Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

tedkata_m

Well-Known Member
Здравейте, ползвам LG Optimus 7 p715 с 2 сим карти. Проблемът е, че когато говоря по едната карта и ме търсят в това време по другата, дава, че тела е изключен и човекът понякога го губя като клиент. Въпреки, че ми изпраща после смс на мен и на него (понякога е дълъг разговорът ми). Има опция по някакъв начин да се пренасочи едната карта към другата така, че когато ме търсят по сим едно, а аз говоря по сим 2 да им дава заето. Знаете ли как да стане това?
Благодаря
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

*21номер# - казваш на ГСМ оператора безусловно да рутира всички обаждания от този номер към номера записан там
#21# - деактивира рутирането
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Тази услуга таксува ли се?
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Мхм... таксува се изходящия ти разговор по съответната тарифа. Няма безплатен обяд.
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

А няма ли опция да ти отива на гласова поща и после да прослушаш човека какво е оставил като съобщение?
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Идеята е все едно както е с 1 сим карта - да дава заето на човека, който ме търси и да ми индикира, че имам друго входящо повикване.
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Идеята е все едно както е с 1 сим карта - да дава заето на човека, който ме търси и да ми индикира, че имам друго входящо повикване.

Значи пренасочване на едната карта към другата и call waiting за първата, само където не съм сигурен ка кстава смяна на разговора по време на разговор от една карта към друга.
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Това проблем на определени модели ли е или всички телефони с 2 сим карти са така?
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

До колкото знам има два вида телефони със две сим карти
Advantages of Standby Dual SIM Phones
Indeed, standby dual SIM phones are becoming more popular as people realise their inherent advantages over the older system. Whereas traditional dual SIM phones cannot alert the user to incoming calls on either network, standby dual SIM cards can be on call to receive both. This may be important if the phone is simultaneously used for business and personal use or for two separate business accounts.

Consider an Active Dual SIM Phone
Active dual SIM phones have two SIM card slots that are always available, even when the other one is in use. This is because two processors are used, one to control each SIM.
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Вземи си телефон с 2 активни постоянно карти
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

То остaнaхa ли тaкивa?
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

То остaнaхa ли тaкивa?

Да и аз се чудя на това мисля да си взема Самсунг Ноте с две сим карти, но те не за активни до колкото знам
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

То остaнaхa ли тaкивa?

Да. Има!

http://www.microsoft.com/en/mobile/lumia-dual-sim/

Both SIM cards are active at the same time. When you want to make a call or send an SMS, you can use the toggle switch to select the correct SIM card. And if you get a call on the other SIM card while you’re talking to somebody on the phone, you can put the existing call on hold and answer the incoming call – it’s like having two phones in your pocket.

Няма да ти го превеждам. Предполагам че знаеш английски.
 
От: Телефон с 2 сим карти - как да пренасоча разговор към другата карта

Има и обикновени телефони за под 100 лв с 2 кативни сим карти.
 

Горе