Тези марка ли се водят

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Интересува ме дали модели като тези са защитени и може да стане проблем като запазена марка...

iLzs1uqN0w.i

nsevimov

Active Member
Мики Маус е запазена търговска марка

За съжаление патентите им включват и текстил т.е марката им е запазена дори поставена върху текстил както е в твоят случай.

Ако ще го продаваш в фейсбук страници и малки уеб сайтове шанса да имаш проблеми се свежда до 0 но ако си склад и пълниш повечето търговски вериги със сигурност ще се намери кой да те закачи.

GORGO

Active Member

За съжаление патентите им включват и текстил т.е марката им е запазена дори поставена върху текстил както е в твоят случай.

Ако ще го продаваш в фейсбук страници и малки уеб сайтове шанса да имаш проблеми се свежда до 0 но ако си склад и пълниш повечето търговски вериги със сигурност ще се намери кой да те закачи.
той внася чувалчета от турско и продава във фейсбук :D

EASYSURVIVOR

Well-Known Member

и аз така си мислех обаче доста често виждам хората да продават мики маус.. даже някви дето имат собствена марка едва ли са платили лиценз..

EASYSURVIVOR

Well-Known Member

значи всички тези са незаконни

nsevimov

Active Member
Бъди сигурен че са незаконни освен ако не ги внасят директно от магазина на Disney което ме съмнява! https://www.shopdisney.com/

За това че продавай си и винаги имай едно на ум т.е ако станеш прекалено голям автоматично ставаш и неудобен за някого и тогава шанса да имаш проблеми се увеличава.

Наскоро офиса на маркетинг компанията ми беше затворен за 7 дена защото някой от конкурентите е пуснал сигнал че на компютрите в офиса се намират работни AI файлове с търговски марки за които нямаме правата.
Трябваше да се свързват с всеки един клиент поотделно за да доказват че притежават правата и беше голям филм.

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Бъди сигурен че са незаконни освен ако не ги внасят директно от магазина на Disney което ме съмнява! https://www.shopdisney.com/

За това че продавай си и винаги имай едно на ум т.е ако станеш прекалено голям автоматично ставаш и неудобен за някого и тогава шанса да имаш проблеми се увеличава.

Наскоро офиса на маркетинг компанията ми беше затворен за 7 дена защото някой от конкурентите е пуснал сигнал че на компютрите в офиса се намират работни AI файлове с търговски марки за които нямаме правата.
Трябваше да се свързват с всеки един клиент поотделно за да доказват че притежават правата и беше голям филм.

обаче като гледам тези за Европа незнам дали разбирам правилно, обаче е запазено само да се използва като марка надпис Mickey Mouse обаче няма запазено фигуративно ( изображение) .. незнам до колко тези имат значение де...

jair

Well-Known Member
Те Дисни са пълни балъци и са защитили само името, но не и световно известното изображение на най-популярния си образ, сигурно са забравили. Супер си се сетил, бухай смело, нищо не може да се обърка.

Горе