Тия от adsensе нормални ли са е

От: Тия от adsensе нормални ли са е

Още преди време бях писал да се коопераме 2-3 ма сериозни човека и да създадем една нова рекламна мрежа.
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Няма нереален трафик. От 10 години ги ползвам и никога не съм си позволявал да имам нерегламентирани практики за клик. Въпреки това всеки месец ми прибират между 30 и 60 евро. без обяснения, ако ми харесва
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Колко ви е РПМ днес и вчера? При мен има драстичен спад, при вас как е?
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Няма нереален трафик. От 10 години ги ползвам и никога не съм си позволявал да имам нерегламентирани практики за клик. Въпреки това всеки месец ми прибират между 30 и 60 евро. без обяснения, ако ми харесва


При два дена е по високо после два дена ниско затова си го гледам средно за месеца.
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Вчера и при мен имаше спад, но днес е доста по-добре.
По темата: Как разбирате кой трафик е валиден и кой не е ?
Къде и в кой репорт ги откривате?

Няма репорт, няма обяснение. Режат те и пиеш 1 студена вода (аз бира) :)
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Няма нереален трафик. От 10 години ги ползвам и никога не съм си позволявал да имам нерегламентирани практики за клик. Въпреки това всеки месец ми прибират между 30 и 60 евро. без обяснения, ако ми харесва

от какъв общ приход е това 30-60 евро?
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

@djini интерсно ми е как реши, че нямаш кофти трафик. "Седиш на входа и пускаш само добре облечени хора с билетчета ли :)".
Прегледайте си реалният трафик на сайтовете и ще видите колко "боза" има в него.
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Добре, от цифра време ми се ще да има читава борса за банери. Борса за директна банер реклама. По едно време се бях навил да правя нещо подобно, но антусиазмът ми не бе особено силен :)
Определено съм на мението, че такъв сайт ще има полза за всеки. Няма да изброявам положителните черти на директната реклама..
Наистина няма да е никак зле да има място, където всеки желаещ да може да си разцъква и да си търси подходящия за бизнесът си рекламен банер
Определено съм навит да помогна с нещо подобно.
Дайте идеи за структура, подредба, дизайн и прочие
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Не карам никой да кликва, другото е в твоето съзнание
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

^^ Това в бг няма кой да го ползва, нито издатели, още повече рекламодатели. Хората (фирмите и не толкова в час рекламодателите) искат прости неща, на български, просто обяснено и добре представено. Да има избор, да се убедят, че това ще им е от полза.. Както и да е

Конкретно по темата, все пак да не съм капо. Много са факторите с които от гугъл се съобразяват.
Един пример за мен лично. Аз се кефя на един сайт редовно и единствената отплата за което мога да направя е да им кликам по банерите. Правя го редовно, опитвам се да е качествено - един вид задържам посещение повече от минута, кликам на по 2-3 въпрешни поне. Обаче банерите са им малко, няма как да не ме хванат, че кликовете са ми фейк в един момент - от там отивам в блек лист и хуй повече индекси..
Друг момент - как гошо прихваща динамичните ип-та??
Друг момент - Как гошо анализира престой под 20 секунди (най-честият резултат от кликането по случаен банер)
Изобщо алгоритмите му за прихващане на "фейк" посещения са доста сложно, още повече за бг и най-вероятно в пъти по-лесно поставя банове, отколкото такива навън. Та в тази връзка ако искате нисък процент по-скоро трябва да се замислите за разнообразие от реклами и естесвено дълго дъвканото тук - задържане на посещението и разцъкване на вътрешни страници.
Аз друго обяснение за увеличаващ се процент при положение, че кликовете наистина са реални, нямам
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

@djini нищо не е в главата ми. Просто погледни логовете на уеб сървъра си и ще се убедиш, че имаш кофти трафик.

@StillMad ако кликаш редовно на банерите в един и същи сайт то това е проблем и означава орязване на парите.

Какво значи да прихваща динамични ИП-та? Ти влизаш маркиран си (виж си кукитата), след това ако искаш рестартирай бтк рутера си да получиш ново ИП, но ти пак си същият маркиран чрез кукито от преди това. Разбира се това е най-простия начин има и много други начини да разпознаваш даден потребител.
Лесно се анализира престой под Х време. Когаот отвориш сайт имаш иницилизация на банери/броячи/етц. като кликнеш се знае вече колко време е минало от влизането ти.
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Аз имам 50% спад на $ този месец

Нормално. Август е, няма реклами, фб са с нови алгоритми, парите намляват :twisted:
 
От: Тия от adsensе нормални ли са е

Какво значи кофти трафик? Дай някакво определение?
 

Горе