Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

ReminD

Well-Known Member
Зачудих се, защото гледам НОВА И БТВ цъфтят : бъджета със няколко милиона излишен, но пък за заема нищо не казват, и как така сме на плюс с 10 милиона, като според мен сме назад със 16-18 милиарда от заема? И как ще го връща тоя идиот бойко тоя заем? Някой може ли да обясни откъде ще вземе тоя идиот 16 милиарда , че и повече, за да го върне? То аз зная - целта не е да се връща, поне не от него
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Зачудих се, защото гледам НОВА И БТВ цъфтят : бъджета със няколко милиона излишен, но пък за заема нищо не казват, и как така сме на плюс с 10 милиона, като според мен сме назад със 16-18 милиарда от заема? И как ще го връща тоя идиот бойко тоя заем? Някой може ли да обясни откъде ще вземе тоя идиот 16 милиарда , че и повече, за да го върне? То аз зная - целта не е да се връща, поне не от него

БСП ще го върне :D Предния път помниш ли една банка как си замина? Тоя път ще бутнат 2 - да ти дойде акъла в главата..... и да не забравяме , че ще дадат 20 лева на пенсионерите :D
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Като няма какво да казваш, извърташ за БСП. Вие сте по-големи пумияри и от бесепарите. За 2 милиарда на Орешака плакахте месец по медиите, а вие 16 милиарда заем си изтеглихте с безподобните коалиционни партньори в лицето на деформаорите, паричен фонд, бсп и дпс.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

"и как така сме на плюс с 10 милиона, като според мен сме назад със 16-18 милиарда от заема? И как ще го връща тоя идиот бойко тоя заем?"

Интересно защо не ми обясните какви 16-18 милиарда трябва да връщаме, че нещо съм изпуснал.

Към края на януари номиналният размер на държавния дълг възлиза на 10 628.4 млн. евро, от който 4282.0 млн. евро вътрешен и 6346.4 млн. евро външен.
Към края на юли номиналният размер на държавния дълг възлиза на 12 155.9 млн. евро, от който 4262.5 млн. евро вътрешен и 7893.4 млн. евро външен.

Тоест разликата между номиналният размер на държавен дълг януари-юли е около 1,5 милиада.


Ако искате да погледнем как е вървял дълга по времето на управлението на г-н Орешарски.

Към края на юни 2013 г номиналният размер на държавния дълг възлиза на 6 925.6 млн. евро, от който 3 209.1 млн. евро вътрешен и 3 716.6 млн. евро външен.
Към края на септември номиналният размер на държавния дълг възлиза на 9572.0 млн. евро, от който 4044.4 млн. евро вътрешен и 5527.6 млн. евро външен.

Тоест за година и 3 месеца имаме около 2,6 милиарда увеличение на номиналният размер на държавния.

И за да съм по-прецизен
Фискален резерв към 30.06.2013 год. 5,5 млн. лв
Фискален резерв към 30.09.2014 год. 8 824.0 млн. лв
Фискален резерв към 31.01.2015 год. 7 129.5 млн. лв.
Фискален резерв към 31.07.2015 г. 11 189,5 млн. лв.


Аре стига с този популизъм. Няма как което и да е правителство да харчи повече от колкото има приходи и да не увеличава дълга, не зависимо дали е ляво или дясно.

А 16-18 милиарда които е взело и изхарчило правителството, ако им намерите разликата може да ми ги дадете на мен.
 
От: От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

"и как така сме на плюс с 10 милиона, като според мен сме назад със 16-18 милиарда от заема? И как ще го връща тоя идиот бойко тоя заем?"

Интересно защо не ми обясните какви 16-18 милиарда трябва да връщаме, че нещо съм изпуснал.

Към края на януари номиналният размер на държавния дълг възлиза на 10 628.4 млн. евро, от който 4282.0 млн. евро вътрешен и 6346.4 млн. евро външен.
Към края на юли номиналният размер на държавния дълг възлиза на 12 155.9 млн. евро, от който 4262.5 млн. евро вътрешен и 7893.4 млн. евро външен.

Тоест разликата между номиналният размер на държавен дълг януари-юли е около 1,5 милиада.


Ако искате да погледнем как е вървял дълга по времето на управлението на г-н Орешарски.

