Конкурс за: Татуировка на ръката

nekakav

Active Member
Рейтинг - 100%
16   0   0
Здравейте.
Искам да си направя татуировка на лявата ръка от под рамото до лакътя (ръкав на бицепса и трицепса - https://imgur.com/MSMOvj8 ). Като основен компонент желая да бъде часовник тип "скелетон" (да му се виждат чарколяците). Часовникът символизира времето, както се досещате. Напредвайки в житейския си път, желая това да ми напомня, че времето трябва да се цени. Със сигурност ще асоциирам рисунката с фразата на Левски - "Времето е в нас и ние сме във времето. То нас обръща, и ние него обръщаме". Самата фраза също може да се вкара по някакъв начин в татуса, но не е задължително, особено ако няма да стои естетически добре.
Отворен съм в цялата концепция да присъстват и други второстепенни елементи - рози, очи, черепи, пламъци - стига цялостно да изглежда добре и да има символика, разбира се.
Като изискване за изображението е да бъде в 2D формат, така че да може да се принтира и наложи върху ръката. Освен това бих искал и примерен колаж върху ръката (снимки на ръката - тук и тук).
Дизайните трябва да са авторски.
Може да са черно бели, може и с цвят.

1. Начало на конкурса: 19.02.18г.

2. Краен срок на конкурса: 03.03.18г.

3. Дата за обявяване на победител: 12.03.18г.

4. Награда: 100 лв

Ето някои подобни татуировки, които ми харесват:
https://imgur.com/bC477WE
https://imgur.com/TLZm3t0
https://imgur.com/LMitJsr
https://imgur.com/KUHdQdp

Ако някой смята, че по-подробна информация за мен ще го вдъхнови - нека пита в темата или на лично.

Поздрави!
- Борислав, 0899 506 390
 
Последно редактирано:
Не, че нещо, ама по-добре остави тая работа на татуиста. Отиваш при него - казваш му искам това-това и т.н. да стои така и все пак те са си художници ще ти го нагласят, както искаш да бъде. Сега може би ще ти излезе по-скъпо, ама нали знаеш - татуса е за цял живот. По-добре плати ХХХ лева, ама да ти е кеф да го гледаш.
 
Не, че нещо, ама по-добре остави тая работа на татуиста. Отиваш при него - казваш му искам това-това и т.н. да стои така и все пак те са си художници ще ти го нагласят, както искаш да бъде. Сега може би ще ти излезе по-скъпо, ама нали знаеш - татуса е за цял живот. По-добре плати ХХХ лева, ама да ти е кеф да го гледаш.

Махат ги татусите вече;), ама боли здраво и е по-скъпо и по-продължителна процедура от колкото когато ти я правят:)
Колегата търси идеи просто и визуализация, ако татуиста му предложи 10 варианта примерно, доста солено ще му излезе според мен, а с конурс излиза по-на сметка , друг е въпроса дали тук ще получи достатъчно предложения.
 
Татуса ще бъде консултиран и с татуиста. Много е възможно и той да направи някакви корекции. Както каза колегата @Websolut, обаче ми се иска да ида с някакви варианти на база, на които да се говори.

офф/ @traiki с тебе на една дата сме се регистрирали тука, това прави ли ни форумни близнаци :D /офф
 
Другият месец заминавам дългосрочно в чужбина и искам преди това да осъществя тази идея. Предвид недотам стандартното задание (лого, банер, визитка) ще помоля, ако някой смята да се включи - да даде индикация, за да мога в противен случай да търся други варианти. :)
 
Здравей, аз ще се включа, но в момента работя по други проекти, които трябва да свърша, така че предполагам след 2-3 дни ще мога да кача моето предложение.

