Тестване на iOS app на Windows или iPhone

bedio

Member
Здравейте.
Имам следния проблем. Разработвам с едни приятели приложение за iOS, но самия аз нямам MAC.
Искам да тествам изработеното приложение на телефона ми например iPhone, преди да го качим в Store-a.
Има ли вариант да направя това, или трябва да вдигам виртуалка с iOS?

За Андроид е лесно - .апк файла на таблета и го инсталирам
 
От: Тестване на iOS app на Windows или iPhone

Има симулатори за Windows потърси и тествай там... но пак може да не работи... трябва да потърсиш някой познат с iphone :)
 
От: Тестване на iOS app на Windows или iPhone

Аз имам iPhone 4S (не е Jailbreak-нат), но как става качването и инсталирането на приложението? С .ipa файл? http://stackoverflow.com/questions/4916048/how-do-i-transfer-my-iphone-application-to-my-real-iphone

Относно симулатурите, търсих но не намерих. Някой да препоръча нещо?

Ъпдейт:
Намерих нещо - с допълнително инсталационно приложение:
https://www.youtube.com/watch?v=pxCcCO0wQ2Y

Сега остава и някой да препоръча емулатор за Windows с опция да емулира различни iOS устройства и размери
 
Последно редактирано:
От: Тестване на iOS app на Windows или iPhone

По принцип ти трябва XCode + Mac + платен абонамент за дев. После си активираш съответния режим по тестовите устройства (в твоя случай - iPhone).
Трябва максимално да изчистиш приложението си от грешки/бъгове за да няма после "защо app-a не минава валидация през AppStore".
 
От: Тестване на iOS app на Windows или iPhone

На какво разработваш това приложение ?

Иначе както каза @angelovarna ти е нужен Mac, Xcode и development акаунт във Apple. Най-малкото този акаунт ще ти е нужен, за да можеш да си качиш приложението в стора.
Ако искаш да си тестваш апа на iOS устройство, можеш да ползваш TestFlight
 
От: Тестване на iOS app на Windows или iPhone

Не го разработвам аз.
За тези неща знам, имам дев акаунт. Идеята ми е да тествам това което направи девелъпъра без да имам Mac и без да качвам в стора.

На iPhone може с i-funbox да инсталирам локално приложения без да е jailbreak-нат с .ipa файл.

За TestFlight-а бях забравил, да :) Мерси.

Въпроса за емулатор за Windows остава отворен... та.. някои да има опит с iPadium?
 

Горе