Към края на юни 2013 г номиналният размер на държавния дълг възлиза на 6 925.6 млн. евро, от който 3 209.1 млн. евро вътрешен и 3 716.6 млн. евро външен.
Към края на септември номиналният размер на държавния дълг възлиза на 9572.0 млн. евро, от който 4044.4 млн. евро вътрешен и 5527.6 млн. евро външен.

Тоест за година и 3 месеца имаме около 2,6 милиарда увеличение на номиналният размер на държавния.

И за да съм по-прецизен
Фискален резерв към 30.06.2013 год. 5,5 млн. лв
Фискален резерв към 30.09.2014 год. 8 824.0 млн. лв
Фискален резерв към 31.01.2015 год. 7 129.5 млн. лв.
Фискален резерв към 31.07.2015 г. 11 189,5 млн. лв.


Аре стига с този популизъм. Няма как което и да е правителство да харчи повече от колкото има приходи и да не увеличава дълга, не зависимо дали е ляво или дясно.

А 16-18 милиарда които е взело и изхарчило правителството, ако им намерите разликата може да ми ги дадете на мен.
+1

Просто Аланчото, като фен на маргинална политическа партия е делигирал мисловната си дейност на вожда си и затова е по час на лъжичката.
Много е трудно да влезе http://www.minfin.bg/bg/statistics/1 ида се види с колко се е увеличил дълга от Февруари до Март нето се увеличил с 1.6 милиарда, а в средата на Март теглихме 3.1 милиарда евра от където върнахме 1.3 милиарда евра за мостовият заем по линия КТБ.

Другата част от заема бе по линия дефицита, но като гледам парите само си седят във фискалният резерв, защото за разлика от Орешарски все още сме на излишък. Проблема е че не оптимизираме разходите си, за сметка на приходите.

A аланчото е просто едно блекхатърче икономическата логика, като цяло логиката му е трудна - понятие като таван на държавен дълг, кредитна линия от 16 милиарда, справка в отчетите и т.н. е свръх него, няма такъв шаблон да следва както SEO-то и затова се доверява сляпо на пропагандата, като всеки друг маргинал като него.

Винаги са били жалка картинка всички на лъжичката на популизма и пропагандата ...
 
Последно редактирано:
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

ReminD "като според мен сме назад със 16-18 милиарда от заема"

"изпуснал си явно"

Нищо не съм изпуснал. Или нямате никаква икономическа култура или нарочно (дали платено или по идеологически причини) пишете глупости и манипулирате четящите Ви. Пак пиша, къде е този нараснал заем от февруари тази година, че нещо не го виждам отразен в държавния дълг на България.

В крайна сметка всички дебати по взимането на този дълг и апокалиптичните прогнози правени февруари тази година бяха насочени към ниско образованите икономически хора които не разбират от финанси за да бъдат манипулирани. Изберете си сам от коя категория сте Вие, от манипулиращите или от манипулираните.

Не смятам, че и сегашното управление се справя добре (и то не заради дълга). Нито една съществена реформа не направиха досега в обема в който трябваше да се направи (предимно имитации), а без това ще се носим само по течението. Както и да е, не ми се пише за политика, оставам тази тежка работа да я свършите Вие, лошото е че тъпчем на едно място.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

последно Костов е връщал заеми, останалите само са вземали, може да му се помолите!
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Само не разбрах изтеглили ли сме заем или не сме!?
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@jkminkov "последно Костов е връщал заеми, останалите само са вземали, може да му се помолите!"

Не бих казал, последно го е намалил Станишев, така че на него ще трябва да се молим.

2000 г. 20 616 - 10543 в евро (държавен дълг/БВП) - 80.6%
2001 г. - 10612 в евро (73.6%)
2002 г. 9295.4 млн. евро (49.5%)
2003 г. 8441.3 млн. евро (47.8%)
2004 г. 7954.3 млн. евро (40.9%)
2005 г. 6844.4 млн. евро (32.4%)
2006 г. 6199.9 млн. евро (25.6%)
2007 г. 5709.7 млн. евро (21.8%)
2008 г. 4841.6 млн. евро (14.3%)
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Само не разбрах изтеглили ли сме заем или не сме!?

