Темичка за Форекс - инфо?

От: Темичка за Форекс - инфо?

Моето мнение е, че няма значение какво търгуваш, важното е да го разбираш и да не се впускаш в инвестиции, където нямаш опит. Като цяло за дългосрочна търговия предпочитам индексите или стоковата търговия, а форекса за краткосрочна, макар че например при йената си прави доста стабилни трендове.

Както казах на всякъде има възможности :) Въпроса е дали си краткосрочен или дългосрочен или дейли трейдър!
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

Blackout8 - "тежката артилерия" се е включил! :D
Очаквано беше и дори се позабави! (вероятно интернетът в Перник е по-бавен:lol:)
Напускаме полето на хлъзгавия майтап - колегата се е изразил много добре и подкрепям всичко от написаното! :roll:
Аз просто се опитах да изляза от специфичната терминология, за да ме разберат хората, които нямат досег с финансовите пазари! :rolleyes:
Дано съм успял да "напълня ваната с топла вода", защото Blackout8 "пусна студения душ"! :lol
Преди го спестих, но брокерите (финансови къщи, фондове, дори банки) и печелившите играчи тип акули се "хранят" от огромната маса губещи трейдъри! :mad:
Грубо, тъжно, ужасно, цинично, но безспорен факт! :shock:
Обаче напоследък май хората взеха да се осъзнават и "интереса" намаля - разбирай "балъците", които са готови да си загубят спестените стотинки!
И тогава някой измисли Бинарните опции, за да накара тези, които сложните графики и неразбираемите новини ги отблъскваха, да си кажат - "Оооо, това е фасулско и много печелившо, я да се пробвам"! :D
Това (БО) си е бесен хазарт и аз в по-горно мнение съм го намекнал и дори съм обяснил, че ми е обидно да ми предлагат "такава услуга"! :cry:
Ако ще се занимавам с форекс ще го правя по правилата и ще си нося собствен риск, а не брокерът да ме насочва къде "да го вкарам"! :evil:
Това поне го знам доста добре! :|
:lol:
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

Blackout8 - "тежката артилерия" се е включил! :D
Очаквано беше и дори се позабави! (вероятно интернетът в Перник е по-бавен:lol:)
Напускаме полето на хлъзгавия майтап - колегата се е изразил много добре и подкрепям всичко от написаното! :roll:
Аз просто се опитах да изляза от специфичната терминология, за да ме разберат хората, които нямат досег с финансовите пазари! :rolleyes:
Дано съм успял да "напълня ваната с топла вода", защото Blackout8 "пусна студения душ"! :lol
Преди го спестих, но брокерите (финансови къщи, фондове, дори банки) и печелившите играчи тип акули се "хранят" от огромната маса губещи трейдъри! :mad:
Грубо, тъжно, ужасно, цинично, но безспорен факт! :shock:
Обаче напоследък май хората взеха да се осъзнават и "интереса" намаля - разбирай "балъците", които са готови да си загубят спестените стотинки!
И тогава някой измисли Бинарните опции, за да накара тези, които сложните графики и неразбираемите новини ги отблъскваха, да си кажат - "Оооо, това е фасулско и много печелившо, я да се пробвам"! :D
Това (БО) си е бесен хазарт и аз в по-горно мнение съм го намекнал и дори съм обяснил, че ми е обидно да ми предлагат "такава услуга"! :cry:
Ако ще се занимавам с форекс ще го правя по правилата и ще си нося собствен риск, а не брокерът да ме насочва къде "да го вкарам"! :evil:
Това поне го знам доста добре! :|
:lol:

Е трябва да се пусне здравословният разум - Студеният душ за, който говориш. Реалността е жестока и брутална, пазара пет пари не дава за Вас :) Ако не спазваш правилата, брутално биваш сдъвкан и изплют и накрая едно мерси няма да получиш :)
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

От Форекс може да се печели. Начинът е AdSense - правиш сайт на тема Форекс и печелиш от рекламите. От афилиейт към продавачи на книги от типа "Как да правим пари с Форекс лесно", форекс роботи и форекс брокери се печели по-трудно, но ако нямаш възможност за AdSense и те са вариант.

Проблемът е, че трудно се докарва качествен трафик, конкуренцията е много голяма.

Подчертавам, че спекулацията с валута (особено на маржин) е хазарт. А от хазарта знаете кой печели (и кой губи), нали?
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

Благодаря за студения душ
Аз лично за пръв път срещам толкова реални и искрени писания от трейдъри.
Отдавна съм стигнал до извода, че форекс не е проста и безобидна игра. За това реших да я разучавам и да намеря начин чрез създаване на метод за технически анализ да постигна някаква предсказуемост. Та от 4 години се опитвам да намеря някоя нишка, която да ме отведе до нещо по сигурно. За това време разбрах че, въпреки първоначалната представа за хаос и случайно движение на тренда, няма нищо случайно а всичко е пресметнато до десетохиледната след запетаята. Със сигурност сървърите поддържащи цялата система са абсолютно синхронизирини и пресмятат всяка стойност а не както е прието трейдърите, търсенето и предлагането да определят стойностите. Доказателство за тези ми твърдения е излезлият филм The Midas Formula, обърнете внимание на устройствата за предсказване на тренда в ръцете на трейдарите (Към кой сървър ли са свързани?:wink:). Има извършени експерименти (от руски трейдъри), за обръщане на тренда на някоя екзотична и евтина валута чрез активизиране на търговията с нея. Можете да се сетите че се оказало невъзможно въздействието върху стойността и чрез търсенето и предлагането.
В крайна сметка много добре беше загатнато в по-горните постове че нещата миришат на хазарт.
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

Аз също съм се занимавал с форекс, но не ми допада на характера. Повече обичам да създавам бизнеси и да почвам нови начинания, абе да се занимавам с нещо ми трябва постоянно. Във форекса се иска много търпение, чакане докато цената стигне определено ниво, че да може да влезнеш. След като влезнеш, се иска отново много чакане докато ти удари стопа или таргета (тук зависи де, на кой тайм фрейм си). Абе като цяло много седене и бездействане иска, което не ми допада.

Иначе, когато търгувах, имах изключително проста система и правих едно и също постоянно. Накрая за 3 месеца направих 10-15% възвръщаемост и след това се отказах, защото осъзнах, че дори да се занимавам с това професионално, пак няма да е интересно, тъй като се прави едно и също.
 
От: Темичка за Форекс - инфо?

Хаосът е закономерен. Обаче това не значи, че можете да го предсказвате.
 

Горе