Твърде бавен WP блог (godady hosting)

tihomir_wwf

Member
Здравейте,

имам 2 блога под godaddy хостинг, обаче много бавно се зареждат. Статичните ми сайтове там нямат проблеми, затова си мисля че проблема е с базите данни.

Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и как е намерил решение?

За сега съм решил да ги преместя в superhosting.bg. Лошото е, че са англоезични и незнам дали ще е добро решение :(

Благодаря Предварително за Всички Съвети!
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

ако беше дал линк към блога можеше да кажем нещо по-конкретно..
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

Лоша работа - само фавикона и празна страница ми зарежда.
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

цял ден е така (а статичните сайтове на същия хостинг нямат проблеми) :mad:

като гледам и други хора са имали подобни проблеми LINK

май не е много удачно superhosting за english сайт, ама поне ще е по-добре от сега :)
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

я си провери ерор лога да не си натрупал няколко тона логове?
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

Пуснах един тест на сайта ти за скорост. Нека спецовете по Уордпрес да кажат дали темата и настройките циклят или само хоста е причината.
 
От: От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

Пуснах един тест на сайта ти за скорост. Нека спецовете по Уордпрес да кажат дали темата и настройките циклят или само хоста е причината.
Ето и още един тест http://www.webpagetest.org/result/110209_VP_3S71/
Много голямо време за отговор на сървъра :(
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

Благодаря на всички за отговорите!

гледах error logs, но бяха disable-нати по default ... ето един сайт от статичните -------- на същия хостинг, направо лети :) точно за това си мисля че проблема е с базите данни, и да им пиша на съпорта вече е ясен отговора 'Ние проверихме, всичко е ок' :)

Май ще се сменя хостинга за блоговете, така и така по-лошо няма на къде :)

btw, някой знае ли след колко време сайта ще почне да се зарежда от новия хостинг, след като сменя Nameservers за домейна в godaddy-то?
 
Последно редактирано:
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

1 Час максимум ,даже аз като си сменям нс-тата и по-малко.
 
Определено проблема е при татенцата. Сайта буквално се влачи още при получаването на самия рекуест да се зареди. При мен това се случи за 7 секунди.
Що се отнася до DNSите. Зависи. Никой не може да ти каже с точност колко е. Ако DNS сървърите на доставчиците са настроени коректно, то те трябва да зачитат TTL стойността, която е зададена в контролния панел. Т.е. 12/24 часа, в зависимост каква цифра си сложил за А записа. През това време DNSа прави една заявка, вижда, че домейна асдф.ком отговаря на ип 123.456.789.012 и праща всички заявки към него, като се ползва кеширана стойност. Изтече ли този период от 12 часа, ще се направи ново запитване и вече ще си получи новият адрес.
За най-сигурно, остави сайта да работи както там, така и на новия сървър в продължение на 2 до 3 дни.
 
И аз имах същия проблем преди време с 1 vps, оптимизирах апаче, пхп, майскл, кеширания..(с помощта на ktomov, за което му благодаря много), но пак същото. Проблема беше решен кат смених хоста :)
 
От: Твърде бавен WP блог (godady hosting)

Абсолютно навреме идва тази темичка. Благодаря на Иво за полезния инструмент за тестване, на алегродил не ми зарежда нещо..
Тъкмо си задавах гатанката дали моят сайт ли е бавен, проблема е в интернет доставчика ми и/или имам вируси :)
 

Горе