Тема за dedicated & managed услуги

VPenkov

New Member
Някои ползвал ли е наети сървъри? Било то dedicated или managed.
Аз имам опит само с три компании: theplanet.com, rackspace и serverloft.eu, в момента ползвам само последните.
Излиза ми доста по-евтино, отколкото да държа всичките простотии по шернати хостове, обаче нямам софтуерна поддръжка и понеже като ми даде човек линукс гледам като дебил, ползвам Дебиън и Plesk. Свързаността е отлична, хардуерът е много як, доволен съм много. А и редовно ми се случва да забравя да си заредя дебитната карта, та от съпорта нямат проблем да ми увеличат срока с 5 дни.
При Theplanet беше същата история, ама там даваха RHEL. Ама пък контролен панел нямаше.
В Rackspace си беше айляк, щото там е fully managed и клиентът е цар, ама нема такива цени просто...
Българи не съм ползвал и за момента не мисля да ползвам.
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Някои ползвал ли е наети сървъри? Било то dedicated или managed.
Аз имам опит само с три компании: theplanet.com, rackspace и serverloft.eu, в момента ползвам само последните.
Излиза ми доста по-евтино, отколкото да държа всичките простотии по шернати хостове, обаче нямам софтуерна поддръжка и понеже като ми даде човек линукс гледам като дебил, ползвам Дебиън и Plesk. Свързаността е отлична, хардуерът е много як, доволен съм много. А и редовно ми се случва да забравя да си заредя дебитната карта, та от съпорта нямат проблем да ми увеличат срока с 5 дни.
При Theplanet беше същата история, ама там даваха RHEL. Ама пък контролен панел нямаше.
В Rackspace си беше айляк, щото там е fully managed и клиентът е цар, ама нема такива цени просто...
Българи не съм ползвал и за момента не мисля да ползвам.

serverloft.eu изглеждат доста евтини ... доста евтини.
За около 160лв. 2х250ГБ хард и 4 гб рам а тука в българия сигурно ще струва поне 300-400 на месец ...
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Конкретно ти предполагам знаеш за кои 3 сайта ги ползвам (няма да споменавам публично) и знаеш, че не е имало проблеми с тях :)
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Конкретно ти предполагам знаеш за кои 3 сайта ги ползвам (няма да споменавам публично) и знаеш, че не е имало проблеми с тях :)

Да но тази такса за инсталацията X_X ... първия месец доста ще се изтърсиш но после ... а ако съм техен клиент вече и искам 2ри сървър дали ми е безплатна инсталацията знаеш ли?
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Мисля, че не, но са склонни да правят отстъпки, за да привлекат нови клиенти (а пък за да задържат стари гле'й кво става:)).
Пък и редовно пускат някакви примоции от сорта на без инсталационна такса, макар че 2 пъти не успях да хвана такава примоция и си се набутах.
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Мисля, че не, но са склонни да правят отстъпки, за да привлекат нови клиенти (а пък за да задържат стари гле'й кво става:)).
Пък и редовно пускат някакви примоции от сорта на без инсталационна такса, макар че 2 пъти не успях да хвана такава примоция и си се набутах.

Препоръчвам ти тези, коректни са и съм доволен от услугите им. Цените им са най-евтините, които съм виждал.

https://robot.your-server.de/order
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Да, обаче KVM setup струва 300 кинта -.-
И освен това не предлагат никакъв свестен контролен панел, доколкото видях. А един Plesk/CPanel струва мама и тате.
Това са Hetzner - при тях са free.bg, за които всички знаем какво се случи...
 
От: Тема за dedicated & managed услуги

Имат оферти без setup.. :) не си видял всички явно :)
 
От: От: Тема за dedicated & managed услуги

Препоръчвам ти тези, коректни са и съм доволен от услугите им. Цените им са най-евтините, които съм виждал.

https://robot.your-server.de/order[url]https://robot.your-server.de/order[/URL]

Притеснява ме съотношението цена на месец и това което получаваш като пакет .Цената е ниска според мен и е възможно на практика да получаваш VDS а не реален DS. :wink:
 

Горе