Изтеглихме с 500 милки по-малко от максимално допустимият спрямо дълговият ни таван, които бе поставен когато се гласува закона за бюджет 2015.
Изтеглихме Март месец 3.1 милиарда евра, върнахме 1.3 милиарда евра по линия КТБ и остатъкът е във фискалният резерв.

Номера на политиците беше дай тези 3 години да го караме на дефицити и то яко обаче да си ги гарантираме от сега като кредитна линия и да не ни барат - осигуряваме си 3 години спокойствие.
Не знам как и защо, но решиха да по оптимизират приходна част, но за жалост реформи йок и няма значение колко приходи вдигаш като разхода не спада.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Е как като си гласуваха 16 милиарда да изтеглят, кой лъжеш ти и кой манипулираш?
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@jkminkov "последно Костов е връщал заеми, останалите само са вземали, може да му се помолите!"

Не бих казал, последно го е намалил Станишев, така че на него ще трябва да се молим.

2000 г. 20 616 - 10543 в евро (държавен дълг/БВП) - 80.6%
2001 г. - 10612 в евро (73.6%)
2002 г. 9295.4 млн. евро (49.5%)
2003 г. 8441.3 млн. евро (47.8%)
2004 г. 7954.3 млн. евро (40.9%)
2005 г. 6844.4 млн. евро (32.4%)
2006 г. 6199.9 млн. евро (25.6%)
2007 г. 5709.7 млн. евро (21.8%)
2008 г. 4841.6 млн. евро (14.3%)

Трябва се молим да влезем отново в икономически Boom глобално, а дали да го връщаме видяхме какво стана преди 2 години, а виж си данните за фиска Ноември-Декември 2008 и ще видиш как за 1 месец фиска намаля с 3.2 милиарда лв ...
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Е как като си гласуваха 16 милиарда да изтеглят, кой лъжеш ти и кой манипулираш?

Нямаш икономическа и финансова култура - затова не вдяваш как нон стоп те клатят.
Правиш ли разлика между гласуване на кредитна линия(договор за дилърство) за идните 3 години и гласуване да теглим 16 милиарда тази година?
Като отидеш в банка и искаш 100к за бизнеса ти кредитна линия за няколко години с лимит от 30к на година, колко ще можеш да вземеш за 1 година? Задължен ли си да взимаш всички 30к на една година и т.н въпроси?

Пак ти казвам виж официалната статистика от Мин. на Финансите - не е трудно, стига си следвал сляпо какво ти говори вожда или другите пропагандатори и манипулатори.

Все пак си в предприемачески форум трябва имаш базова финансова култура.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Те от дянковото мин могат да напишат каквото си искат
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Те от дянковото мин могат да напишат каквото си искат

Спокойно това не става така както си мислиш - това са официалните данни, които после се наблюдават и от ЕК.
А ако бяхме тегли 16 милиарда лв и да ги бяхме изхарчили - това трябваше се види от всички и най-бързо щяхме го видим вече от бързо увеличаваща се инфлация, а тя липсва. Щяхме да видим 16 милиарда ръст в банковата система и/или в балансите на БНБ - все неща, които не са на лице.

Пак ти казвам, вземи се пообразовай малко - ако всички, за теб официални данни са глупости - то тогава как знаеш, кое е реалното - това, което казва бялата златка ли?
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Достатъчно ми е да знам,че сме губерния и само територия, за да съм наясно, че от тея кретени нищо не зависи.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Трябва се молим да влезем отново в икономически Boom глобално

Според мен до 10г. щем не щем ще има нов бум на строителството. Защото в последните 5-6г. се строи супер некачествено. Все в един момент ще се появят необратими увреждания и ще трябва голяма част от обектите да се строят наново. Прогнозирам, че ще има и не планирано падане на цели сгради.
 
От: От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Като няма какво да казваш, извърташ за БСП. Вие сте по-големи пумияри и от бесепарите. За 2 милиарда на Орешака плакахте месец по медиите, а вие 16 милиарда заем си изтеглихте с безподобните коалиционни партньори в лицето на деформаорите, паричен фонд, бсп и дпс.

хахахаха кога го изтеглихме тоя заем тролче ? Кофти ти е че се събират повече пари при герг щото се работи ли ? Иска ти се пак банки да банкрутират и цялата държава да е гипсирана , ама няма как - народа иска Герб .
 

Горе