Тая държава много папа!

dalasweb

Well-Known Member
Та един колега, който е на държавна работа реши да вади някой лев от интернет адценсе и т.н.Но уви не може,защото трябва да си регистрира фирма и има няма печалби за дължително да си плаща осигуровките за две минимални заплати.Погледнато логично плащаш две осигуровки -взимаш две пенсии- но ,не е било така.Някакъв процент към пенсията се слагало ужжжжжжжжжж.Осигурен е от държавната работа и още веднъж къде го дават!!!!!!!!!!!!!Отказа се !
 
От: Тая държава много папа!

каква фирма те гони? И като плямпате толкова за адсенс, досега има ли някой глобен!?!?!??!?!?!? и на хепи му го задавах тоя въпрос, и на другите дето пискат за данъци да си плащаме, никой нищо не ми отговори, поради една проста причина - никой не го гонят за адсенс, някой умишлено уплаши толкова хора и се прецакаха да си декларират данъците пред тая пумия, наречена нап. Аз съм казал, че в затвора ще лежа, но данъци няма да плащам на тия катилници.
 
От: Тая държава много папа!

ок това за адценс го разбрах.Повечето го правят нелегално
Въпроса ми беше ,защо ще се осигуряваме на 2 места - а шъ вземем една пенсия!
 
От: Тая държава много папа!

Не може да получаваш две пенсии. Реално ако работиш и си осигуряван на две места, ще получаваш по голяма пенсия (ако искаш си ги дели на 4 пенсии) и по бързо ще стигнеш до нужния стаж за пенсия. Лично аз въобще не смятам да разчитам на пенсия (ако съм жив и здрав до пенсията де), защото с 200 лв пенсия (ако взимаш 200 лв. пенсия си егати богатия дядо) не може да се живее като човек ...
 
От: Тая държава много папа!

И според мен пенсионното осигуряване е таш*к работа. Ако не сме успели до 60 години да сме направили така, че да не зависим от пенсия, то дали ще вземаме 200 или 400 лева е все същия чеп! За здравното осигуряване по-добре да не казвам нищо ....
 
От: Тая държава много папа!

Не може да получаваш две пенсии. Реално ако работиш и си осигуряван на две места, ще получаваш по голяма пенсия
значи двама души се осигуряват и после взимат примерно всеки по 200 общо 400
а на мен шъ ми дават 200+ нещоси допълнително.
Ами нали се осигурявам на две места, като за двама души и сумата е равна
 
От: Тая държава много папа!

Не може да получаваш две пенсии. ...

На теория, според сегашната система по младичките точно две пенсии би трябвало получат, най малко:)
Обаче няма още пенсионирани по тази система, така че на практика не се знае какво ще е с тези безкрайни и разнообразни кризи ....
 
Последно редактирано:
От: Тая държава много папа!

Тоя твоя авер щом се осигурява през държавната работа, май няма нужда и през фирмата да се осигурява или бъркам?
Всмисъл в тоя случай не се ли плащат осигуровки само върху печалбата? И ако няма печалба - не се плаща нищо?
 
От: Тая държава много папа!

Тоя твоя авер щом се осигурява през държавната работа, май няма нужда и през фирмата да се осигурява или бъркам?
Дори и да си осигурен от държавната работа ,пак ти искат осигуровки и за фирмата.Затуй таз държава папа!

Всмисъл в тоя случай не се ли плащат осигуровки само върху печалбата? И ако няма печалба - не се плаща нищо?

Би трябвало да си плати само данък печалбата,но уви щом фирмата е работеща имаш-нямаш оборот си плащаш осигуривките.Или затварях фирмата отчитах нула доход - и не ти искат никакви осигуровки.И днеска пак си говорехме бил осигурен и кам някаква си доброволно, задължителна и той не знаел какво.Егати и държавата хем доброволна хем задължителна!
 
От: Тая държава много папа!

Тва за "Егати и държавата..." още Нейчо Неев го бе казал :) Ама замисли се и ти какво изрече.
 
От: Тая държава много папа!

Винаги си плащаш. И аз съм с трудов договор и имам 2 граждански на всеки 3 месеца през цялата година. Наскоро обмислях да си правя фирма за да започна една дейност НО като разбрах, че на всеки месец с началото на месеца се дърпам назад с 130-140 лв. (без да броим счетоводител) които ще си ги получа виждаш ли един ден като съм ПЕНСИОНЕР (а ако умря ко става с тия двойни-тройни осигуровки) щял съм да си ги получа.... Дайте ми ги сега тия пари да си завъртя по някакъв начин докато съм млад (под завъртане се има предвид бизнес а не изпиване и пилеене на парите) пък като се пенсионирам няма и лев да искам от държавата ....
 
От: Тая държава много папа!

Бъркате нещо бре... почти съм сигурен :) Тия 130 лв на месец за какво са? Като управител на фирма?

Имам познати, дето са така - на постоянна работа и с фирма, дето си седи, без да минават приходи през нея... доколкото знам не плащат нищо.
Или пък ако имаш няколко фирми - осигуряваш се по веднъж през всяка?
 
От: Тая държава много папа!

Бъркате нещо бре... почти съм сигурен :) Тия 130 лв на месец за какво са? Като управител на фирма?

Имам познати, дето са така - на постоянна работа и с фирма, дето си седи, без да минават приходи през нея... доколкото знам не плащат нищо.
Или пък ако имаш няколко фирми - осигуряваш се по веднъж през всяка?
За осигуровки, аз също давам по 110 лева всеки месец.
 
От: Тая държава много папа!

Хубу де, ама става въпрос ако вече си осигурен от друго място - тогава пак ли трябва да се осигуряваш през фирмата? Дори и да няма доходи?
 
От: Тая държава много папа!

Имаш нямаш доходи се осигуряваш!
Затова папа държавата!
 
От: Тая държава много папа!

яко копаят дъното тия кретени. добра приятелка на жената работи във финансовата администрация на тази коака - държава. та тя била много притеснена, защото 2мата и шефа над нея били си подали оставката, защото ги карали да подписват некви далавери. а тези които са пък над тях по това време ги нямали и били някъде си по конференци и други глупави мероприятия. и естествено те си поддали оставките. не им се ходи в пандиза, пък и то вече лапачката е явно само по готните позиции вече. кранчето спира от много рано рано, преди да стигне някои по долните места.

Та тази държава яко го е сдухало и ако тогава е имало за всеки, който краде, то сега е само за горните нива. абе това за мен са хора с изкривени цености и са може би раждани от изроди като тях и са се гаврлили като малки. не знам след 1вия милион защо е още алчен? това е болестно състояние. и се надявам всеки да се изправи пред това, което си е заслужил с деянията си. да ги гледаме как се пържат тия нещастници.
 

Горе