки данъци, акцизи, глоби и такси! :twisted:
Нали го смятахме в някоя от темите.

Всъщност, мисля, че от доста време е лев към три.
Така че, вица за баничката е доста некоректен и остарял по същност.
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

E аз за борсата говорех там е 10% корп. данък 5% дивидент и сега ако бяха сложили едни 10% капиталова печалба - яко 3но облагане щеше стане :D
 
От: Таксите на Дянков уплашиха и големите казина

В момента данъчната тежест в България е почти 1:2 (държавата прибира половината). Това за ниския данък, който бил само 10% са митове, реалната данъчна тежест е четиридесет и няколко процента минимум (ако бачкате на трудов договор).
 

Горе