Теглене от банкова сметка. Въпрос.

jufo

Active Member
Здравейте , въпроса ми е има ли някакъв вариант да се изтегли сума пари от банковата ми сметка от чужд човек?
В момента съм в чужбина и трябва да замина за друг град (пак в чужбина).. във FiBank в България имам не малка сума пари , който искам да изтегля по-някакъв начин.. смисъл мога ли да пратя човек , примерно ако му се изкара пълномощно.. или трябва това нещо лично да се прави в България ?
Нямам онлайн банкиране - имам само да си проверявам сметката онлайн.

И има ли начин това пълномощно да се изкара по телефона от банката или онлайн ?
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Пълномощно само ти можеш да направиш. Тоест правиш такова в чужбина и го пращаш.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Пълномощното трябва да е с нотариална заверка на подписа - в най-близкото българско консулство. Напиши всички лични данни на упълномощения, които ги има в личната карта, твоите данни, банката, IBAN, и, че изрично има право да тегли всякакви суми от сметката ти.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Пълномощно само ти можеш да направиш. Тоест правиш такова в чужбина и го пращаш.

Ок и така става.. а по-лесен вариант? Примерно онлайн или нещо по телефона да си кажа егн-то паролите и всичко ?
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Ок и така става.. а по-лесен вариант? Примерно онлайн или нещо по телефона да си кажа егн-то паролите и всичко ?

Избий си го от главата. С пълномощно от чужбина не става. Имаш 2 варианта:

1. Дебитна карта
2. Хващаш самолета за София.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Избий си го от главата. С пълномощно от чужбина не става. Имаш 2 варианта:

1. Дебитна карта
2. Хващаш самолета за София.

Самолета ще е.. ще се допитам утре до банката все пак.
Сумата не е малка..най-добре ще е да отида до БГ.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Телефонно банкиране (UserGuide). Обаче ест. се изисква предходна такава регистрация + Token Device, за да се ползва активното такова.

Банката едва ли ще даде по-различен отговор от „да сте си били направили reg за телефонно активно банкиране у BG“ или „да сте си направили не пасивно, а активно интернет е-банкиране, докато сте били тук“.
 
От: От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Телефонно банкиране (UserGuide). Обаче ест. се изисква предходна такава регистрация + Token Device, за да се ползва активното такова.

Банката едва ли ще даде по-различен отговор от „да сте си били направили reg за телефонно активно банкиране у BG“ или „да сте си направили не пасивно, а активно интернет е-банкиране, докато сте били тук“.
Благодаря за информацията.
Парадокса е че преди да замина от БГ , ходих в банката за да си направя активно банкиране.. направиха ми потребителско име и парола.. всичко точно.. това същият ден , преди да замина. Прибирам се привечер и какво да видя.. пасивно банкиране само да си проверявам сметката.. :) Чудно. Нямах време да се занимавам.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Тази регистрация не ти ли е достатъчна за да имаш активно банкиране?
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Тази регистрация не ти ли е достатъчна за да имаш активно банкиране?

Не , само пасивно е. Не мога да пращам.. само мога да си проверявам сметката.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Тая банка няма ли вариант за преводи с активация с смс, нещо за еднократно или дневно
 
От: От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Тая банка няма ли вариант за преводи с активация с смс, нещо за еднократно или дневно

Преди 10 мин. говорих с тях.. нямат такава опция , имат само по телефона.. и съм трябвал да имам някакво устройство незнам си какво..
Не ми е проблем да литна до София.. само че е в Събота. Сега проверих , таман имат близък офис.. ще ги посетя набързо.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

Избий си го от главата. С пълномощно от чужбина не става. Имаш 2 варианта:

1. Дебитна карта
2. Хващаш самолета за София.

може, може, най-лесно е в българско консулство, ако няма наблизо може и пред чужд нотариус, но трябва да е с апостил, и после с превод и заверка, което излиза скъпо, не е лошо да се съгласува текста с банката, тъй като повечето не признават генерални пълномощни.

повече информация от сайтове на нотариуси и агенции за превод и легализация, и Хагската конвенция.
 
От: Теглене от банкова сметка. Въпрос.

може, може, най-лесно е в българско консулство, ако няма наблизо може и пред чужд нотариус, но трябва да е с апостил, и после с превод и заверка, което излиза скъпо, не е лошо да се съгласува текста с банката, тъй като повечето не признават генерални пълномощни.

повече информация от сайтове на нотариуси и агенции за превод и легализация, и Хагската конвенция.

OK, пробвай да го направиш това в консулството в Канбера , Австралия. И то баш със същата банка. Успех!
 

Горе