Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Работите да, затуй турски и гръцки фирми строят смешните магистрали, смешник
http://novanews.novatv.bg/news/view...6-млрд.-лева-одобрен-с-обиди-и-лични-нападки/

Пари знаем как събирате - с рекет и изнудване.

Смешните магистрали ги полват милиони хора сега към морето. БСП и ДПС знаеш ли какво оставиха след себе си - банкова криза....
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Не виждам какво се притесняваш. Ясно е, че тия заеми няма да бъдат върнати. Да взимат колкото си искат, като се срине системата банкерите ще пият по една студена вода и толкоз.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@jkminkov "последно Костов е връщал заеми, останалите само са вземали, може да му се помолите!"

Не бих казал, последно го е намалил Станишев, така че на него ще трябва да се молим.

2000 г. 20 616 - 10543 в евро (държавен дълг/БВП) - 80.6%
2001 г. - 10612 в евро (73.6%)
2002 г. 9295.4 млн. евро (49.5%)
2003 г. 8441.3 млн. евро (47.8%)
2004 г. 7954.3 млн. евро (40.9%)
2005 г. 6844.4 млн. евро (32.4%)
2006 г. 6199.9 млн. евро (25.6%)
2007 г. 5709.7 млн. евро (21.8%)
2008 г. 4841.6 млн. евро (14.3%)

а го дай неразделен на БВП
 
От: От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

На мен ако ми работи така някой, ще го убия със собствената му лопата. Гербаджийските фирми станаха пословични с ниското си качесво и високите цени!


хахахаха кога го изтеглихме тоя заем тролче ? Кофти ти е че се събират повече пари при герг щото се работи ли ? Иска ти се пак банки да банкрутират и цялата държава да е гипсирана , ама няма как - народа иска Герб .
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@jkminkov "а го дай неразделен на БВП"

Май нещо не сте разбрали. В първата колона е целия държавен дълг към края на всяка година (вътрешен и външен), неразделен на нищо. Тъй като този показател сам по себе си не е много важен за това съм дал и съотношение на държавен дълг/БВП в проценти, защото това е много по-важен показател.
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Не знам от къде ти е статистиката, както и защо даваш от 2000г. напред :)

Данни на НСИ:

12023135_1636392449969278_138128755_n.jpg
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@EGraphix "Не знам от къде ти е статистиката, както и защо даваш от 2000г. напред"

Статистиката ми е от извора, от Министерство на финансите. http://www.minfin.bg/bg/statistics/1 . НСИ за основен източник за разработването на статистическата информация за дълга и дефицита на сектор „Държавно управление” използват отчетите за изпълнение на консолидираната фискална програма и оборотните ведомости на бюджетните единици, предоставяни от Министерство на финансите. Ако искате да сравнявате различни страни е по-удачно да използвате тях, защото методологията е единна за Евростат и по-лесно се прави сравнение. Но ако ви трябват данни само за България по-добре да ползвате МФ.

Ако сте си направили труда да прочетете цялата тема, би трябвало да ви е ясно защо съм дал дългът от 2000 до 2008 г. Впрочем от вашата графика (която има само процентното съотношение на дълг/БВП) също е видно това което съм искал да покажа с данните от МФ. Въпреки, че на нея не се вижда количеството дълг (трябвало е да слезете малко по-надолу в сайта за да се види дългът). А ако си направите труда да сравните 2000 г и 2001 г. ще видите, че независимо от увеличението на дълга съотношението дълг/БВП се подобрява. Тоест не винаги намаляването на дълга означава намаление на процентното съотношение и обратно. Поради тази причина и написах, че този показател е много по-важен от гледането на дълга сам по себе си.

А, ако ми кажете какво точно искате да покажете с качената графика, маже и да я коментирам.
 
Последно редактирано:
От: От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

@jkminkov "а го дай неразделен на БВП"

Май нещо не сте разбрали. В първата колона е целия държавен дълг към края на всяка година (вътрешен и външен), неразделен на нищо. Тъй като този показател сам по себе си не е много важен за това съм дал и съотношение на държавен дълг/БВП в проценти, защото това е много по-важен показател.

пак повтарям, дай го неразделен на БВП, отделно външен, отделно вътрешен, защото БВП е един голям локум, преди известно време решиха и сивата икономика да добавят към БВП само за да може да се докаже "разтеж"!
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

"пак повтарям, дай го неразделен на БВП"

Тъй де колкото и пъти да го напишете той си е все един и същи. Това е само държавния дълг на България към края на всяка година по данни на МФ. Ако и сега не може да се ориентирате не мога да ви помогна.

2000 г. 10543 млн. евро
2001 г. - 10612 млн. евро
2002 г. 9295.4 млн. евро
2003 г. 8441.3 млн. евро
2004 г. 7954.3 млн. евро
2005 г. 6844.4 млн. евро
2006 г. 6199.9 млн. евро
2007 г. 5709.7 млн. евро
2008 г. 4841.6 млн. евро

Към края на декември 2008 г номиналният размер на държавния дълг възлиза на 4841.6 млн. евро, от който 1571.3 млн. евро вътрешен и 3270.2 млн. евро външен. За останалите години ме мързи да го вадя разделен може сам да влезете и да си разгледате статистиката на сайта на МФ.

Тъй като надали скоро ще влизам в този форум, ако нещо не ви е ясно се надявам някой друг да успее да ви го обясни.

п.п. "преди известно време решиха и сивата икономика да добавят към БВП само за да може да се докаже "разтеж"!"

Не това го измисли ЕС за да може да сурвака някои по-богати страни с по-голяма вноска, като Великобритания например.
 
Последно редактирано:
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Отдавна чаках някой да пльосне брутния външен дълг на България. Винаги съм се учудвал на това как може някой да мисли себе си за предприемач, бизнесмен и т.н. и да не може да направи разлика между държавен дълг и общ дълг (държавен + частен). Имам предложение към Вас ако искате аз мога да Ви прехвърля моите дългове Вие да ги връщате, а аз с радост ще ги наричам Ваши (на банкера ще му е все тая кой ги връща).

http://www.tradingeconomics.com/bulgaria/government-debt
 
Последно редактирано:
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

имам въпрос, дълга на БЕХ частен ли е или е държавен?
 
От: Тея идиоти как ще връщат 16млдния заем?

Нали е фирма БЕХ, така че е частен, нищо че държавата е собственик на капитал.
 

Горе