Другият месец заминавам дългосрочно в чужбина и искам преди това да осъществя тази идея. Предвид недотам стандартното задание (лого, банер, визитка) ще помоля, ако някой смята да се включи - да даде индикация, за да мога в противен случай да търся други варианти. :)
 
Здравей, ето моето предложение, но задължително ще има нужда от преправяне. Съдържа часовников механизъм, рози, но не разцъфнали, цитата, който си посочил и три лъва. Наложил съм го на ръката за да добиеш представа приблизително как ще изглежда. Ако стилът ти харесва ще го направя по-детайлен и с по-ясни линии. Ако не, моля за насоки :)
Jhw2tkk.png
 
Според мен трябва да е нещо по-семпло, иначе стои малко претрупано, трудно е да се постигне баланс.
Аз винаги съм харесвал татуировки които почват от гърдите и се качва на рамото, затова ще я сложа на гърдите с опция да продължи към рамото, малко е недовършена, може да се добави и надписа отдолу и някой орнаменти - бодли , житни класове, листа нещо от този род.
Дайте съвети, какво би стояло добре около всичко това, без да изглежда прекалено?

Вкарал съм малко символизъм свързан с Левски освен лъвът.
Ключът е символ на обвързаността ни с времето, той е както на часовника за навиване така и на лъвът....

В крайна сметка може и на рамото, то важно е идеята, татуиста със сигурност ще го пресъздаде през своето виждане.

eR32U9U.jpg
 
Последно редактирано:
По трудно е от колкото очаквах, респект пред татуистите, определено си трябва опит
Иначе е приятно да се експериментира, не знам какво се получи, ама излезнах леко извън рамките:) и не стана точно както исках, ама какво да се прави, дано поне придобиеш лека представа за това което искаш или не искаш:)

eR32U9U333.jpg
 
Последно редактирано:
@red , харесва ми много даже твоя проект. Не знам дали лъвът не измества акцента от часовника, но честно казано ми допада. Харесва ми и символиката на неразцъфналите рози, и на двете лъвици.
@Websolut идеята на ръкава е да е плътен, дали със светлосенки, дали с орнаменти, трябва да бъде запълнено. Освен това на този етап поне не съм склонен да разширявам зоната за татуса :) А самите елементи идват твърде семпли. Сигурен съм, че така ще станат по-бързо и лесно, но за нещо, което ще ми седи цял живот на тялото не желая да става бързо и лесно, а качествено и въздействащо.

Съкращавам срока до 03.03.18г. , защото и заминаването ми се изтегли по-рано.
Ще се радвам, ако видя и други предложения.

Поздрави!
- Борислав, 0899 506 390
 
@nekakav Да мойта грешка е, че си играх да рисувам чаркове, стрелки, лъвове и използвах няколко готови четки, а май по-добре става като се сглобят готови елементи, защото просто нямам опит в рисуване на татуси, сега като го погледна вярно е малко разпокъсано:)

Със сигурност ще направя още един опит като имам време.
 
По трудно е от колкото очаквах, респект пред татуистите, определено си трябва опит
Иначе е приятно да се експериментира, не знам какво се получи, ама излезнах леко извън рамките:) и не стана точно както исках, ама какво да се прави, дано поне придобиеш лека представа за това което искаш или не искаш:)

Виж файлът 16288
Това е гадно, ти с Васил Иванов Кунчев ли се ебаваш за някоя стотинка?
 
Здравей, направих доста корекции, като се стремях на не се загуби визията на първоначалния вариант. Часовниковият механизъм е преработен и сега изпъква като основен елемент. Вътре в него съм вкарал елементи от лъвовете, както и други допълнителни елементи по целия дизайн за да придобие хомогенен и завършен вид. Вкарал съм и допълнителен елемент от герба на България и датата на създаването и - 681. Стори ми се подходящо, но при желание може да се премахне или да се замени с друг елемент. Може да се добавят или премахват всякакви елементи ако не ти допадат. Линиите вече са плътни и ясни. От тук нататък трябва да си каже думата човека, който ще я прави и ако реши , че е необходимо, да добави свързващи елементи за да се получи като цял елемент увит около ръката. Отново съм наложил изображението върху ръката за да се види горе долу как би трябвало да изглежда.
LnzfbuI.png
 
Победител в конкурса е @red с втория вариант на дизайна. Акцентът е върху часовника, надписът седи добре, неразцъфналите рози символизират каквото трябва, закодираният лъв и лъвица също адски много ми допадат.
Дизайнът на @Websolut също не е лош, но ми идва твърде мрачен. Много асоциации със смъртта, освен това часовника не е толкова ключов акцент, колкото в другия дизайн.

Благодаря и на двамата за участието, ще постна снимка като стане готов.
Поздрави!
 

Горе