Тема за блог...

dj_ee3

New Member
Здравейте, от доста време се интересувам от Интернет пространството. Имам познания по HTML и CSS като във момента изучавам флаш. Като искам да обърна знанията ми във малко $$. Имам добър английски и искам да си направя блог но постоянно се чудя на каква тематика да бъде той. Във главата ми се въртят 2 тематики серияли и игри. Като за сериялите даже имам закупен домейн но не бих имал проблем да закупя друг такъв ако е наложително. За система мисля да използвам Wordpress даскала ми по web design работи само с нея и с expression engine и е много доволен. Това лято цялото ще ми е слободно защото няма да си идвам във България а пък с тая рецесия не виждам как ще си намеря работа за това мога да отделя много време за един хубав блог. Не зависимо че казах че мисля върху Серияли или Игри ако някой има друга идея която не включва adulth content бих я изслушал. Благодаря предварително!

Edit: Искам да кажа че между игрите и сериялите нямам абсолютно никакво предпочитание за това ако някой по опитен от мен ми подскаже във кое има повече хляб няма да се обидя.
 
Последно редактирано:
От: Тема за блог...

:)
Защо не направиш блог, в които разказваш за ученето на флаша.
Нещо средно между туториали и личните ти напредъци с примери, показни и разкази с забавен стил.
няма да бъде толкова типично и сухарско и ще е интересно.
А хората обичат да им е интересно.

____________________________
Web Design Bulgaria ®
 
От: Тема за блог...

:)
Защо не направиш блог, в които разказваш за ученето на флаша.
Нещо средно между туториали и личните ти напредъци с примери, показни и разкази с забавен стил.
няма да бъде толкова типично и сухарско и ще е интересно.
А хората обичат да им е интересно.

____________________________
Web Design Bulgaria ®
Наистина - един сайт за уроци по флаш ще е добър, толкова много има за фотошоп, а за флаш уроците са малко.
С Wordpress се работи изключително лесно. Особено с най-новата версия, контролния панел е много разбираем, има много темплейти и няма да сбъркаш с него. Първия ми сайт е с него - при проверка на html не дава почти никакви грешки, а вторият е на джумла - ужас и безподобие, като го проверих и се хванах за главата и най-лошото е че не мога да ги оправя, а докато му свикне човек на контролния панел и функциите доста му изпушва мозъка.
Между другото, може да си направиш сайт за сериали и да му сложиш една секциийка с игрички, за забавление ако на посетителите им доскучае от сериалите:)
 
От: Тема за блог...

Аз пък предлагам съчетание между уроци за флаш и игри, тъй като по този начин, запознавайки се с продуктивността на програмата посредством игрите, у потребителите би се породило желанието да я владеят с цел постигане на подобни резултати, а уроците намират мястото и смисъла си точно в този момент. Успех! :)
 
От: Тема за блог...

честно да ви кажа не ми се занимава с уроци. Защото има сайтове безброй много който имат уроци и за флаш и за пхотошоп. А и нещата който учим във даскало са тясно свързани със web design и не учим цялата програма а само няколко лесни неща върху който могат да се напишат точно 5 урока а после? Предпочитам нещо като новинарски блог или блог който да продава нещо... не съм по уроците просто..
 
От: Тема за блог...

ето линк към сайта върху който мислех да работя .. serial-bg.com категориите са готови. Само трябва да се напълни със новини и да се измислят 1-2 менюта още. Но постоянно се чудя дали вече тази мания със сериялите не отива към своят край...
 
От: Тема за блог...

ето линк към сайта върху който мислех да работя .. serial-bg.com категориите са готови. Само трябва да се напълни със новини и да се измислят 1-2 менюта още. Но постоянно се чудя дали вече тази мания със сериялите не отива към своят край...
Като прочета думата serial и се сещам за кракове и сериали за софтуер:)
 
От: Тема за блог...

ЕДИТ: Поста ми е редактиран заради този след мен. Извинявам се за грешката че писах в този форум...
 
Последно редактирано:
От: От: Тема за блог...

Малко оффтопик: Мисля че думата "сериАл" е доста по-търсена от думата "сериЯл". Предполагам си позабравил/а българския език в чужбина ...
Още малко off-topic:
Мазна fani,
Защо не оставиш ученика намира, вместо да си избиваш езиковите комплекси с някой, владеещ и чужд език по-добре от теб?
 
От: Тема за блог...

Взех решение да си направя персонален блог във който да има от всичко по малко. Мисля че след като толкова много теми ме интересуват и ми се въртят във главата това е най-добрия вариант. По въпроса за правописа не живея във България от 4 години. Напуснах когато бях 5-ти клас така че не претендирам че не допускам грешки. Уж имам речник на фирефокса който да следи за такива грешки но явно не хваща всичко. Точно за това блогчето ще е на Английски най-вероятно (още съм в процес на мислене). :)
 

Горе